28 Nisan , 2024, 02:12:38

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

lekelenmem var

Başlatan duygucuk, 20 Mayıs , 2014, 22:24:57

« önceki - sonraki »

mandalinaportakal

her şey yolunda gidecek,bol bol dua et gerisini allaha bırak.hormonların sana oyun oynuyor,son günlerin tadını çıkar,kendini kasma.normal ya da sezeryan.ikisinden de sağlıkla çıkacaksınız inş.şimdi en iyi doktorlarda,en iyi hastanelerde takip ediliyoruz.annelerimiz evde doğum yaparmış.onları düşün,biz daha şanslıyız diyerek kendini motive et.

makaron

sağol canım haklısın aslında oyle düşününce rahatlıyorum sonar kotu düşünceler basıyor işte artık hakkımızda hayırlısı.

duygucuk

kızlar ben nst ye hiç girmedim  ne zaman girderecek acaba doktorum merak ettim şimdi..  nasıl oluyor nst ne yapıyorlar..  bana doktorum normal doğum yaparsın vücudun el verişli demişti ama belli olmuyor  sonra değişiveriyor..
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

duygucuk

birde bana yürüyüş felan ağır iş yasak zaten mümkün değil yürüyüş yapmam biraz yürüsem kasıklarımdaki sancıdan ölüyorum.. sanki kafası bacağımın arasından çıkıverecekmiş gibi... karnım kaskatı kesiliyor bazen helede hareket edince..

mandalinaportakal

erken doğum riski yoksa 37. haftadan sonra başlıyor nst canım.bir makineye bağlıyorlar seni ip gibi kordonlarla,rahimdeki kasılmaları ve sancı seviyesini+bebeğin kalp atış hızını ölçüyorlar.doktor değerlere bakarak sancın var mı,doğum yakın mı diye tahminde bulunuyor.sende erken doğum riski var,bence doktoruna bir sor nst'ye girmem gerekir mi diye.çünkü sancılar olsa da bazen vücut hissetmeyebiliyor.

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 22 Mayıs , 2014, 08:48:42
erken doğum riski yoksa 37. haftadan sonra başlıyor nst canım.bir makineye bağlıyorlar seni ip gibi kordonlarla,rahimdeki kasılmaları ve sancı seviyesini+bebeğin kalp atış hızını ölçüyorlar.doktor değerlere bakarak sancın var mı,doğum yakın mı diye tahminde bulunuyor.sende erken doğum riski var,bence doktoruna bir sor nst'ye girmem gerekir mi diye.çünkü sancılar olsa da bazen vücut hissetmeyebiliyor.

canım gittiğimde muhakkak söylicem nst işini... bende erken doğum riski var ama neden istemedi anlamadım..  canım  bende yalancı kasılmalar çok oluyor sizde de oluyormu karnım kaskatı oluyor şişiyor gibi sonra hemen geçiyor.. bu aralar çok oluyor uyurken bile oluyor...  nst de sancı çıkarsa ne yapıyorlar doğum başlamışmı oluyor o zaman

mandalinaportakal

o kasılmalar bebeğin sertleşen hareketleri canım,korkmana gerek yok.benim son haftalarda bebek bir köşede bir toplanırdı,dışardan elbisenin üstünden bile görünürdü tepe gibi.bazen dirseğini ya da bacağını dayar,o da hem ağrı verir hem kasıldığını sanırsın.
nst'de deki sancı durumuna göre karar veriyor doktor.eğer sancı yüksek çıkarsa doğum başlamış ya da çok yakın demektir.suni sancıyla süreci hızlandırabilir.

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 22 Mayıs , 2014, 10:37:36
o kasılmalar bebeğin sertleşen hareketleri canım,korkmana gerek yok.benim son haftalarda bebek bir köşede bir toplanırdı,dışardan elbisenin üstünden bile görünürdü tepe gibi.bazen dirseğini ya da bacağını dayar,o da hem ağrı verir hem kasıldığını sanırsın.
nst'de deki sancı durumuna göre karar veriyor doktor.eğer sancı yüksek çıkarsa doğum başlamış ya da çok yakın demektir.suni sancıyla süreci hızlandırabilir.

hamileliğim boyunca nst aklıma gelmedi ne tuhaf... hamile bir bayanın düşüneceği bişe halbuyse... evet canım bir tarafa toplanıyor resmen sıpam sığmıyor artık karnıma :) hamileliğimin son zamanları zor geçiyor 7. ayıma kadar süperdi... ama ondan sonrası çok zorluyor beni... halsizlik uykysuzluk bacak ağrılarım başladı bu aralar daha da şiddetlendi.. gece uykusuzluğu başıma vurdu resmen.. sağlıklı bir şekilde kucağımıza alsaydık yawrularımızı

mandalinaportakal

amin cnm.son trimester en zor olanı.ama bir o kadar da heyecanlı.müthiş ana adım adım yaklaşıyorsun.birkaç hafta sonra hayatındaki en güzel kişiyle tanışacaksın.uyuduğunda bile özleyeceğin o mükemmel adamı..

