19 Nisan , 2024, 08:18:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

erken doğummu

Başlatan duygucuk, 29 Nisan , 2014, 14:05:50

« önceki - sonraki »

duygucuk

arkadaşlar dün kontrolümüz vardı. 30+3 olduk bebeğim 1900 gram 43 cm. doktor baya önde gelişimi dedi. ama suyum azalmış buda erken doğumu tetiklermiş.. haftaya p.tesi tekrar gidecemmm..  bide bebek doğum kanalına girmiş  doktor bebek erken gelebilir dedi geciktirmek için elimizden geleni yaparız felan dedi drum.  böyle bir durum yaşayan varmı bol bol dinlen su iç dedi.. su içmemin faydası olurmu sizce..  çok korkuyorum erkn doğum olacak diye doğsa bile bebeğimin yaşama şansı olurmu sizce... lütfen kızlar bu konudaki fikirleribizi bekliyorummmm
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

mandalinaportakal

mutlaka çok su iç.fazla hareket edip kendini yorma.ve afedersin eşinle münasebetinde çok dikkatli ol.bebeğin doğum kanalına girmesi vaktini beklemeye niyeti yok demek.32. haftayı atlattıktan sonra bebek için hayati sıkıntılar azalıyor.olabildiğince dikkat et kendine :opucuk:

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 29 Nisan , 2014, 14:21:28
mutlaka çok su iç.fazla hareket edip kendini yorma.ve afedersin eşinle münasebetinde çok dikkatli ol.bebeğin doğum kanalına girmesi vaktini beklemeye niyeti yok demek.32. haftayı atlattıktan sonra bebek için hayati sıkıntılar azalıyor.olabildiğince dikkat et kendine :opucuk:

çok sağol arkadaşım sen ve aslı  her  zaman yardımcı oluyorsunuz allah razı olsun...   umarım atlatabilirim 2- 3 haftayı   çok korkuyorum erken gelirde bebeğim hastane köşelerinde sürünür diye.. doktorda erken gelir diyor zaten çünkü kanala girmiş çoktan bu aralar biraz sancılarım da olmuştu şimdi yok ama genede korkuyorum...

mandalinaportakal

rica ederim canım.kötü şeyler düşünme,şimdi Allah korusun ölüm dışında her şeyin çaresi var.6.ayında doğup da sapasağlam hayata tutunuyor artık bebekler :nazar:çalışıyor musun bilemedim,eğer çalışıyorsan rapor alıp uzun uzun dinlenmeni tavsiye ederim.

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 29 Nisan , 2014, 15:04:35
rica ederim canım.kötü şeyler düşünme,şimdi Allah korusun ölüm dışında her şeyin çaresi var.6.ayında doğup da sapasağlam hayata tutunuyor artık bebekler :nazar:çalışıyor musun bilemedim,eğer çalışıyorsan rapor alıp uzun uzun dinlenmeni tavsiye ederim.

yok canım çalışmıyorum işim ağır diye çıkmıştım işten... şimdi evdeyim bol bol dinleniyorum

makaron

Canim den yat dinlen allaha dukur rahimde acilma yokmus. Oyle bile olsa drlar bikac hafta tutaniliyolar insallah zsmaninda gelir kuzun.

asya81

Neden kotu düşünüyorsun ki allaha emanet kaldı ki 30 haftalık diyorsun 20 haftalık bebekler bile şukur ki hayata tutunuyor sen bol dinlen ayakta gezme

aşkitoom

Alıntı yapılan: duygucuk - 29 Nisan , 2014, 14:05:50
arkadaşlar dün kontrolümüz vardı. 30+3 olduk bebeğim 1900 gram 43 cm. doktor baya önde gelişimi dedi. ama suyum azalmış buda erken doğumu tetiklermiş.. haftaya p.tesi tekrar gidecemmm..  bide bebek doğum kanalına girmiş  doktor bebek erken gelebilir dedi geciktirmek için elimizden geleni yaparız felan dedi drum.  böyle bir durum yaşayan varmı bol bol dinlen su iç dedi.. su içmemin faydası olurmu sizce..  çok korkuyorum erkn doğum olacak diye doğsa bile bebeğimin yaşama şansı olurmu sizce... lütfen kızlar bu konudaki fikirleribizi bekliyorummmm

cnm hiç korkma Allahın izniyle bebeğin sağlıklı sıhhatli olacak,bak benim eltimin ikiz bebekleri 6,5 aylıkken doğdular tabi küvezde 2 ay kaldılar şimdi düzeltilmiş ayıyla 2 aylıklar.şubatta doğması gerekiyordu aralıkta doğdular.şimdi Allaha şükür sıkıntıları yok,seninki 30 haftalık.33 haftalıkken bile doğsa Allahın izniyle yaşar tıp gelişti artık.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben ogluma hamileyken erken dogum riskim vardi ama 8gün gec geldi genede tik yoktu sezeryanlan aldilar  :ehi: :ehi: dinlenmedimde hep kosturdum yani olcagi varsa olur dert etme  :opucuk: kizimdada erken dogum riskim vardi 3hafta erken geldi bisicik olmadi sükür
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

duygucuk

Sağolun kızlar hepinizden allah razı olsun..  Bugün sancılarım oldu ara ara doktoruma söyledim korkma panik yapma hemen bebek aşağıda olacak öyle sancılar dedi. Zaten doğsa bile yaşar diyolar içim biraz rahatladı. Bol bol dinleniyorum bi keyifki sormayın. :)

elfo

aynen ben de senin gibi erken doğum korkuları yaşadım. 30 haftalıkken bikaç damla suyum geldi. devamı gelecek diye çok korktum. sürekli dinlen. benim de suyum azalmıştı doktor bol bol su içmemi tavsiye etti. sonradan tekrar düzelmişti. bırak erken gelmeyi bekledik bekledik gelmedi doğduğunda upuzun tırnakları vardı. iyi gelişmiş içeride  :laughing7:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

duygucuk

Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı doktor baktı suyumda artma olmamış aynı seviyedeymiş. Alttan elle muayene etti rahim agzında yumşama olmuş her an acilma da olabilirmiş. Progestan fitil ve rahim agzını temizleyecek başka bir fitil ve krem verdi.haftaya kadar açılmam olursa bebişin akciğerlerini geliştirecek iğne yapacak. Doğumumda normal olur büyük bir ihtimal dedi çatım ve bebeğin pozisyonu elverişliymiş. Açılma olmaması icin elımden gelenı yapacm dedi doktorum. Ama acılma olurda 4 cm bulursa doğumu engelleyemem dedi. Artık her hafta gidecem. Canlarim dua edinde pasam erken gelmesin