BAHAR ÇİÇEKLERİ (MART-NİSAN-MAYIS 2007)

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 03 Mart , 2007, 19:07:24

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

ahhhhh ahh...sen bide benim kızın düşme hikayelerini bi duysan... benim kalbim dayanmayacak bu kız büyüyene kadar diyorum zaten...kaçkere ağzı burnu kan içinde kaldı...üstelik ben bir an olsun yanından ayrılmamaya dikkat ettiğim halde...bir yere gidince ,önce tehlikeli maddeleri kaldırıp, evimdede aklına gelecek hertürlü önlemi aldığım halde...ben birazda bu yüzden korkuyorum, ikincide böyle olursa diye...
aklına gelmeyecek işleri yapıyorlar, nerde bi tehlike var gidip buluyorlar...

adalet

canım ne kadar ostune duşsen o kadar basına bır seyler gelıyor
bak anlatmak ıstemıyordum yıne dayanmadım cumalı dustugunde dıslerı kırılmıstı sonra gozlerınde kayma var cunku kucuken cok dusuyordu sımdı gozluk takıyor dısarı bırakmıyordum sımdı hamıle kaldıgımda berı pek ostune dusmıyorum park evın arkasında bız yenı buraya gelmısken esım gıdıp parkta oynasın ben bırakmamıstım esımle kavga bıle etmıstım cocugu boyle alıstırma dıye neysekı sımdı kendım bıle gonderıyorum gıt oyna oglum dıye
butun cocukları Allaha emanet edıyorum

ღ°cerenay.♥.

ya canım ben hala dizimöin dibinden ayıramıyorum , çünkü durduğu yerde düşen bir çocuk,nazarada çok geliyor...en küçük bir darbede burnu kanıyor , artık kendide olumsuz etkileniyor bu kanamadan...
onu bir defa bebekken anneme bırakıp gittim oda çok mecburdum,yüzkere tembihledim ve en kısa zamanda döndüm...eltimin oğlunu yoğun bakıma almışlardı ,orayada götüremezdim

göz kapağında bir kesik var,yeni yürürken düştü ,izi kaldı ...
bana biraz rahatol ,kendi haline bırak diyorlar...ama bunu ben başlatmadım ,kızım başlattı...o çok düşütüğü için ben bu kadar arkasında koşar oldum,yeminederim durduğu yerde bile düşebiliyor ve düşerken kendini korumayı bilmiyor...patates çuvalı gibi bırakıyor genelde ağzını burnunu vuruyor...düz duvara kafa atıyor ... yani ne diyim anlatmakla bitmez, kimse onun sorumluluğunu almaya cesaret de edemiyor ,zaten bende bırakmam

adalet

allah ıylıgını versın aslıhan patates çuvalımı benımkıde aynı vallah bende nazarda cok korkarım masallah kocaman bır kafası var goren ne buyuk dıyordu bazıları masallah deseler sankı agzlarına yapışcak
bıde benımkı cok bılmıs heryerde konusuyor kucukende buyuk ınsanlarla sohbet etmeye bayılırdı ne kadar konusma desem ne bılecek kucuk cocuk yanı anlıcan cok cabuk nazar deyıyordu duşme olayına hıs gırmeyelım duz yerde bıle dusuyordu

ahhhh bızde ne cekmısız razı bak ıyı anıları oldugu kadar uzucu anılarıda varlar veletlerın

ღ°cerenay.♥.

ay evet benimkide dilli maşallah, biyere giderken okuyorum çocuğa...konuşturma bu çocuğu heryerde diyorlar ama nasıl susturcan küçücük çocuğu...

şimdi ben senin mesajını okurken yanıma geldi cumalinin resmini gördü, yaklaştı "dur bakim bu çocuk kimmiş " diyor , benim arkadaşımın oğlu dedim " adı neymi "diyor
adı cumali dedim soyadını soruyor bu sefer...
arkadaş sever benim kızım , çocuklarla oynamayı falan çok sever...

evet razi,keşke hep güzel anılar olsa ama olmuyor malesef, illa yüreğimiz ağzımıza geliyor zaman zaman

adalet

bak bu msj benle oglumun hosuna gıtı buyle guzel bır kız bızı beyenıyorda daha ne ıstıyoruz bende cerenan resmını gosterdım guzel kızmı deye hemen kımın kızı dıye soruyor vallah guzel dedı eyer beyenmese ıster ne yaparsan yap guzel demez senın kızda masallah kım gorse cırkın demez
o resım ıkı sene once cekılmıs yanı orda daha kucuk
ısmı cumalı denız gultekın bıraz uzun oldu  demı
keske yakın olsaydık onlar oyuna dalardı bızde tavla oynardık guzel olurdu demı razıyle nagıs sızde bıze katılırdınz deyılmı :k06:

ღ°cerenay.♥.

:k06: :laughing7: :D

ne iyi olurdu valla, sen tavla öğrendin mi bu arada?

adalet

yok kıs sen ogretcen bosunamı yanına gelıyorum hem cumalıde cerene resım ogretır

bak dun bırtane resım yapmıs sıgara resmı ostunde carpı yapmıs sıgara yask dıye odaya asmıs sabah esım dıyorkı bu ne anlama gelıyor dedım oglun sıgaraya karsı babasıda sevınıyor madsallah ogluma nasıl akılı dıye :love3:

ღ°cerenay.♥.

öğretirim kıs :k06:
aferin cumaliye, sizden sigara kullanan varmı?

adalet

babamız ıcıyor ama ben ıcmıyorum
ogretırsın demı :opucuk:

ღ°cerenay.♥.

ayıpettin :icon_thumright: ,ben zaten bayanların erkeklerden daha iyi tavla oynaması için çalışıyorum :laughing7:
kız tavlası diye bi çocuk oyunu çıkarmışlar ya, sanki bizim kafamız basmıyomuş gibi...o yüzden yaniii :laughing7:

adalet

he he senı cok formda gordum kadınların basarmıyacak bır sey yok demek erkeklerden daha ıyı oynıcaz yaşasın  :hello2: :muzz:

Tebessüm :)

kızlar gülşahtan haber alan var mı? merak ettim, doğurdu herhalde. :dontknow:

Almiş'inAnniş'i

evet sanırım gülşah doğurdu kızlar. ve bence daha fazla dayanamadı baktı ki mirayın geleceği yok, sen gelmezsen biz gelir alırız dediler :D

ayrıca çocuklar düşe kalka büyürler. ben çoooookkkkkkkkkk uslu bir çocuktum... buna rağmen kafamı 3 kez patlattım ve 3 kez dikiş atıldı  :toothy10: buyrun uslu halimle böyle iken yaramaz bi çocuğa neler olabileceğini bi düşünün bakalım  :ehi: