Uyku problemi

Başlatan makaron, 05 Eylül , 2014, 09:27:44

« önceki - sonraki »

mandalinaportakal

iştahlı çocuklar büyük rahatlık gerçekten.oğlumu doyururken pek zorlandığımı hatırlamam.dün akşam mesela bizle beraber semizotu ve dolma biber yedi  :k06: kendi çocukluğumu hatırlıyorum da çok mıy mıydım, annem akla karayı seçerdi bizi doyururken

ยรlคภ๓คz göภlüm

oğlum birinci ayını dolduruncaya kadar ek mama aldı sonra bıraktı bir daha alıştıramadım. işe gittiğimde yerse kaşık maması, yoğurt yiyor. dün eşim bir şey yedirememiş, en son bebe bisküvisini suda ezip biraz onu yedirebilmiş. Allah'tan 13:00 gibi evde oluyorum

nelss

maşallah tosuna kaç yaşında oğlun?

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 05 Eylül , 2014, 10:12:56
iştahlı çocuklar büyük rahatlık gerçekten.oğlumu doyururken pek zorlandığımı hatırlamam.dün akşam mesela bizle beraber semizotu ve dolma biber yedi  :k06: kendi çocukluğumu hatırlıyorum da çok mıy mıydım, annem akla karayı seçerdi bizi doyururken
maşallah. büyük oğlum da çok iştahsız, hiç acıktım demez. yine de şükrediyorum benim gibi yemek seçmiyor. kırmızı et, tavuk, balık yemezdim. sevmediğim sebzeler de vardı. acaba annem bana ne yediryordu  :ehi: :ehi: :ehi:

mandalinaportakal

Alıntı yapılan: nelss - 05 Eylül , 2014, 10:15:30
3 yaşında teyzesi
ek gıdaya geçince tüm sebzelerden tattırdım, sevsin tadını yadırgamasın ilerde diye

nelss

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 05 Eylül , 2014, 10:14:55
oğlum birinci ayını dolduruncaya kadar ek mama aldı sonra bıraktı bir daha alıştıramadım. işe gittiğimde yerse kaşık maması, yoğurt yiyor. dün eşim bir şey yedirememiş, en son bebe bisküvisini suda ezip biraz onu yedirebilmiş. Allah'tan 13:00 gibi evde oluyorum
meyve püresi sebze çorbası da yapabilirsin canım

nelss

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 05 Eylül , 2014, 10:18:32
Alıntı yapılan: nelss - 05 Eylül , 2014, 10:15:30
3 yaşında teyzesi
ek gıdaya geçince tüm sebzelerden tattırdım, sevsin tadını yadırgamasın ilerde diye
baya kurtarmş kendini darısı da benimkine inşallah büyüyünce daha kolay olur

mandalinaportakal

hep derim bebekliği zor olan çocuklar büyüdükçe çok akıllı uslu oluyorlar

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: nelss - 05 Eylül , 2014, 10:18:58
Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 05 Eylül , 2014, 10:14:55
meyve püresi sebze çorbası da yapabilirsin canım
yapıyorum canım . onları ben gelince yiyor sebze püresini ve  tarhana çorbasını çok seviyor

makaron

Eee kızlar nası uyutuyoruZ bunu şimdi ;))

mandalinaportakal

dediğim beşiği dene canım. gaz sancısı yaşayan bebekler salıncak, beşik gibi yerlerde rahat ediyorlar. az da olsa kafanı dinlersin sen de

birbuçukyıl

Aslıcığım benim oğlumda da aynı sorun vardı. Uyku eğitimi ile ilgili kitaplar al, ya da internetten araştır. Bana başta işe yaramayacak gibi gelmişti. Ama gündüz hiç uyumayan oğlum herbiri en az birbuçuk saat olmak üzere üç kere uyuyor.Belki senin bebeğinde de işe yarar.

