18 Nisan , 2024, 22:23:18

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kremali mantar corbasi :)

Başlatan berilce, 09 Şubat , 2007, 20:02:05

« önceki - sonraki »

berilce

tavsiye ederim hazir paket corba givbi oluyo ,ben bayilirim bu corbaya...
malzemeler
500 gr mantar
4 kasik un
1 lt su
1.5 su bardagi sut
2 kasik yag( kendinize gore ayarlayabilirsiniz yagi ben biraz fazla atiyorum una az geliyo cunku)

yapilisi
un ve yagi bi tenceredi kavurun .daha sonra suyu ekleyip mikserle karistirin, mikserle karistirdiktan sonra tekrar ocaga alip tahta kasikla dibi tutmasin diye hafif karistirin.su kaynadiktan sonra kucuk kucuk kestiginiz mantarlari atin ,bi 5 dakka daha pistikten sonra sutu ekleyin  tekrar kaynayincaya kadar haif hafif karistirin..ve ocaktan alin afiyet olsun... daha sonra tabaklara karabiberli servis yapin...  he tuzu belirtmedim kendi damak tadiniza gore istediginiz kadar atin tuzu... :icon_salut:

-Butterfly-

Alıntı yapılan: berilce - 09 Şubat , 2007, 20:02:05
tavsiye ederim hazir paket corba givbi oluyo ,ben bayilirim bu corbaya...
malzemeler
500 gr mantar
4 kasik un
1 lt su
1.5 su bardagi sut
2 kasik yag( kendinize gore ayarlayabilirsiniz yagi ben biraz fazla atiyorum una az geliyo cunku)

yapilisi
un ve yagi bi tenceredi kavurun .daha sonra suyu ekleyip mikserle karistirin, mikserle karistirdiktan sonra tekrar ocaga alip tahta kasikla dibi tutmasin diye hafif karistirin.su kaynadiktan sonra kucuk kucuk kestiginiz mantarlari atin ,bi 5 dakka daha pistikten sonra sutu ekleyin  tekrar kaynayincaya kadar haif hafif karistirin..ve ocaktan alin afiyet olsun... daha sonra tabaklara karabiberli servis yapin...  he tuzu belirtmedim kendi damak tadiniza gore istediginiz kadar atin tuzu... :icon_salut:

berilce bende bu corbayi ayni sekilde yapiyorum ama ben icine limonda sikiyorum piserken sut koymadan once limonlu bir dene istersen oldukca lezetli oluyor....  :hungry: :hungry:

ponçik

en sevdiğim çorba ıııımmmmmhhhh  :hungry:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

bende böle yapıyorum cok guzel oluyo eşim hayatta içmezdi mantar corbasını ben yapınca içmeye bsldı :)
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

banu_fth

bayılırım bu çorbayaaaa .. ama hiç kendim yapmamıştım .. şimdi öğrendim iyi oldu ..
yaparım artık ..
hazırını yapıodum hep .

ponçik

ben de bu şekilde yapıyorum ama unu kavurmadan sütle karıştırıp ekliyordum, bir e böyle deneyeyim evde mantar var , k.valide çorba yapmadıysa bu akşam bunu yapayım  :wave:

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...