28 Mart , 2024, 20:02:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Dis gebelik

Başlatan gamseli90, 04 Eylül , 2018, 13:22:19

« önceki - sonraki »

gamseli90

1yillik evligim.bi anda acaba mi acaba mi derken bi anda cift cizgi bizi sevince bogdu. Ama normale gore hcg degerim dusuktu. Kapildik bi anda bebegimiz olcak hayaller kurduk. Sonra 2.hafta lekelenmem oldu cok korktm ilk defa yasiyoduk. Ve hcgm normale gore ilerlemiyodu. Gitmedigimz doktor kalmadi beklettiler bazisi hemen kurtaj dedi. Biz beklemeyi tercih ettik bi umut belki normale donme ihtimali vardi.bu surec okadar yordu ki bi gun hcg degerim normal ilerlerken hamile olduguma sevnp bi gun normal ilerlemezken uzulmekten yiprandik.20gun boyunca hergn kan verdm nerdeyse Asil bekledgmz var mi yok mu bi sonuca varmak.kararszlk net olmayan bu duurm bizi mahvetmisti.Biz bekledik bekledik ama degerlerime gore olmasi gerekn kese vs.gorunen bisey yoktu yoktu bebegimz.. 7Hafta 4 gunlukken kurtaj oldum.Ama nasil bi aciydi Rabbim kimseye yasatmasin. Temzleme yapcaklari icin bayltmadilar. Butun bedenm titriyodu. Dayan  boyle yapmak zorundayiz dediler. Hani acik bi yaranin icini bisyle kazimak gibi acisini anlatmak mumkun degil tarif edemem.cigliklarim bagrislarimm.cikinca sevdklermin kapida olmasi onlarin uzuntusu. Ama cok sukur ki yarim saat icinde kendime geldim. Hastanede yattim..ertesi gun degerim.dusmedigi icin beklettiler beni. Dis gebelik yonunden degerlendrdiler. Ve korktugum methotexat igneden oldum. hala artis vardi degerlerimde.. Ben hep korktm kurtajdan korktm dis gebelikten korktm ic kanamadan korktm.hepsini de yasadim..hastaneden cikinca yalnz da brakmadlar her an bisey olcak olume bukdar yakindm artk olumu dusunuyodum..kontroller git gel ama hala degerim yukseliyodu. Doktorlar odak bulamadlar bebege dair goruntu yoktu fkat hamile gorunuyodum hala. 2.dozunu da yaptilar ignenin.sonraki haftaya dusmeye basladi. Seviniyoduk..sonunda bi sonuca varyodu. En son az kalmisti sifrlanmasina.sifirlancak ve ben normal hayatima doncektm dye dusunurken.bi sabah agryla uyandm. Tuvalete ckamyodum ve bisey batyodu vucuduma.hastanede durumu anlattik vs.gaz skismasi dedler.degern zaten dusmus onunla alakali degil dedler..ilac verdler yolladlar evmze. Bi kac saat sonra gozum karardi baygnlk gecrdm ama yine toparlandm soyluyorm bana degerim yuksekken bunlar olursa ic kanama gecryosun dedler.aklm hep orda. Yenide hastane yeniden tahlil. Ve bende agrlarmda azalma yok vucuduma batan duzgun yatmama bile neden olan bsey var.bsey var. En son anladlar. Tomografide sivi sivi gordm ya tmm ben bttm dedm. O gun verlms sadakam varms ki yalnz degldm.hastaneye gttk surekli en son sansm kadin dogumcunun hastanede olmasi. Bana elini beline koyup kistin tupunu patlamis insallh tupunu almayiz deyisi.benm o anda en cok korktugum olumden cok anne olamama korkusu.10dk icnde ameliyata aldlar.iceri herkes kostur kostur geldi.bazilari ustlerini iceride bile gydi.okadr acildi ameliyatim.kanamam icime yaylmis hep.yiglma yapmis ve degerim ondan dusuyomus. Esime esyalarimi verdler.o ameliyathaneye grerken esimin son kez gozlerine baktm.onu orda tek basina brakmak o benden daha gucsuz daha yorgndu belkide.keske annemlerde yetisse de onlari gorsem dedim ama goremedim..ayilmaya baslaynca ilk sordugum sag tupumu almslar. Doktor sbh geldgnde kist degil bebek oldugunu soyledi.bebegm hep tupteymis gorememsler onu.cok uzldm cok yprandm. Ama her serde bi hayr var sukurler olsun hayattaym..sukurler oldum Allah nsp ederse anne olabilcem..Aldgm nefese bin sukur.