makaron

Canım ya neler ysptın biraz anlatsana. Ben kime derdimi anlatsam abartıyosun diyolar inanmıyolar. Sabah 7 de kalkıyo gece 11 e kadar kucagımda artık ruh halim ıyıce bozuldu. Hastalandım. Sürekli midem bulanıyo  bi lokma yıyemıyorum. Onlar neyse de beşik de denedim olmadı battanıyede sallıyoruz, yok. Gece yıne ıdare edıyoruz da gunduz hiç uyumuyo nolur anlat nası oldu

birbuçukyıl

Öncelikle çok sakin olmak gerekiyor.Gergin olduğum ve haydi artık uyusun diye sızlandığım zamanlarda oğlum hissediyor ve kesinlikle uyumuyor. Sonra gaz probleminden dolayı uykuya geçmekte zorlanmasın diye sık sık emzirmiyoruz veya mama vermiyoruz. 2,5 saatte bir iyice doyurup gazını çıkarıyoruz. Benim oğlumun kolları çok hareketli olduğu için dalsa bile kol hareketiyle sıçrıyordu.Uyku eğitiminde kolları hafifçe kundaklar gibi sarmak gerektiğini öğrenmiştim.Sarmaya başladığımdan beri güzel uyuyor maşallah. Bir de ne kadar uzun süre uyanık kalırsa uykuya geçmesi o kadar zorlaşırmış bunu öğrendim.Gece uyandığında uykusu açılmadan hemen uyutmaya bak, ne zaman geciktirsem uyutmak için saatlerce uğraşıyorum. çok inatçı bebekler için birazcık acımasız uygulmalar var.Ben sadece birini kullanmış oldum istemeden. Bebeği ağlatıyorsun uzun uzun, sonra karnını doyurup bağrına basınca uyuyor. Kayınvalidemlere gittiğimizde oğlumu bana vermiyorlar bir türlü. Acıkıyor beslenme saati geçiyor. Ben de isteyemiyorum.Bazen istesem de vermiyorlar, biz özledik biraz daha sevelim diyorlar.O zaman oğlum açlıktan kıyameti koparıyor, teskin edilmesi zor bir boyutta çığlık çığlığa ağlıyor.İşte bundan sonra karnı doyduğu an uyuyuveriyor.
Bir de saç kurutma makinesi veya elektrikli süpürgeyi çalıştırıp uyutma yöntemi var.Bu benim oğlumda işe yaramadı.Daha beter sinirlendi.Ama bakarsın seninkinde işe yarar.Kolay gelsin. Ben bir ay boyunca uğraştım, ondan önce günlerim resmen kabustu.Uyumayan bir bebekle bir sürü misafir ağırladım,bir makina çamaşırı beş postada astım, sinirden sürekli ağladım.İnşallah sen de başarırsın.

asya81

Canım seni çok iyi anlıyorum kızım üç yaşına girecek nasipse o uykusuzluk nedir iyi bilirim :cildir:bazen sabahlara kadar salladığımı kolikli bi bebekti ilk dört ay zindan etti ağlamalarıyla.bebeğimi doya doya sevemedim inan sinir ve uykusuzluktan :crybaby2:
Ilk çarşafda sallanma sonra çingene beşiği kurduk yattığım yerden sallardım iki saat sonra yatağına koyardım uyanırdı :cildir: bir ay rahat ettim derken butun dişler aynı anda çıkmaya başlamasıyla bu işkence bir yıl daha sürdü sonra alerjisi çıktı gece kaç kez uyanır ağlar kusardı velhasıl zor dönemlerden geçtim :cildir: allaha şukur geldi geçti demem o ki kendini yıpratma bazı çocuklar zor oluyor ortada sağlık problemi varmı once ona baktır kansızlık diş kulak ve idrar yolları bunlar hep uyku problemi yaratan sorunlar bunlar yok ise sana tavsiyem salıncak olacak işkence yapma kendine bir bakmışsın düzelmiş
Inan çoğu anne aynı problemleri yaşıyor