Pudingli Kek

Başlatan fatma, 28 Ocak , 2007, 20:20:17

« önceki - sonraki »

fatma

28 Ocak , 2007, 20:20:17 Son düzenlenme: 19 Temmuz , 2008, 01:10:42 Emine
BENDE PUDİNGLİ KEK TARİFİ VEREYİM CANIM ABLAM YAPMIŞTI İLK KEZ BUNU VE ACAYİP BEĞENDİM VE BENDE BİRÇOK KERE YAPTIM VE ARKADAŞLARIMA VERDİM HERKES ÇOK BEĞENDİ.

3 YUMURTA,1 SU BARDAĞI ŞEKER,2 SU BARDAĞI UN,1 PUDİNG,1 KABARTMA TOZU 1/2 BARDAK SÜT,1/2 BARDAK SIVI YAĞ TEPSİYİ YAĞLA KARIŞIMI DÖK 170 DERECEDE PİŞİRİN..BEN EN ÇOK MUZLU VE KAKAOLU PUDİNGİ KARIŞTIRARAK YAPIYORUM SARI VE KAHVE RENGİ OLUYOR 2 RENKLİ TADIDA GÜZEL UMARIM SİZLERDE DENEYİP BEĞENİRSİNİZ.AFİYET BAL ŞEKER OLSUNN 

aynur

21 Kasım , 2007, 23:02:54 #1 Son düzenlenme: 19 Temmuz , 2008, 00:54:38 Emine
Arkadaşlar bu tarifi deneyen varmı ?muzlu ve kakaolu yapıyorum demiş. anlamadım ben bir  paket muzlu bir paket kakaolu pudingmi kullanmış bir ölçü için yoksa yarımşar paket mi kullanmış?ayrıca ikisini birbirine karıştırmış mı yoksa karışımı ikiye bölüp yarısınıa muzlu yarısına kakaolu puding mi koymuş? eğer böyle yaptıysa tepsiye ikisini aynı anda mı dökmüş? deneyen yada tarifi anlayan varsa lütfen cvp yazsın merak ettim denemek istiyorum

ARMAĞAN

Tebessüm :)

Alıntı yapılan: aynur - 21 Kasım , 2007, 23:02:54
Arkadaşlar bu PASTALAR VEKEKLER bölümünün ilk sayfasında Fatma pudingli kek tarifi vermiş .o tarifi deneyen varmı ?muzlu ve kakaolu yapıyorum demiş. anlamadım ben bir  paket muzlu bir paket kakaolu pudingmi kullanmış bir ölçü için yoksa yarımşar paket mi kullanmış?ayrıca ikisini birbirine karıştırmış mı yoksa karışımı ikiye bölüp yarısınıa muzlu yarısına kakaolu puding mi koymuş? eğer böyle yaptıysa tepsiye ikisini aynı anda mı dökmüş? deneyen yada tarifi anlayan varsa lütfen cvp yazsın merak ettim denemek istiyorum

bence iki tane ayrı ayrı puding kullanıyodur, anlatımı o şekilde gibi eldi bana. olmazsa emineye sorarız, o da fatmaya sorar, sonra emine bize yanıtlar soruyu. :icon_scratch: :D ;)

aynur

Valla Ayşegül ben baktım cevap yok mesaja herhalde kimse yapmadı denemedi diyeportakalagacına  girdim. orda bu tarife çok benzeyen bir tarif vardı. üstelik bir sürüde yorum yapmışlar kakaolusu şöyle güzel muzlusu böyle güzel diye. ama kimse karıştırarak yapmamış. bende çok merak ettim hatta inanmazsınız rüyama bile girdi. kakaolu pudingle yaptım bende güzel oldu ama muzlusunuda deniycem.

aynur valla bilemiycem,ben ilk kez gördüm bu tarifi,dikkatimi çekmemiş. kakaolusu güzel diyosan denerim ben de ;)

sevda

Ayşegülcüm ben yapmadım ama tarifi okudum onun dediğine göre iki renkli olması için ayrı ayrı yapıp ikisini birleştirmiş çünkü aynı yapsaydı tek tencerede ikisininde tozunu karıştırısa tek renk elde ederdi sanırım...

sevdacım puding ayrı pişirilerek katılmıyo bu keke, toz olarak kek hamuruna ilave ediliyo ;) ama acaba iki tam paket mi puding kullanmış, yoksa yarım yarım iki çeşit puding mi kullanmış diye soruyo arkadaş :laughing7: yaw ne kekmiş be, olimpiyat sorusu çözüyo gibi hissettim kendimi :D

sevda

Valla şaşırdım şincikkk...ben anlamıyorum yaaa bu soruyu bilen cevaplasııııınnnn.... :k06:

aynur

nagihan

hiçmi pasta çörek yapmıyonuz bakim.  :caca:
canım tatlı istiyorrrrrr
kurabiyegillerden olsa mesela
verin bir tarif yarın yapayım.  :laughing7:

sevda

Yaa yapıyorum tabiki nagişcim ama bukadar teferruatlısını yapmadım ne yalan söyleyeyim elmalı tartı biliyom ben onun hamuruda kolay oluyor zaten... :D

Emine

Aradan bayağı zaman geçmiş ama cevaplayayım pudingli kek tarifinde bu ölçüler için malzemelere 1 paket muzlu ya da kakaolu ya da çilekli puding kullanabilirsiniz 2 renkli yapmak isterseniz malzemeleri 2 ye bölerek yarımşar paket ayrı ayrı pudingli karışım yaparak kek kalıbına öyle dökersiniz.Ben genelde tek renk yapıyorum yani muzlu ya da kakaolu gibi tüm malzemeler için 1 paket puding kullanıyorum hatta şu an muzlusunu yiyorum :)

sevda

BENDE İSTİYORUM EM,İNEE YAA AMA DUR BAKAYIMM DOLAPTAKİ TİTAMİSUYLA İDARE EDEYİMM ... :hungry: :hungry:

ELLERİNİZE SAĞLIK PAYLAŞIMINIZ İÇİN EN KISA ZAMANDA YAPICAMM... ;)

Emine

Yiyenler pudingli olduğunu anlamıyor muzlu kek te bu muzu nasıl koydun diyorlar :) Afiyet olsun canım