27 Nisan , 2024, 08:57:49

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Allerji ilaçları

Başlatan makaron, 03 Kasım , 2014, 09:19:17

« önceki - sonraki »

makaron

Kızlar selam. Biliyorsunuz uzun zamandır uyku problemi yaşıyoruz. Bebeğim 5 aylık oldu hala gunduzlerı uyumaz geceleri iki saatte bir kalkar. Huysuzdur huzursuzdur. Bir iki dr gezdim sonuç alamayınca bıraktım. Gecenlerde yıne çok agladı. Ama boyle etini kesiyoşar sanki. Bu ne derken kakasında kan gordum. Kaptım doğru doktora. Bugün süt içtin mi dedi. 2 bardak içmiştim yemekte yoğurt bide sütlü tatlı dedim. Bu cocugun allerjisi var dedi! Kesinlikle süt ürnlerini yasakladı. Bir de ilaç verdi damla. 1 hafta kullandım allahım bebegim oldu bir melek. Gunduzleri İLK KEZ yatagında 1-2 saat uyumaya basladı. Gece uykusu 6 saate uzadı. Tam cocugun derdı buymuş dedim. Farkettım ki ilacın içinde paraben var. Ben yıllardır parabenli kozmatik kullanmıyorum. İlacı kestim. Tabi düzen bozuldu. Eşimde bana kızıyo kendi takıntın için cocugun ilacını kesme belli ki acı cekşyor diyor. Hem oyle dıyorum hem de cocugumd kandorejen madde vereceğime uyumadın daha ıyı dıyorum. Bu arada sağlık ocagından verilen demir damlasının içinde de paraben var. Sizce ne yapayım nolur bu konuyu araştıran var mı?

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım başka bir doktora git. nasılsa sorun bulunmuş başka ilaç verir. arkadaşımın çocuğu da doğduktan sonra heryeri kızardı kaç doktor götürdü aylar sonra süt, yumurta ve glutene alerjisi çıktı. o da ilk başta ilaçlar kortizonlu diye kullanmak istemedi ama bebiş acı çekiyordu. senin  oğlunun da mutlaka acısı vardır.

demir damlasını bilmiyordum bu gün eczacıya sorayım parabensiz varsa onu alayım oğlumda da kansızlık var damlayı biz fazla kullanıyoruz. parabene ben de dikkat ederim. büyük oğluma bile hala bebe şampuanı kullanıyorum

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım keçi sütü de mi kullanamıyorsun?

makaron

Canım keçi peyniri falan ye dedi dr bazısı ona da allerji yapıyomuş bazısı yapmıyomuş deniycez. İnan herseyin içinde de süt var bisküvişer tatlılar tamamen kesmek imkansız gibi. Sütüm de bol bu nedenle süt kesmek isyemiyorum. 2 yaşına kadar emer diye düşünmüştüm hep.

Aslında biz bi cocuk dr una gidiyoduk daha 15 gunluktu adam bu cocuk allerjik dedi. Hatta bu damlayı o zaman vermişti elinizde bulunsun gaz sancısı cok baslarsa bilin ki allerjidendir. Verirsiniz dedi. Sonra değiştirdik o doktoru pahalı dıye şimdi lhatıtladım

ยรlคภ๓คz göภlüm

evet herşey de süt ya da peyniraltı suyu var. bence de beslenmene dikkat et, anne sütü alsın bebişin.  perhize dikkat edersen alerji çabuk geçer. inşallah çabucak iyileşir

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Slm canlar
Benim oğlan malesef 7.5 aylıkken bıraktı anne sütünü  :-\

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 03 Kasım , 2014, 11:35:06
Slm canlar
Benim oğlan malesef 7.5 aylıkken bıraktı anne sütünü  :-\
merhaba canım, niye bıraktı hastalandı mı?

makaron

Aysecim doktorumla görüştüm. Endişeniz varsa ferrasanol şurup verebilirsiniz dedi onda ğaraben yokmuş

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım, doktoru bir arayayım, ben de onu günde kaç damla kullanacağımı sorayım.  dün ben de baktım iki tane parabenli madde var. nasıl olduysa hiç prospekdüsüne bakmamıştım.

çok sağol canım

makaron

Şuruptan günde bir çay kaşığı verecekmişim. Ben de allerji ilacından uyandım. Bunu saglık ocagı verıyor dıye bakmak benim de aklıma gelmemişti. Allerji ilacını kestim bir süre diyetle bakıcak noluyor. Göz göre göre kuzumu zehirleyemem

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım demir damlasını aldın mı? eczacı piyasada yok, araştıracağım dedi

mandalinaportakal

kizlar icinde paraben olan demir damlasinin adi ne?

makaron

Aysecim gunde bir cay kasigi veriyoruz biz. Yalniz damla degil ferasanol surup dedi doktor.

Canim saglik ocaginin verdigi vegaferon parabenli olan