kizim icin cevap verin lutfen!

Başlatan Dilek&Yusuf, 20 Eylül , 2014, 20:42:47

« önceki - sonraki »

Dilek&Yusuf

Kizim bir buçuk aylik oldu cok gazi oluyor ve iki gündür kendi basina kakasini yapamiyor ben bezini acip bacaklarıyla hareket yaptiriyorum öyle yapiyor yoksa aglayip duruyor bu gaz için ve kakasini yapabilmesi için ne önerirsiniz ?sab simplex kullaniyorum ama sanirm pek faydasi olmuyor.

ponçik

canım seni çok iyi anlıyorum biz de yasadık, gaz spazmı oluyor bu aylarda bebeklerde, bizim doktorumuz suya atılan bir granül verdi çok faydasını gördük, mutlaka doktora sor o yönlendirir. ben de bir sürü şey denedim doktor ilacı verince toparlandık anca

Dilek&Yusuf

Sağol  canim tesekkur ederim inşallah atlatiriz bu durumlari :amin:

mandalinaportakal

biz de pekçok damla ve bitkisel krem kullanmıştık.maalesef zamandan başka bir şey pek kar etmiyor gaz sancısına.bebeğin sindirim sistemi geliştikçe sancılar azalmaya başlıyor.
eğer biberon kullanıyorsan mutlaka dr browns tercih et. bebeğin hava yutmasını engelleyen bir mekanizması var. faydasını görmüştük biz.

Dilek&Yusuf

Biberon simdilik kullanmiyorum eğer kullanirsam ondan alirim canm ;)

makaron

Biz de cok cektık gaz sancısından. Tuvaletini yapması için sen cok yardım etme dedı dr. Sonra alısırsa mudahalesız yapamazmış, bi çay kasıgı zeytınyağı verebşlirsin o ıyı geliyor bize.

Dilek&Yusuf

Müdahale etmemek gerekiyormus evet ama durmuyor yoksa sürekli agliyor emmek bile istemiyor ne yapacgmi bilmiyorum doğrusu hala yapamiyor yani

ยรlคภ๓คz göภlüm

oğlum da zorlanmaktan kist olmuştu. çocuk doktorumuz bunu fark etmedi, çocuk cerrahı çok gazlı bir bebek o yüzden kist olmuş rezene çayı içir demişti,  ben de hemen çocuk doktorumuzu değiştirdim.   çok şükür kisti de geçti yoksa kist büyüyecek abisi gibi ameliyat olacaktı. büyük oğlumun bir keşfi var "banyoda kardeşimin karnını bebe sabunuyla ov, ben yapıyorum çok  faydalı" dedi. onu yapmaya başladığımda da gerçekten yararı oldu.  o hareket bağırsaklarını çalıştırıyormuş, oğlum kendi keşfetmiş  :ehi:  tavsiye ettiğim kişiler de faydasını gördü

xxcansuxx

Evet ayşenin oğlu güzel bişey keşfetmiş bana ebe demişti sağlıkocağında kalıp sabunu banyo yaptırırken hafifce karnına ovala iyi gelir siye birde sab sımpleka kullanıyormuşun o benim kurtarımcı olmuştu ama saati saatine dikkat ederek ver ve açken damlar sonrasında emzir inşaallah biraz olsun rahatlamıştır kuZucuk