Ben de doğum yaptım, bebeğime bakamıyorum yardım lütfen

Başlatan makaron, 28 Haziran , 2014, 22:40:06

« önceki - sonraki »

şerife Berat

benim 2. oğlum aynen senin anlattığın gibiydi.üstelik memeyi de emmek istemiyordu,ağlarken morarıp gidiuordu.zıplatmaktan oda oda dolaşmaktan masaj yapmaktan bitmiştim artık.ne kadar farklı gaz ilacı varsa hepsinden aldık ve tek tek denedik,antikolik biberonlar aldık beni emmeyince mamadan mı gaz oluyor acaba diye mamalarımızı değiştirdik. vs,vs....yani bu durumu yaşayan bir tek sen değilsin güzelim.evde ders çalıştırmam gereken bir çocugum daha vardı ve üstelik bebeğim 4 aylıkken işe başladım,uykusuz geçen her sabahın ardından işe kalkıp gitmek ölüm gibi geliyordu.
doktora gösterdiniz mi bebeği bir çözüm yolu da o sunabilir belki size,biz gittiğimizde bebeğin gazı var 3-4 aylık oluncaya kadar ağlıycak sen yorulursan babasına ver yapılacak bişi yok dedi doktorumuz. :-ooo
çörek otu yağı içirdim günde 2-3 kez 2-3 damla olmak üzere,rezene çayı ve papatya çayı içirdim birer defa her gün,sen de deneyebilirsin.karnına ayak altına elma yagı ile masaj yaptım birde acı adaçayı yağı varmış onunlada yaptım masajı.
ama ilk önce bebeğin karşısında güçlü ol ve bu kadar erken pes etme sana bişi olursa bebeğine kim bakacak?

duygucuk

aslıcım ne yaptın canım son durum nedir paşamız nasıl
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

duygucuk

canım yazmadın bir daha nasılsın merak ediyorum paşamız nasıl..

ayışığı

bizim ciciannemiz ne durumda acaba :icon_scratch:  inşallah herşey yolundadır alışmışlardır birbirlerine   :binkybaby:  :aferin:

makaron

Kızlar desteğinize teşekkür ederim oyle zorlandım ki girip de yazamadım bile sorunlarım devam etti göğüslerim enfeksiyon kaptı 40 derece ateşle yattım ben oyle hassta bebek desen emmek istiyo kabus gibiydi anlatamam. Antibiyotik aldım şimdi iyiyim bu arada bebeğimle biraz daha alıştık birbirimize. Bebeğimin derdini de anladık meğer sütüm az olduğu için doymuyormuş. Şimdi tek derdim sürümü artırmak komposto filan y.apıp içiyorum. Bu arada bir kadın buldum, bana temiLiğe gelen kadın halime acıdı. Abla sana birini bulalım boyle kendıne yazık dedi,. Valla dedim doğru diyosun birini bulduk. En azından temizlikti çamaşırdı bulaşıktı o işlerş yapar ben de bebeğime ve sütümü artırmaya konsantre olurum, biraz daha moral geldi. Zaten bugün annem de gelicek bel fıtığı var onda da fizik tedavisi vardı. Bitirmiş gelicek.insallah bundan sonrası daha kolay olur. Sütümü artırmak için başka ne yapabilirşm kuzum daha çok küçük mamalara muhtaç olmasın istiyorum.

mandalinaportakal

canım çok sevindim işlerin yoluna girmesine  :nazar:
sütünü artırmak için yapabileceğin şeylerden bazıları:
-dereotunu yoğurda doğra bolca, ye
-boza içebilirsin, bikaç saat içinde göğüslerin zonklayacaktır süt fazlalığından
-bulgur pilavı çok artırıyor sütü
-su muhallebisi derler bilir misin, internetten tariflere bakabilirsin çok basit, çok faydasını gördüm ben
-kuru incir çok etkili
-ve tabi bolca su içmek

ama şunu unutma sütün bol olması için mutlu ve rahat olman lazım. bu iş kafada bitiyor. sütüm çocuğuma yetecek diye şartlandır kendini.
fırsat bulduğun zamanlarda uyu. süt en çok uyku esnasında salgılanır

duygucuk

canım benim anneminde bel fıtıgı sorunu var oda fizik tedavı gördü. Ben doğurdum şansımdan annemin tedavisi başladı. Aynı şeyleri yaşamışız senle

nelss

gözün aydın canım  :flowers:
bnde doğum sonrası çok bunalıma girmistm dikiş ağrsı 1 ay geçmedi oturduğum yerden kalkamıyordum annem ve k.v. dönüşümlü gece gündüz kaldılar yanımda sütüm geç geldi göğüslerim taş gibi oldu yara oldu çookk sıkıntılı zamanlar kaç defa apt. kendimi atasm gelirdi ağlardım devamlı ama zamanla geçiyor tüm sıkıntılar biraz sabret sadece inşallah akıllı uslu bi bebek olurda rahat edersin.
uykusuzluğu (sabaha kadar 9-10 defa kalkms biri olarak), yorgunluğu, gaz sancısını(kolikti oğlum) ben bilirim Allah yardımcın olsun

