Uyku problemi

Başlatan makaron, 05 Eylül , 2014, 09:27:44

« önceki - sonraki »

makaron

Kizlar cok sagolun bilgiler icin kundagi denedin dun sevmedi hatta daha cok sinirlendi. Sallamaya calisicam ben galiba beceremedim bu uyutma isini yoksa bi bebek bu kadar saat auakta durabilir mi aksama dogru iyice uykusu geliyor uykusuzluktan agliyor. Gece 10 a dogru da uykusuzluktan bayiliyor. Gunduz vakti uyuma nedir bilmiyor.  Yorgunluktan hasta oldum agzimda yara cikti. Ise gecen hafta baslamam gerekiyodu yine rapor aldim. Bu gidisle atacaklar

mandalinaportakal

insan ilk bebeğinde hele ki ilk aylarında acemilik yaşıyor.benim şimdi geriye dönüp baktığımda oğluma dair yaptığım çok basit hatalar vardı.ama yaşadığın anın hengamesinde bunları farkedemiyorsun bile.bişeyleri yoluna koymaya çalışırken o telaşla başka hatalar yapıyorsun.bunları şunun için söylüyorum: belki de işe döndüğünde her şey daha iyi olacak.bebeğini güvendiğin ve tecrübeli birine emanet edersen belki düzeninin oturması daha kolay olacaktır.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Aslıcığım ilk çocukta acemilik çok oluyor bak gör ikinci bebeği  daha rahat büyüteceksin  :k06: :k06: :k06:

büyük oğlanda ben de uyku problemi çok yaşadım. bunu ise çıngırakla bile rahatça uyutuyorum

mandalinaportakal

ben en çok gaz problemi yaşadığımız aylarda kendimi parçaladığıma yanıyorum.çocuk ağladıkça kapıp hastane hastane geziyorduk nesi var diye.her doktor kolik deyip yolluyordu,ama biz inanmıyorduk.acaba iç organlarında bir sıkıntı var da ondan mı bu kadar ağlıyor diyorduk.en son götürdüğümüz bi doktor paranıza yazık oluyor çocuğa eziyet etmeyin demişti.zamanı gelince geçecek azıcık sabır tavsiye etmişti.
şimdi diyorum boşuna o kadar yıpratmışız kendimizi.ama insan tecrübesizlikten anlayamıyor tabi o an

ยรlคภ๓คz göภlüm

ilk çocukta insan daha evhamlı oluyor. ben de dün düşündüm, oğluma bebekken ne kadar çok idrar ve kaka tahlili yaptırmıştım. bebişe hiç yaptırmadık, yoğun bakımda rutin yapıyorlardı o kadar. doktora çok sık götürüyordum. bebişi aylık kontrole götürüyorum.

duygucuk

selam kızlar selam aslıcım nasılsın paşamız seni baya zorluyor işin zor canım ama ilerleyen dönemlerde düzene girebilir uykusu.. sık dişini verme canını :)  emziğe alıştırabilseydin daha iyi olurdu çok rahat ederdin.. emzik büyük kurtarıcı şimdi doktorların bir çoğu emziği tavsiye ediyor.. ozanın gaz yüzünden çok sıkıntılı dönemleri oldu sen bilirsin.. ama şimdi çokk rahatız maaşallah.. saat 8 buçuk gibi bir uyuyor saat 3 te emmeye kalkıyor sonra saat 6 ya kadar uyumaya devam.. önceleri her iki saate bir uyanırdı şimdi geceleri bir veya  iki kez kalıkıyor emmeye.. çok rahatladım aslıcım hala inanamıyorum.. gazlı dönemler bitti çok şükür bazen olsa bile kendi çıkarıyor.. gündüzleride hiç sıkıntısı yok bana yere battaneye seriyorum üzerinde oynuyoruz konuşuyoruz.. sonrada uyuya kalıyor şimdi beşiğinde beni seyrediyor kendi kendine konuşuyor.. seninde rahat edeceğin günler yakındır canım arkadaşım.. sen yeterki sabırlı ol.. her çocuğun yapısı aynı olmayabilir.. demir zor bir bebek annesi.. aslıcım ben dönence aldım ozana.. beşiğine taktık bazı zamanlar açıyorum bir görsen nasıl seviniyor gülücükler saçıyor konuşuyor. fisher price mutlu düşler dönence aldım süper bişe baya oyalıyor ozanı ama demirde işe yararmı bilmem.. bir dene istersen.. canım emziğe alıştırmaya çalışsan belki alır.. inan emzik nasıl kurtarıyor insanı.. çok rahat edersin.. 
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

makaron

Allahim bu konuyu actigim gunleri mumka ariyorum. Gece 2 saat uyuyormys ruya gibi. Zaman icinde duzelecegi halde daha da bozuldu. Sımdı degıl 2 saat 20-30 dkda bır uyanıyor tabı oda yatagına yatırmayı basarabılırsem. Dungece sabaha kadar kucakta uyudu. Saat 4 te pes ettım esımı uysndırdım 7 ye kadar o salladı ıse gıttı. Artık 7 aylık oldu nencebı hastalığı var yoksa nıye uyansın. Gıttık onca doktora kımse bısey demıyor.

Sıtede dekımse kalmadı muhtamelen kımse cevap yazmayacak ama yıne de ıcımı dokeyım dedım. Kafayı kırmam an meselesı...

nelss

Alıntı yapılan: makaron - 13 Ocak , 2015, 15:35:12
Allahim bu konuyu actigim gunleri mumka ariyorum. Gece 2 saat uyuyormys ruya gibi. Zaman icinde duzelecegi halde daha da bozuldu. Sımdı degıl 2 saat 20-30 dkda bır uyanıyor tabı oda yatagına yatırmayı basarabılırsem. Dungece sabaha kadar kucakta uyudu. Saat 4 te pes ettım esımı uysndırdım 7 ye kadar o salladı ıse gıttı. Artık 7 aylık oldu nencebı hastalığı var yoksa nıye uyansın. Gıttık onca doktora kımse bısey demıyor.

Sıtede dekımse kalmadı muhtamelen kımse cevap yazmayacak ama yıne de ıcımı dokeyım dedım. Kafayı kırmam an meselesı...
bebeğin doyuyormu acaba?

makaron

Doyuyodur canım ya ek gıda yıyor. Aksam guzelce muhallebısını yapıp karnını doyuruyorum. Uzerıne emıyor yatırıyorum 20 dk sonra uyanıyor..

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: makaron - 22 Ocak , 2015, 20:21:17
Doyuyodur canım ya ek gıda yıyor. Aksam guzelce muhallebısını yapıp karnını doyuruyorum. Uzerıne emıyor yatırıyorum 20 dk sonra uyanıyor..
offf benimle aynı durumdasın. gece çok sık uyanıyor. ben de  akşamları süte alıştırmaya çalışıyorum. günlük sütün içine biraz kaşık maması koyup onu kaşıkla içiriyorum yatmadan önce de pekmez veriyorum. yine de sık uyanıyor. bir de hemen bakmazsan kızgın bir şekilde anne diyor. sık uyanmaktan bu gün boynum ağrıyor

makaron

Aysecim canım cok sıkıntıdayım. Tamam uyumasın sorun degıl. Dun iş yerınde biri dedi bebegı aynı benımki gibi uyumuyomuş. Epilepsi cıkmış. Allahım sen koru. Sabaha kadar basını bekledim

nelss

benim oğlumda çok kalkardı sabaha kadar 9-10 defa kalktığını bilirim. zamanla düzeliyor ama şuan 15 aylık 2-3 defa kalkarz hala  :suclu: :suclu:

asya81

Maalesef doya doya uyuyacakları ve sizinde uyuyacagınız zaman kafadan üç yıl :-ooo tabi her bebek birdegil hastalık diş çıkarma bunlarda etken.sabır edilecek yapacak birsey yok bazı bebekler uykuyu sevmiyor

makaron

Canım bilsem ki mizacı boyle uykusuz yapacak bişey yok der çekilirim kenara ama bi yerinde bi hastalık mı var ondan mı uyuyamıyor diye kendimi yiyorum

asya81

Benim kizim alti aylik olana kadar gece adam gibi uyuduğunu hatirlamam çoğu zaman sabaha kadar ayagimda salladigimi biliyorum sonra Dr gittik alerjisi cikti ilaç verdi Dr dokuz aylik olana kadar rahat ettim.sonra diş sorunları başladı 1.5 yil boyunca sikinti cikardi.her seferinde Dr gittim idrar kan tahlili yaptirdim.
Sunu anlatmaya calisiyorum her bebegin uyku ihtiyacı var ve eğer bebekse daha çok mutlaka Dr git kan ve idrar tahlili yaptir zaten sikintili uykusu dersen direk yapar bu testleri.idrar enfeksiyonu ve demir eksikliği bebekte uyku sorunu yaratan iki şey