28 Mart , 2024, 20:44:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Caiz olmamasına rağmen konuyu konuşalım hanımlar

Başlatan Bad Cinderella, 05 Mart , 2018, 15:47:23

« önceki - sonraki »

Bad Cinderella

Merhaba kader arkadaşlarım.5 yıllık evliyiz. 3 yıl kadar korunduk (en büyük pişmanlığımdır hayatta) ertesi gün hapı doğum kontrol hapı hepsine varana kadar. ah aptal kafam. sonra bebiş olsun ev canlansın dedik. 1 sene çalıştık çabaladık ama olmadı. ben evlendiğimden beri giderdim kadın doğum doktoruna. hiçbir sorun görünmüyordu aslında. yumurtalarımı gösterirdi doktorum "bak burda bekliyorlar uslu uslu " diye. 1 yıl sonunda yine hamilelik oluşmayınca bir sorun olabilir diye eşimi de gönderdim. önce varikosel ve ameliyat gerekli dediler. 2 profa daha gittik. varikosel yok ama sperm hız ve sayısında sorun var dediler. aşılama deneyelim dedik. bir tane denedik: çok stres yaptı sadece 3 milyonla aşılamaya girdik. sonuç negatif. tüp denedik. 17 yumurta toplandı hiçbiri metafaz 2 ye geçemedi dolayısıyla transfer olamadık. 3 ay ara verip yine tüp deneyelim dedik. bu kez 8 yumurta toplandı ama yine sadece birine mikroenjeksiyon yapılabildi. o da döllenmedi. genetik olduğunu söyledi embriyolog. sağolsun bizim için birkaç doktor arkadaşıyla daha görüşecek bir hafta içinde kesin cevap verecek bize. ama büyük ihtimalle benim yumurtalardan bir iş çıkmayacak. yumurta donasyonu, evlat edinme ya da çocuksuz canım eşimle hayata devam 3 seçeneğimiz... kafa çok karışık.Sizlerde nasıl durumlar ?