ponçik

Aslicim gozun aydin zor gunler gecirmissin hepsi geride kaliyor inan. Ben eskisi gibi giremiyorum simdi de telefondan yaziyorum bayrama kadar gorumcemdeyiz dönunce normal hayatimiza da geri doneriz umarim  :wave:
Öperim

elfo

Aslicim uzun zamandir girmemistim uzerinden nerdeyse 2 ay gecmis konuyu yeni gordum. Yasadigin seyleri ben de yasadim. O adaptasyon sureci o kadar zor ki sanki o bebegi aykarca isteyen ben degildim. Herkesi herseyi birakip kacasim geliyordu. Itiraf edemiyordum icimde bebegime karsi dogru duzgun bi sicaklik yoktu. Dusundugum tek sey acaba karni doydu mu sutum ne zaman artacakti. Sutum azdi zamanla bunu takmamayi ogrendim. Takmadikca bebegimle ilgilenmeye basladim. 5 ay boyunca mama verdim. Ek gidaya gecince mamayi kestim. Yogurdumu kendim yaparim, , sık sık kemik suyu iciririm, badem ceviz findik yediririm. Sanki keyfimdem yapiyormusum gibi niye mama veriyorsun diye elestirenler cocuklarina su an surekli hazir gidalar verirken ben en dogalindan yedirmeye calisiyorum. Hamd olsun o sıkıntılı gunler geride kaldi. Herkesin akil verdigi bi comezken simdi usta oldum. Ins sen de unutacaksin bu gunleri yeterki saglik olsun.  :opucuk:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

makaron

Alıntı yapılan: elfo - 24 Ağustos , 2014, 19:59:15
Aslicim uzun zamandir girmemistim uzerinden nerdeyse 2 ay gecmis konuyu yeni gordum. Yasadigin seyleri ben de yasadim. O adaptasyon sureci o kadar zor ki sanki o bebegi aykarca isteyen ben degildim. Herkesi herseyi birakip kacasim geliyordu. Itiraf edemiyordum icimde bebegime karsi dogru duzgun bi sicaklik yoktu. Dusundugum tek sey acaba karni doydu mu sutum ne zaman artacakti. Sutum azdi zamanla bunu takmamayi ogrendim. Takmadikca bebegimle ilgilenmeye basladim. 5 ay boyunca mama verdim. Ek gidaya gecince mamayi kestim. Yogurdumu kendim yaparim, , sık sık kemik suyu iciririm, badem ceviz findik yediririm. Sanki keyfimdem yapiyormusum gibi niye mama veriyorsun diye elestirenler cocuklarina su an surekli hazir gidalar verirken ben en dogalindan yedirmeye calisiyorum. Hamd olsun o sıkıntılı gunler geride kaldi. Herkesin akil verdigi bi comezken simdi usta oldum. Ins sen de unutacaksin bu gunleri yeterki saglik olsun.  :opucuk:

Canım haklısım ıkı ay gecti ama durum pek değişmedi. Bebegım hala cok huysuz ve huzursuz evet ben daha ıyı idare ediyorum artık. Cok şükür bi hastalığı yok ama huysuz işte. Hem onun bu durumu hem de cevreden ( bilhassa kayınvalide vs.) neden mama veriyorsun gibi sorular fln. Sonuçta artık takmıyorum. Bebegim sağlıklı olsun da varsın huysuz olsun. Elalemın lafına da bakmıyorum, inşallah allahın izniyle gececek bu gunler ben de rahata kavusurum. Benımle doğum yapanlar gezmelere gıdıyo alışverişe gisiyo işe başladı bense hala tuvalete gıdemıyorum ama nağalım dediğin gibi sağlık olsun,

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım büyük oğlumda ben de öyleydim. uyutur lavaboya giderdim ben gelinceye kadar ağlamaktan kızarmış olurdu.  ağlama krizi tutacak diye doğru dürüst hiç dışarı çıkmıyordum.  bu oğlumda şükür rahatça geçtim, doğum izninin keyfini çıkardım.

elfo

Canım, oglum 15 aylik oldu hala wc ye gidemiyorum. Aksamlari ozellikle cok huysuz oluyor. Esimle disari cikmaya korkuyorum. Aglama bile surekli mizirdiyor. En buyuk tesellim saglikli olmasi. Bi de bebegi kucukken boyle olanlardan duyuyorum buyudukce çok uslaniyorlar ve cok zeki oluyorlarmis. Uykusuzluk emekleyene kadar devam etti. Ne zaman emekledi hareketini atabildi o zaman geceleri daha iyi uyumaya basladi. Allah eksikliklerini gostermesin sanirim 6-7 yil ikinciyi dusunmem.tabi rabbim ne takdir eder bilemem
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

mandalinaportakal

her çocuğun fıtratı ayrı oluyor.onu bile geçtim,bir çocuğun bir günü diğerine uymuyor.ama şu var çocuklar 2 yaş civarı duruluyorlar.kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılamaya başladıklarında annelerine eziyetleri azalıyor.daha bağımsız olmak,kendi başlarına takılmak istiyorlar.dolayısıyla anneye nefes alacak zaman kalıyor.bölük pörçük de olsa..

FİGENN

bende dün 30.haftama girdim oğlum olacak inşallah, ama okuduğum kadarıyla erkek çocukları pek fena oluyor  :suclu:  :honk: