27 Nisan , 2024, 20:44:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kilo alımı takip

Başlatan lagrima, 12 Mayıs , 2014, 12:19:06

« önceki - sonraki »

lagrima

Kızlar hamilelikte kaç kilo alabiliriz en az? Ilk hamileligimde 23 aldım ama verene kadar canım çıktı 32 kilo verdim suan gene hamileyim ve 8 10 diyorum ama nasıl olur? Nasil yapatim bilmiyorum.Burda birbirimizi takip etsek kilo çok almamak nasıl olur? En az en sağlıklı şekilde anlatalım bu dönemi.  Şuan 1 1.5 aylık sanırım hiç almadım almaya düşünmüyorum son 4 aya kadar başarabilirse yoksa olmaz mı fikrim yok sizce kaç aya kadar sabit kalmak lazim

ponçik

Hayirli olsun saglikla bebegine kavusursun insallah
Ben iki hamileligimde de 16 kg aldim, ozel bir cabam olmadi ama ilk hamileligimde daha cok yuruyordum, ikincide daha fazla oturarak gecirdim, kilolar basen ve bacaklarda toplandi, belki yuruyus yapsaydim 3 kilo daha az alirdim
Kilo alicam diye yememezlik etme bence, saglikli beslenmek adina bol bol meyve ve salata ye, yalniz yaz geliyor karpuza dikkat et, cok kg aldiriyor  :opucuk:

lagrima

Karpuz kilomu aldırıyor ilk defa duydum :) zaten oyle aşırı yemem ama kalorisi baya düşük karpuzu.  Neyse ben günlük 2 saat yürüdüm doğumu mu kolaylaştırmak dışında başka birşey olmadı. 23 kilo aldım ama yedim bol bol. Bunda yapmamam lazım boyle

asya81

Bende 12 kilo aldım fakat doktorun demesiylede 9 ay boyunca azıma makarna pilav sürmedim
Gebelikte normalde çok kalorisi olmayan şeyler hemen kilo yapıyor ornegin ben bi tane iki dondurma yemiştim ekstra olarak o hafta iki kilo fazla çıktım yani hemen kilo yapıyor yenilen arkadaşda demis karpuz kavun kiraz hele üzüm :-ooo şeker oranı yuksek meyvalar olduğu için vücut depoluyor kararında yersen kilo alımın kararında gider
Bu sitede gebeliğini 6 kilo alarak bitiren arkadaşlarda oldu

lagrima

6 kilo ile bitiren arkadaş kimmiş bi baksın bakemm. . Ben normalde ne yiyorsam şimdide aynısını yiyorum arttırmadim ama karbonhidrat besleniyorum gene de ayirmayin ki arttırmasam da

_inci_tanem_

bende hamileliğimde 21 kilo aldım hiçbirşeyden kısmadım canım ne istiyosa doyana kadar yedim ama şimdi verme çabası içerisindeyim son 6 kg kaldı :( dr.bana çok birşey demedi kg kilosunda bebeğimde kilolu doğdu ama dikkat etmek gerekli kilolar kolay verilmiyo nette yazılanları okuduğum kadarıyla hamilelilkte en fazla normalden 400-500 kalorlik fazla yemek yeterliymiş oda 12.haftadan sonra

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

lagrima

Ben hamile olduğumu öğrendiğim gün 400.kalori arttırdım hemen azaltmayım bari. Ilk doğumumda  verdim 23 aldım 32 kilo verdim ama bu da tekrar ugrasmak istemiyorum

Z. Katip

İlk gebeliğim. 5 ayda 3 kilo aldım. Kendi yaptığım yemeği yiyemiyorum. Akşamları yemek yaptığım zaman 3-5 kaşık alıp bırakıyorum. Kaç kilo alırım Allah Kerim...

makaron

ilk 5 ay hiç kilo almadım, hatta 4 kilo verdim. son aylarda olan oldu şimdi o 4 kiloyu aldım üstüne de 4 aldım. dr 4 kilo aldın diyor. 8 mi zaymak lazım bilemedim

mandalinaportakal

4 kilo almışsın canım daha doğrusu bunun yaklaşık 2-2.5 kilosunun şu an bebek olduğunu düşünürsek sana sadece 1 kilo civarı kalıyor. bugün doğum yapsan (misalen) hamile kaldığın halinle hastaneden çıkmış olacaksın  :nazar:

Z. Katip

Alıntı yapılan: makaron - 28 Mayıs , 2014, 13:26:27
ilk 5 ay hiç kilo almadım, hatta 4 kilo verdim. son aylarda olan oldu şimdi o 4 kiloyu aldım üstüne de 4 aldım. dr 4 kilo aldın diyor. 8 mi zaymak lazım bilemedim

Nasıl başarabildin bunu yaa merak ettim. Ben o zaman duba gibi olurum doğuma. yiyemediğim halde 3 kilo aldım

makaron

Canım ılk aylarda cok mıdem bulandı bısey yıyemedım. Sonra sekerım cıktı oyle olunca dıkkat ettım karbonhıdrat tatlı hıc yemedım.

Z. Katip

Anladım canım. Ben daha şeker yüklemesi yaptırmadım. hamile kalmadan önce bende bi çıkar gibi olmuştu şeker. bakalım yüklemeden sonra ne çıkacak sonuç korkuyorum biraz. ki sen boğazına dur demişsin dikkat etmişsin yediklerine. ben onu yapamam herhalde  :y25:

makaron

Canım hıc korkma yeterkı dogru sekılde tespıt edılsın ce tedavı uygulansın. Icındekı bebege zararı oldugunu bıle bile zaten yıyemıyosyn allah sabrını verıyor

mandalinaportakal

Alıntı yapılan: Z. Katip - 29 Mayıs , 2014, 08:35:38
Anladım canım. Ben daha şeker yüklemesi yaptırmadım. hamile kalmadan önce bende bi çıkar gibi olmuştu şeker. bakalım yüklemeden sonra ne çıkacak sonuç korkuyorum biraz. ki sen boğazına dur demişsin dikkat etmişsin yediklerine. ben onu yapamam herhalde  :y25:
şeker korkun varsa tatlılardan uzak dur canım,karbonhidratlı yiyeceklerden de. meyveyi bile kontrollü tüketmen lazım.ben şeker risk grubundayım,ailemde herkeste şeker var.ilk hamileliğimde bu dediklerime dikkat ettim ve şekerim çıkmadı,dr'um bile şaşırmıştı iyi başardın bu işi diye.şimdi yine elimden geldiğinde dikkat ediyorum inş hiçbirimizin sağlık sorunu olmaz :amin: