18 Nisan , 2024, 21:40:56

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

DONDURULMUŞ EMBRİYO TRANSFERİ SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Başlatan °º•✿gülümse01✿•º°, 20 Aralık , 2014, 21:01:56

« önceki - sonraki »

°º•✿gülümse01✿•º°

20 Aralık , 2014, 21:01:56 Son düzenlenme: 20 Aralık , 2014, 21:04:35 °º•✿gülümse01✿•º°
Canlarım geçenlerde yazmıştım,  pıhtılaşma testleriyle ilgili. Tüp bebek merkezime gittim ve görüştüm doktorumla. Bu testleri yaptırmakla uğraşmamamı söyledi. Çünkü dondurulmuş embriyo transferimde pıhtılaşma sorunum varmış gibi kabul ederek önlem alacağını, kan sulandırıcı ilaçlar vereceğini söyledi. Sorun yoksa ilaçların bir zararı dokunmayacağını, varsa da işe yarayacağını söyledi. Aslında tek transfer yapması gerektiğini (yasal açıdan), fakat pkodan dolayı özel durum diye kabul edip 2 embriyo transfer edeceğini, şansı arttırmaya çalışacağını söyledi. Adetin 2. günü gitmemi, rahim kalınlaştırıcı ilaç vereceğini ifade etti.Fakat benim forumlarda okuduğum kadarıyla, 1 ay öncesi ya da o ay lucrin gibi yumurta baskılayıcı doğum kontrol ilaçları kullanıyorlarmış. Benim doktor böyle bir şeyden bahsetmedi.

Merak ettiğim şimdi bu sürecin nasıl işleyeceği? Sizler hangi ilaçları kullandınız? Doktorunuz nasıl bir yol izledi? Doğum kontrol ilaçları ile baskılama yapılmadan sadece rahim kalınlaştırıcı ilaçlar kullanarak transferi yapılan var mı?
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

°º•✿gülümse01✿•º°

Elimden geldiğince bilgim olan her soruya yanıt vermeye çalıştım; ama görüyorum ki buralarda kimse kalmamış :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Eeee bebeği olunca kimse bu bölüme bakmaz olmuş :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
İlginiz için çoooooook teşekkürler (!)  :'( :'( :'(
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım ne yazık ki artık kimse foruma uğramıyor. bu konuda hiçbir fikrim yok. doğum kontrol hapına gelince bazı doktorlar aşılamadan önce de doğum kontrol hapı veriyormuş sadece adet olacağın gün belli olsun diye. belki tüp tedavisinde de amaç odur. inşallah tedavin sonuç verir ve bebeğine kavuşursun

elfo

Canim inanki bebegim olduktan sonra ozellikle ilk 20gun sıkıntılı günler gecirdim buraya konular actim bazen hic cevap alamadim bazense en fazla iki kisi yazdi. Eski tadi yok forumun. Ozluyorum o eski gunleri ama artik eskisi gibi girmiyorum bir iki arkadas haricinde kimseler yok. E burasi bi forum sayfasi bir iki kisiden en fazla bir iki cevap cikar eskiden nerdeyse 20kisi duzenli girerdiki guzel olurdu. Boyle yazdim bi aralar bana kizanlar oldu goruyorum ki o kizanlar su an ortada yoklar. Herneyse canim ben de pko lu bi anneyim. Elbet tedavi surecine devam et bununla birlikte kilo ver. Glisemik indeksi yuksek yiyecekleri yeme. Bir de hergun bi bardak civanpercemi ic. Bu bitki Allah in izniyle sifa
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

makaron

canım bilgim oldugu konularda bilhassa girip cevap yazmaya gayret edıyorum. ama inan hiçbi fikrim yok. tek soyleyebileceğim bildiğim kadarıyla iyi bir doktora gidiyorsun doktoruna guven elinden geleni yap sonrasını allaha tevekkül et. eminim senin de yüzün gülecek.

siteye gelince gerçekten artık kimsecikler yok. eskiden birinin derdi olsa en az 20 kişi onunla ağlardı. biri hamile kalınca düğün bayram olurdu şimdi kimsenin ipinde değil malesef. sürekli giren 2-3 arkadaş kaldı.