27 Nisan , 2024, 22:25:29

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

dış gebelik geçirenler lütfen yardım.....

Başlatan dilara ışık, 14 Ekim , 2010, 21:27:51

« önceki - sonraki »

dilara ışık

kızlar ben bu ayın 27 sinde gebe olduğumu öğrendim... ama ay başı yani 1 eylül de dış gebelik geçirdiğimi öğrendim... düşük yaptım die gitmiştim... çok fazla kanamam oldu doktorum bünyemin attığını söledi... daha sonra kandada düşmeye başladı... 64 oldu daha sonra 75 e çıktı.. acil hastaneye yatırdılar... 3 gün kaldım... 53 e kadar düştü... çıkarttılar... sonraki ikinci gün tekrar test istediler bu sefer beta hcg 65 e çıktı.. şimdi yarın tekrar gidecem çıkarsa yatıracaklar... böyle bir durum yaşayan varmı... ne olur yardım edin... ne yapmam lazım....  :y25: :y25: :y25:

tuba_hkn

canım ben de dış gebelik gecırdm ama böyle bişey yaşamadım..şöyle anlatayım ameliyat oldukjtan sonra  ben den de beta istedıler. bunun sebebi içerde parça olup olmadıgını anlamak...yani hala bebk kalıntısı var mı varsa beta düşmüyor ok? muhtemelen senin vucudun tam atamıyor korkma oyle bile olsa ılacla bebgın atılmasını saglarlar

Herkezin mutlu olmak için başka bir yolu varmış.Kendi yolumu çizdiğimde anladım....

dilara ışık

inşallah canım... zaten ameliyat olmadım kürtajda olmadım... bunlara gerek yok dediler... zaten yarında düşmezse iğne yapacaklarmış... hayırlısı allah büyük... kurtulurum inşillah yakında...

tuba_hkn

Alıntı yapılan: dilara ışık - 14 Ekim , 2010, 22:30:34
inşallah canım... zaten ameliyat olmadım kürtajda olmadım... bunlara gerek yok dediler... zaten yarında düşmezse iğne yapacaklarmış... hayırlısı allah büyük... kurtulurum inşillah yakında...
kurtulursun merak etme..allah dan erken farkedilmiş..ben ölümden döndüm dış gebelik yüznden.. ayakta cok durma sonuca varıncaya kadar yat hattaa

Herkezin mutlu olmak için başka bir yolu varmış.Kendi yolumu çizdiğimde anladım....

EMEL 26

geçmiş olsun bende böyle birşey yaşadım canım 809 di kanda  bhgc sonra düşmeye başladı 335 takıldı bu arada 2 gün arayla test yaptırıyodu dr um 355 oldu hastaneye yatırıp igne vurdu 338 ken hastaneden çıktım bir ay sonra degerlerim normale döndü.yavaş yavaş iniyor panik yapma
Kızlarımla hayat çok güzel💖

dilara ışık

allaha şükür kızlar... bu günkü test 47.5 çıktı... çok sevindim... bakalım doktorum iğneden kurtulduğumu söyledi... inşallah ayın 20 sinde gidecem inşallah tekrar çıkmaz... çok teşekkür ederim kızlar....

suzannn

mrblr bende 7 ay once dıs gebelık gecırdım degerlerım az ılerleyınce bırde kahverengı lekelenmem olunca acılden hastaneye yattım hastanedeyken degerler 1250 ye yukdeldı 2 2 nısanda kurtaj oldum bırde iğne yaptılar 1 ayda zor sıfırlandı ve hala beklıyorum bebısı ama gelmedı dıs gebelık zor ınsallah en yakın zamanda bızımde yavrumuz olur

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

arkadaşlar adet günümde idrar testinde 2.çizgi silik çıktı ve hemen kah tahlili verdim 191 çıktı değer doktor 2 gun sonra tekrar gel dış gebelıkmı izleyecegız dedi sizce deger çokmu düşük son adet tarihim 20 eylüldü ben testi 20 ekımde yaptırdım bilginiz varsa bu konuda yardımcı olurmusunuz
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

suzannn

Alıntı yapılan: pisicikk - 21 Ekim , 2010, 15:03:43
arkadaşlar adet günümde idrar testinde 2.çizgi silik çıktı ve hemen kah tahlili verdim 191 çıktı değer doktor 2 gun sonra tekrar gel dış gebelıkmı izleyecegız dedi sizce deger çokmu düşük son adet tarihim 20 eylüldü ben testi 20 ekımde yaptırdım bilginiz varsa bu konuda yardımcı olurmusunuz
bende ilk testi yaptırdığımda 24 çıkmıştı dış gebelik olabilir dediler 2 gün sonra değerler bakalım dediler ama pek olumlu çıkmadı az yükselmişti sonra 2 hafta sonra değerim 800 çıktı ama lekelenmem olduğu için hastanede yattım 11 gün sonra çıktım kürtaj oldum gebelik sonladı seninki düşük değil gibi ama yinede 2 gün sonraki sonuç daha önemli inşallah dış gebelik değildir kafanı rahat bırak hamilesin

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

harita230

kızlar ben ocakta hamile oldugumu test yaparak ögrendim .ama iki gün sonra kanamam oldu doktora gittim kan testi yaptı ondan sonra yatırdı beni.diş gebelik oldugum anlasıldı  :'( :y25:on gun boyunca kan verdım  degerlerım yükseldı aralklı iki tane igne yaptılar .simdiki degerlrım266 sizce ameliyat gerekır mi  :'(lütfen bildiklerinizi sylyın :y

yıldırım15

çok geçmiş olsun bende ocak ayında iğne oldum dış gebelik teşhisiyle lakin 23 aralıktan yani hamile olduğumu öğrendiğim günden beri kanamam var bthcg iğneden sonra 2500 den 500 kadar düştü ama kanama hala var ve kasıklarımda ağrı lütfen yaşayanlar paylaşıp yardımcı olsun

meltemçakır

Ben de Kasım ayında ilk test yaptırdığımda 22 çıkmıştı 3 gün sonra kanama olunca hastaneye yatırdılar düşük önleyici tedavi uyguladılar iki gün. sonrasında çıkardılar. özel bir hastanede kontrollerime devam ettim ve 1 haftanın sonunda dış gebelik teşhisi konuldu. direk rahim içi temizlendi ve ilk doz iğne vuruldu. gün aşırı yapılan kan ölçümlerinde doktorum istenilen düzeyde düşüş yok dedi ve mr çekilip bu sefer tüpte ya da yumurtada olduğu tespit edildi( yumurtada olursa iğne işe yaramazmış çünkü). tüpte olduğu için tekrar yatış yapıldı ve ikinci doz vuruldu. aynı dönemde bir de üniversite hastanesine de kontrollere gittim. iğneden sonra 40 gün boyunca kanamam oldu. 50. günde de ocak ayında değerlerim sıfırlandı. ama şimdi ara ara sol tüpümün olduğu yerde hafif ağrılar oluyor. şimdi bir profesöre gidiyorum. ağrıların olabilir dedi. ben acaba kalıntı var mıdır diye şüphemi sorduğumda kalıntı olsaydı bhcg 0 olmazdı dedi. Bu dış gebelik olayından 4 ay önce de 8 haftalık düşük olmuştu :(

sizlerde de tedavi sonlandıktan sonra ağrı falan oldu mu acaba ?