28 Mart , 2024, 12:39:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Boş Gebelik

Başlatan nur635, 05 Eylül , 2017, 02:22:58

« önceki - sonraki »

nur635

Ben 2 boş gebelik geçirdim.İkisindede kürtaj oldum.Tekrar hamile kalmak istiyorum ama tekrarlamasından korkuyorum  :crybaby2:

Emine

Alıntı yapılan: nur635 - 05 Eylül , 2017, 02:22:58
Ben 2 boş gebelik geçirdim.İkisindede kürtaj oldum.Tekrar hamile kalmak istiyorum ama tekrarlamasından korkuyorum  :crybaby2:

Merhaba Nur, öncelikle geçmiş olsun bana da ilk gebeliğimde doktor boş gebelik dedi ikinci kez hamile kaldım yine 6 hafta 4 günlükken doktora gittiğimde bana 4 haftalıktan bile küçük kesen var 2 gün sonra gel alalım boş gebelik dedi.Gittiğimiz özel muayenehanesi olan bir doktordu. Sonra devlet hastanesinde bir asistan doktor baktı 7 hafta 3 günlükken içinde embriyo yoktu 16mm kese ve yolk kesesi gözlendi biraz daha bekleyin dedi ve 1 hafta sonra embriyo göründü. İlk doktor beklerseniz zehirlenip anne ölümüne kadar gider demişti. Bazı doktorlar ne yazık ki yanlış yönlendiriyor. Kese 20mm den büyükse ve içinde embriyo yoksa o zaman boş gebelik tanısı konabilir. Geç döllenme olabilir. Bundan sonra hamile kaldığında mutlaka kese 20mm yi geçene kadar bekle. Kısa sürede tekrar hamile kalacağına inanıyorum  :love9: Şu an bahsettiğim kızım 11 yaşında Allah sana da nasip edecektir sabırlı ol ve çok dua et.

Bad Cinderella

Alıntı yapılan: nur635 - 05 Eylül , 2017, 02:22:58
Merhaba canım seni çok iyi anlayabiliyorum inan.Ben de boş gebelik geçirdim 10uncu haftaya kadar bekledim en sonunda kese dağılmaya başladı ve kürtaj oldum ve parçalanmaya başladıktan sonra lekelenmem de olmuştu.bunu yaşamak çok zor gerçekten...Bundan sonra da tüp bebeği yaptırdık eşimle.Memorial'da tedavimizi gördüm ama maalesef pozitif bir sonuç alamadık.Kendim de 38 yaşındayım.Son zamanlarda yumurta donasyondan birçok iyi şeyler duyuyorum belki eşimle deneriz bu tedavinin hakkında bütün bilgileri toplayınca.Ne de olsa Rabbimiz bize en doğrusunu olan göstersin inşallah.Sizin yaşınız kaç bu arada ?

Naqi28

02 Eylül , 2018, 23:29:12 #3 Son düzenlenme: 06 Eylül , 2018, 02:11:25 Naqi28
Merhaba ben 5+6 günlük hamileyim doktor kesende büyüme yok beta hcg değerlerin birbirine cok yakin normalde 11000lerde olması gerekiyormuş  kesende gelişme yok dedi sizce olabilirmi boş gebelik lütfen yardım edermisiniz cok korkuyorum bu arada ilk beta hcg 3198.54 cıkmıstı ikinci 4000 cıktı ücüncudeyse 4080 cıktı yardımcı olun suanda 6 hafta 3 günlük hamileyim nolur nolmaz diye 2 hafta daha bekliyim dedim sizce napmalıyım