25 Mayıs , 2020, 03:58:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!


PARFÜM VE DEODORANT HASTALIĞA DAVETİYE...

Başlatan sevda, 22 Temmuz , 2008, 19:34:40

« önceki - sonraki »

sevda

Terli vücuda sıkılan parfüm deodorant gibi her türlü madde vücutta mantar ve çok çeşitli deri hastalıklarına neden oluyor. Aşırı terlemenin mantar ve deri hastalıklarına neden olduğunu belirten uzmanlar, terli vücuda deodorant sıkılmaması uyarısında bulunuyor. Uzmanlar ayrıca, elbise üzerine parnfüm sıkılmasının da istenmeyen sonuçlara yol açacağına dikkat çekiyor.
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte hasta sayısının iki kat arttığını kaydeden Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Semra Toker, sıcak havada insanların çok terlediğini ve duş almadan, deodorant sıkarak bunu engellemeye çalıştıklarını söyledi. Terli vücuda sıkılan her türlü maddenin vücutta mantar ve çok çeşitli deri hastalıklarına neden olduğunu dile getiren Toker, parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olduğunu dile getirdi.

Toker, bunları şöyle açıkladı: "Öncelikle parfüm kullanmadan önce teniniz mutlaka temiz olmalıdır. Terliyken parfüm kullanmayın ve hatta ter kokusunu gidermek için parfüm kullanma hatasına sakın düşmeyin. Parfümü cildinize 20 cm uzaklıktan sıkın. Böylelikle parfümü daha geniş bir alana yaymış olursunuz. Bu arada kulak arkası ve bileklere sıkılan parfüm daha etkilidir. Çünkü bu bölgeler daha çok ısındıkları için koku yayılımı daha çok olur. Parfümü giysilerinize sıkmak pek doğru değildir. Ufak da olsa leke problemi doğuracağı gibi başka bir koku denemek istediğinizde giysiye sinmiş olan koku sorun olacaktır. Spor yaparken parfüm kullanmaktan kaçının. Terleyip ağır bir kokuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Farklı kokuları bir arada kullanmayın. Parfümü banyodan hemen sonra kullanın. Bu şekilde parfüm cildinize daha hızlı nüfuz edecektir. Gündüzleri hafif, çiçek, meyve kokularını; akşamları daha iddialı ve çarpıcı kokuları kullanın. Parfümü vücudunuzun nabız noktalarına sürmelisiniz, örneğin; dirseklerin iç bölümü, boynunuzun arkası, bilekler, dizlerinizin aka kısımları. Parfüm sürdüğünüzde bileklerinizi birbirine sürtmeyin. Odanın içine biraz parfüm sıkıp yürüyebilirsiniz, koku daha homojen bir şekilde üzerinize siner. Parfümünüzü çok sıcak bir yerde tutmayın ve direk güneş ışığına maruz bırakmayın. Işık geçirmeyen şişede olan parfümler daha uzun süre dayanırlar. Bir parfümün üzerinizde nasıl durduğunu sıktıktan en az bir saat sonrasına kadar anlayamazsınız. Bu yüzden parfüm alırken acele karar vermeyin. Astım hastaları ve kimyasal maddelere aşırı duyarlılığı olan insanlarda parfümler başağrısı, mide bulantısı, kaşıntı gibi zararlı etkiler yapabilirler. Duş almadan kullanılan parfüm hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir. Unutmayın, nasıl kokuyorsanız akıllarda öyle kalırsınız."

derbeder

cildime parfum suremiyorum, eger burda yazildigi gibi yapsam her tarafim kabarir. cunku allerjim var.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!