CİLDİNİZDEKİ ÇATLAKLARR....

Başlatan sevda, 20 Temmuz , 2008, 14:55:04

« önceki - sonraki »

sevda

Cilt Çatlakları
Çatlaklar, cildin aşırı gerilmesi sonucu derideki elastik dokunun kırılması ile oluşuyor. Başlangıçta kırmızı ile mor arası bir renkte olan büyüklü, küçüklü bu çizikler zamanla sedefli beyaz bir renge dönüşüyor. En çok, karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlakların oluşumuna önemli kilo değişimleri, hamilelik gibi durumlar neden oluyor

Peki, neden her hamile kadında ya da her kilo alıp vermiş kadında görülmüyor?  İşte bu konuda pek eşit değiliz. Cilt yapımız oluşum olasılığında çok  etkili; kimi ciltler diğerlerine göre daha dayanıksız olabiliyor. Örneğin, çok açık renkli ciltler çatlak oluşumuna daha yatkın.   Ne yazık ki, oluşan çatlakları yok edecek mucize bir reçete yok; kalıcılar. Ama, oluşumlarını ısrarlı bir bakımla engellemek mümkün. 

Cildinizi her gün bir kremle nemlendirin. Kremler hem çatlamaya karşı cilde gereksinim duyduğu suyu verecek hem de cildin esneme kapasitesini artıracaktır.

Bol bol su için.

A, E ve C vitaminleri yönünden zengin yiyeceklerle beslenin.

Spor yapın.

Kısa süreler içinde kilo alıp vermemeye çalışın.

Hamileyseniz, kilonuzu doktorunuzun önerdiği sınırlar içinde tutmaya özen gösterin.

mavi rüya

valla sevdacım çatlak oluşumunda cildin açık  olması konusuna katılmıyorum.benim tenim koyu ama aşırı çatlak oluşumu var nede yaptıysam olumlu sonuc alamadım.ama benim hamileliklerimin arası uzun değil o daha kötü yaptı. A ma olsun bebişlerim için değer diyorum  :flowers:

sevda

Mavi rüyaa valla bende koyu tenliyim ve çatır çatırr çatlamış bulunmaktayım bu tez sanırım benim içinde geçerli değil.. ;)

karapnr

Alıntı yapılan: sevda - 27 Temmuz , 2008, 11:17:34
Mavi rüyaa valla bende koyu tenliyim ve çatır çatırr çatlamış bulunmaktayım bu tez sanırım benim içinde geçerli değil.. ;)

ortaokul zamanımda hızlı kilo alıp vermemden dolayı çok fazla çatlaklarım var , açık tenliyim ama belli oluyor işte , kesin bir çözümü de yok die biliyorumm :y25: :y25:

Balböceği

Alıntı yapılan: karapnr - 25 Haziran , 2010, 15:22:13
Alıntı yapılan: sevda - 27 Temmuz , 2008, 11:17:34

ortaokul zamanımda hızlı kilo alıp vermemden dolayı çok fazla çatlaklarım var , açık tenliyim ama belli oluyor işte , kesin bir çözümü de yok die biliyorumm :y25: :y25:
benimde vardi bekarken ortaokul bitti cok kilo almistim hemen vermistim geri bazi yerlerimde cokda olmasa
vardi ama evlendikten sonra cok kilo aldim simdi kollarim bacaklarim kizarmis sekilde

sünbü

evet arkadaşlar ciltte oluşan çatlaklara tıp da bile çözüm yok hamileyken 3. ve 7. aylar arasında uygun bir krem kullanabilirsiniz yani oluşmadan doktorum bana badem yağı olabilir demişti bir arkadaşımda oriflame nin cilt çatlağı için jeli var onu al dedi ondan aldım ve sürekli kullandım hiç çatlağım olmadı önceden kilo alıpvermeden dolayı kollarımda vardı bayağıda çoktu onlar geçmedi ama görünmeyecek kadar azaldı ben buradayım diye bağırmıyorlar en azından