Şehriye Çorbası

Başlatan Tebessüm :), 15 Temmuz , 2007, 23:20:13

« önceki - sonraki »

Tebessüm :)

bir şehriye çorbası tarifi veriyim. ;D çorbaya katacağınız şehriyeyi ikiye ayırın yarısını arzu ettiğiniz bir yağda ( mısırözü, ayçiçek..vs) kahverengi oluncaya kadar kavurun, bu kavrulmuş şehriyeye tavuksuyu ekleyin, kaynasın, sonra ayırdığınız şehriyeyi de ekleyin, tuz ve az karabiber ekleyip şehriyeler yumuşayana kadar pişirin. afiyet olsuuuun. :hungry:

sibell&gökhan

Alıntı yapılan: ayşegül - 15 Temmuz , 2007, 23:20:13
bir şehriye çorbası tarifi veriyim. ;D çorbaya katacağınız şehriyeyi ikiye ayırın yarısını arzu ettiğiniz bir yağda ( mısırözü, ayçiçek..vs) kahverengi oluncaya kadar kavurun, bu kavrulmuş şehriyeye tavuksuyu ekleyin, kaynasın, sonra ayırdığınız şehriyeyi de ekleyin, tuz ve az karabiber ekleyip şehriyeler yumuşayana kadar pişirin. afiyet olsuuuun. :hungry:

AYŞEGÜL BU ÇORBA SADECE YAZDIĞIN GİBİ Mİ TERBİYESİ FALAN YOKMU SEN YAPTINMI NASIL GÜZELMİ BİRDE BEBİŞLERİMİZ İÇİNMİ DE SALÇASI SOSU FALAN YOK AYYYY ÇOK MU SOU SORDUM CANIM

Tebessüm :)

sibel bu çorba bebişler için değil canım, bizim için. ;) ben yapıyorum bu çorbayı çok lezzetli oluyo, bu şekilde yapınca terbiye yapmıyorum. bir de terbileyli tavuk çorbası var tabii; bir göğüs etini haşlıyoruz, soğuyunca minik parçalara ayırıyoruz. tekrar suyun içine alıyoruz etleri, kaynayınca, bir yumurta sarısı, yarım limon suyu ve 2 çorba kaşığı un ile hazırladığımız terbiyeye bu sudan biraz ekleyip güzelce karışıtırıyoruz ve kaynayan çorbaya ekliyoruz hazırladığımız terbiyeyi, ocağı kapatıyoruz. üzerine isteğe göre yağda pul biber nane kızdırıp döküyoruuuuz.ve yine isteğe göre sarımsak da eklenebilir çorbaya.. :hungry:

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...