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 22 Mayıs , 2014, 11:02:49
amin cnm.son trimester en zor olanı.ama bir o kadar da heyecanlı.müthiş ana adım adım yaklaşıyorsun.birkaç hafta sonra hayatındaki en güzel kişiyle tanışacaksın.uyuduğunda bile özleyeceğin o mükemmel adamı..

ne güzel yazmışsın okuyunca birden heycan yaptım son ana yaklaşmış bulunuyoruz insan inanamıyor.. inan bana kokusu burnumda sanki.. o minicik ellerini bir tutayım yeter bana... offf gene duygusala bağladım ben bu aralar pek duygusallaştım..

mandalinaportakal

hormonlar hamileliğin başından sonuna kadar esir alıyor bizi.ben de fena ağlama modundayım,hele soma'daki faciadan sonra göz yaşımın akmadığı gün olmuyor.allah millet olarak hepimize güç versin.neyse,o minicik elleri tuttuktan sonra hayatta ne kadar boş şeyleri sevmişim diyeceksin.günümüz kadınları kolay hamile kalamıyoruz.o yüzden midir bilmem çocuklarımız her şeyden daha kıymetli oluyor.

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 22 Mayıs , 2014, 11:10:27
hormonlar hamileliğin başından sonuna kadar esir alıyor bizi.ben de fena ağlama modundayım,hele soma'daki faciadan sonra göz yaşımın akmadığı gün olmuyor.allah millet olarak hepimize güç versin.neyse,o minicik elleri tuttuktan sonra hayatta ne kadar boş şeyleri sevmişim diyeceksin.günümüz kadınları kolay hamile kalamıyoruz.o yüzden midir bilmem çocuklarımız her şeyden daha kıymetli oluyor.

canım soma faciası benide çok ama çokk sarstı... içim nasıl yandı anlatamam... ateş düştüğü yeri yakmadı sadece bizleride yaktı... en acısıda ölen öldüğüyle kalacak olaydan bu yana bir yetkili ceza almadı almayacak gibide görünüyor.. örtbas edenlerin allah belasını versin inşallah... bazen endişe etmiyor değilim nasıl bir ülkede evlat yetiştirecez... o evlatlar kolay büyümüyor.... allah yardımcımız olsun

makaron

Duygucum cok haklısın. O yetim kalan çocukların, dul kalan kadınların hesabı sorulmadan örtbas edenlerin Allah belasını versin hepsinin hesabı sorulsun tek tek. cezalar yeterli olmadıkça daha çoook ölen olur kimsenin de gıkı çıkmaz.

makaron

kızlar benım bebegim çok mu küçük kaldı. beslenemiyormu diye çok endişe ediyorum. gecen kafta 1980 kg dı. dr normal dedi ama bakıyorum burda 33-34. haftada hep 2500 ün üzerrinde. ilk başlarda bulantım çok oldu yiyemedim. şimdi yiyorum ama yaramıyo demekki. vitamin de alıyorum ama dr 1 kilo daha alır dedi 3 kilo bile olmuyo :(( ne yesem ne içsem de bebege yarasa fikriniz var mı?

duygucuk

Alıntı yapılan: makaron - 22 Mayıs , 2014, 14:11:10
kızlar benım bebegim çok mu küçük kaldı. beslenemiyormu diye çok endişe ediyorum. gecen kafta 1980 kg dı. dr normal dedi ama bakıyorum burda 33-34. haftada hep 2500 ün üzerrinde. ilk başlarda bulantım çok oldu yiyemedim. şimdi yiyorum ama yaramıyo demekki. vitamin de alıyorum ama dr 1 kilo daha alır dedi 3 kilo bile olmuyo :(( ne yesem ne içsem de bebege yarasa fikriniz var mı?

canım sıkma canını senin durumun belli... dikkat etmen gerek öyle bizler gibi herşeyden yiyemiyorsun kii.. önemli olan senin ve bebeğin sağlıklı olması... bence sende bu işi gayet güzel götürüyorsun.. başkası olsa dikkat etmez belki... 3 kilo olmazsa 2 buçuk olsun ama sağlıklı olsun canım... üzme tatlı canını... paşamız gayet güzel gelişiyor