2014 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 21 Eylül , 2014, 10:08:33

« önceki - sonraki »

ponçik

Merhaba güzel anneler ve tatlı bebekler
Yeni sayfamız hayırlı olsun

Cuma günü aşılarımızı olduk, 8250 gr ve 66 cm olmuşuz
hersey yolunda ama yazın 1,5 ay marmariste kaldık, döndükten sonra hava değişiminden bronşit olduk,kortizonlu iğneler yapıldı hava verildi , sıkıntılı dönemlerdi ama geçti çok şükür
Ek gıdalara başladık 2 gündür irmikli muhallebi yiyoruz, günlük süt olmadığı için yoğurt mayalayamadım, ona da yarın başlayacağım, bu gun de cam rende alıp meyve pürelerine başlayacağım inşallah.
henüz dişimiz yok ama ağzı hep açık ve salyalı, elleri hep ağızda. babasına ve ablasına kahkahalar atıyor.gündüzleri iki kez 1 saat uyuyor, gece de 3 kez kalkıyor.
Bizden bu kadar  :wave:

ponçik

:binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: biz büyüyoruz sizler neler yapıyorsunuz annecikler  :hello:

ยรlคภ๓คz göภlüm

sen de dahil kimse foruma uğramıyor.  bebişler büyüyor ben de  dün oğlum ne zaman 9 aylık oldu diye düşündüm. oğlum bir aydır emekliyor üç dişi çıktı, koltukta sıralıyor,  bir yerlerden destek alıp ayağa kalıyor. müzik duyunca kafayı sallıyor. adı gibi çok güleç bir çocuk tanımadığı insanlara bile  gülüyor. maalesef gece çok sık uyanıyor.

ponçik

Maaşallah paşaya biz 7 aylık olacağız hala dişimiz yok :)  emeklemeye biz erken başladık, genelde bir dizini öne koyup totosunu ieri geri sallayıp tüm vücudunu öne doğru atıyordu , dün ilk kez üç dört kez dizleriyle ve ellerinden destek alarak halının üzerinde ilerledi, böyle giderse arkasından koşmaya çok erken başlayacağız  :ehi:
gündüz intrnete giremiyorum Yağmur hep kucağımda durmak istiyor, zaten ablası sabahçı, onu okula kocayı işe gönderdikten sonra bebişi yedir - ek gıdalara da başladık- uyut , ortalık topla ev işi vs derken kız okuldan geliyor, anca ödevleriydi küçüğün uykusu yemeği altını üstünü değiştir derken akşam oluyor  :-\ ev hanımı olmak zormuş  :laughing7: yine de keyifli  :hello2: bakalım ne zaman iş hayatını özlemeye başlayacağım  :k06:
Senin iş hayatı ve iki çocuk nasıl gidiyor Ayşe

ponçik

En son sayfaya girdiğimde kuzum 7 aylıkmış, şimdi 15 aylık olacağız :ehi:
10 aylıkken yürüdü, şuan 8 dişi var, anne-baba-aba (abla),mama, meme, dede, bebe, ado (alo), maav (kedi-köpek), duu (kuş), atti, dee dee (gel gel), ottuu (otur), vee vee (ver ver), onu, munu (bunu) söylediği kelimeler arasında  :nazar:
söylediklerimizi anlayıp yapıyor, 11 kilo ve boyu 79cm oldu :nazar:
Günlerim hep onunla dolu geçiyor, ev işi zaten bitmek bilmiyor  :laughing7: ben bir de evden çalışıp para kazanırım diyordum  :toothy10: şimdi kendime gülüyorum  :ehi: :ehi:
Öptüm sizi  :wave:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: ponçik - 10 Haziran , 2015, 23:01:03
En son sayfaya girdiğimde kuzum 7 aylıkmış, şimdi 15 aylık olacağız :ehi:
10 aylıkken yürüdü, şuan 8 dişi var, anne-baba-aba (abla),mama, meme, dede, bebe, ado (alo), maav (kedi-köpek), duu (kuş), atti, dee dee (gel gel), ottuu (otur), vee vee (ver ver), onu, munu (bunu) söylediği kelimeler arasında  :nazar:
söylediklerimizi anlayıp yapıyor, 11 kilo ve boyu 79cm oldu :nazar:
Günlerim hep onunla dolu geçiyor, ev işi zaten bitmek bilmiyor  :laughing7: ben bir de evden çalışıp para kazanırım diyordum  :toothy10: şimdi kendime gülüyorum  :ehi: :ehi:
Öptüm sizi  :wave:

ooo ne çabuk büyüyorlar, zaman ne çabuk geçiyor.  oğlum da  17 aylık olacak. oğlum da yedi aylıkken ilk anne dedi. şimdi anne, baba, dede, ade(abi), nene, hala. kayra, leyla, ayşe, meme, mama, nenni, alo, fu (su), pisi(kedi), bir söylediğinde anlamazsa ne diyor.
uzun zamandır kontrole götürmedim boyu ne kadar oldu bilmiyorum. bir yaşındayken 81 cm.di. gelecek ay kontrolü var.

evde olduğunda hakikaten iş bitmiyor. ben de beş hafta evdeydim bu gün işe başladım öğleye kadar hep iş yapıyordum sabah da 07:30 kalkıyordum.

gonca çocuğunu kendin büyütüyorsun, büyük kızınla da ilgileniyorsun. aslında çok şanslısın

ponçik

Maaşallah boyu uzun olacak oğluşun, kelime dağarcığı da genişmiş , erkeklere hep tembel derler ya, abisine kıyasla nasıl sence Ayşem
Yağmurun ablasıyla hiç alakası yok desem yeridir, gerçi ablada çalışıyordum, zaman su gibi aktı geçti, bu minnoşla zaman hem dolu dolu hem de geçmiyor, çok zor yani iki çocuk...
Ablamız tatile gitti, bayrama kadar yalnızız özlyeceğiz ama bir yandan da küçük kuzu ve ben sakinlik yaşıyoruz.
emzirdiğim için oruç tutamıyorum  :-\ inşallah kışa hem sütten kesip hem de borçlarımı ödeyebilirim  :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım abisine kıyasla daha yaramaz ve hareketli. çok inatçı, istediği mutlaka olacak yoksa hırçınlaşıyor. oğlum kendi kendine oynardı minnak oyuncaklardan çabuk sıkılıyor hep ilgi istiyor. oğlum erken konuşmuştu, kardeşi biraz geriden gidiyor. bebek resimlerine bakıp bebe diyor. çok iyi anlaşıyorlar, ikisi de birlikte olunca çok mutlu
ben de oruç tutamıyorum hem emzirmeden hem de ameliyatta çok kan kaybettiğim için kan değerlerim çok düştü.
kızından çok ayrı kalacakmışsın, babaannesiyle mi gitti?

ponçik

Evet babaannesiyle gitti keyfi yerindeymiş telefonla konuşuyoruz, bugün de bitti , kavuşmamıza az kaldı  :love9:
Bir arkadaşıma doktoru 1 yaşından sonra gece emzirmeyi kesin demiş ama ben bunu nasıl başarabilirim acaba  :y25:
senin ki de gece emiyor mu :-[

makaron

Kızlar ben hazıran annesiyim ama bizim ora çok tenha buraya kaynak yapabilir miyim?

makaron

Bize de doktorumuz artık geceleri emmesin dedi. Ama nasıl keserim ki. Hala gecede 4-5 defa uyanıyor. Ancak memede uyuyor. Emmeden uyuyamaz ki. Doktor da gece emdiği için uyanıyor dedi. Bilemedim

ยรlคภ๓คz göภlüm

sormayın doktorlar yedinci aydan sonra gece emzirmeyin diyorlarmış. ama ben hala alıştıramadım.biberon, mama hiç almadı. sütü bile içmiyor. gece su bile içiremiyorum nasıl alıştıracağım bilmiyorum