7, 8 haftalik hamileler ! bebeğinin kalp atışları!!!

Başlatan Özlem ışıl, 16 Mayıs , 2014, 09:10:19

« önceki - sonraki »

Özlem ışıl

:nazar: bebeginin kalp atışları yavaş yada bu tecrübeyi yaşamış olan var mı ??? Çok endişeli ve korkuyorum :( bir saat sonra da tekrar doktor randevum var
Hamile olan arkadaşlar varmı özelliklede 7 haftalik gibi.. bebegimin kalp atışları şu an yavaş ve doktorum büyük ihtimalle kaybedebilecegimi söyledi. . Tecrübesi olan arkadaşlarım acil !!!

mandalinaportakal

canım hiç duymadım böyle bir konu.ikinci hamileliğimi yaşıyorum,doktorum hiç kalp atışları hızlı ya da yavaş demedi.güzel haberlerle gel inşallah :amin:

makaron

Ben de hic duymadim. Insallah duzelmistir ve iyi haberlerle gelirsin,

Özlem ışıl

Arkadaşlar 1 hafta geriden gidiyormuş gebeligim normalde 7+3 haftalik hamile yim ama Ultrason da 6+2 çıkıyor bu durum normal midir acaba Dr um takip edicez dedi ama ??? Yazarsanız çok sevinirim ... şimdiden teşekkürler ...
Hamile olan arkadaşlar varmı özelliklede 7 haftalik gibi.. bebegimin kalp atışları şu an yavaş ve doktorum büyük ihtimalle kaybedebilecegimi söyledi. . Tecrübesi olan arkadaşlarım acil !!!

mandalinaportakal

hamileliğin ilk haftalarında bu fark çok normal.sebebi geç döllenme.benim bebeğim de bir haftaya yakın geriden gelirken sonraları arayı kapattı,daha sonrasında önde gitmeye başladı.

makaron

Benim de ilk baslarda 4-5 gun geriden gidiyordu sonra yakaladi kuzum...

Özlem ışıl

Çok teşekkür ederim... inşallah bizde arayı kapatabilmeyi basaririz
hayırlısı:)

Özlem ışıl

Arkadaşlar maalesef % 100 e yakın bir ihtimalle Bebeğimi kaybedince. .. 8 haftayı adet tarihine göre bitirdim fakat hala 6 haftaya uyumlu gebelik. Kalp atışı radyoloji muayenesinde 150 çıkarken Dr.  Bu kalp atışı değil dedi. 2 gün sonra karar verecek. Bir başka Dr. % 1 de olsa şansımız bekleyelim dedi pazartesiye kadar... hakkımda hayırlısı.  Ne ağrım ne kanama nede mide bulantısı var sadece korkuyorum ve güçlü olmak zorunda olduğumu biliyorum...

Özlem ışıl

Kaybedince kısmı kaybedeceğim olarak düzeltiyorum. Buna benzer bir olay yaşamış olan var mı? 2 hafta gibi geride görünüyorum.  Ve bu kalp atışı durumunu gerçekten anlamakta hayli zorlanıyorum. Kalp değilde herhangi bir damar hareketi olabileceği söyleniyor.  3 farklı doktora gittim. Ve anlamakta zorlanıyorum... en tecrübeli olan (Prof. ) 1 hafta daha beklememi söyledi.  Fakat ümit gerçekten yok diye düşünüyorum ???

makaron

canım hakkınızda hayırlısı olsun inşallah bebegin iyidir. daha once tekrarlayan düşükler yaşadım. bu gebeliğimde de kanama çok oldu. dr kanamaya bakarak 2 seferinde düştü heralde dedi. sonar tutundu kuzum belli olmaz yani. ama herşeyin hayırlısı dedim ya kayıplarım oldu diye. o zamanlar çok çok üzüldüm ama şimdi diyorum ki hayırlısı boyleymiş.

mandalinaportakal

daha önce bulantıların var mıydı?bulantıların erken haftalarda aniden kesilmesini iyi değerlendirmiyor doktorlar.hakkında hayırlısı,umarım bekleyelim diyen doktor haklıdır

birbuçukyıl

Ben böyle bir tecrübe yaşamıştım.Ama sonu mutlu bitmedi. İnşallah seninkinde tam tersi olur.Bebeğimin kalbi onuncu haftaya kadar atmıştı ama gelişimi önce bir hafta geriydi,sonra 10 gün en son 15 gün geriden geliyordu. Malesef geçen sene bu zamanlar bebeğimden ayrılmıştık. Hakkında hayırlısı olsun. :amin:

şerife Berat

hakkında hayırlısı olsun guzelım

ama kalp atısları için acele etme derim ben de ilk doktor kontrlüme 7+3 gunlukken gıttım ve kalp atısları duyulmadı
sonra 9 haftalıkken gıttıgımde duyuldu inş. seninde oyle bır durumdur

Özlem ışıl

Arkadaşlar maalesef Bebeğimi kaybettim 8. Haftadan sonra kalbi durdu ve missed abortus teşhisi ile dün kürtaj olmak zorunda kaldım.  Umarım bir daha yaşamam. Gerçekten yaşayan anlar dedikleri doğru. Hayirlisi böyleydi demekten başka çarem yok. Benim gibi aynı durumu yaşayan arkadaşlarım paylaşırsanız yaşadıklarınızı iyi olur benim için .. inanılmaz buruk ve tarifi olmayan bir durumdayım ... sevgiler...

mandalinaportakal

çok geçmiş olsun ne denir bilemedim :sad1:umarım en hayırlı zamanda tekrar bu heyecanı yaşarsın ve bu sefer mutlu sonla sonlanır.