bebeğim kakasını yapamıyor yardım

Başlatan pinar79, 27 Ekim , 2009, 16:28:22

« önceki - sonraki »

neslihan

benim kız hala fırsat bulsun 2 elini ağzına sokuyor ben 10 gün felan eldiven taktım sonra takmadım.Adana sıcağında nerdeyse çıplak gezdirecektim zaten yavruyu.O kadar az giydirdim üstelik isilik oldu

< ESLAL >

arkadaşlar bende alakasız bişey sorucam kızım son bi kaç gündür mama yerken emerken boğazına kaçıyor tıkanıyor nefes alamıyor  :honk: geçen gece elimde kaldı çocuğum mos mor oldu öyle korktum ki 2 gündür mamasını yediremiyorum emzirirken bile çok tedirginim bugün yine oldu hemen ters çevirip sırtına vurdum kötü olmadı ama ben çok korkuyorum gözümün önünden gitmiyor sizlerin başına geldimi böyle bişey annem olur öyle korkulcak bişey yok diyor ama benim içim öyle demiyor pskolojim bozuldu resmen  :y25:

birde ben bebelac mama veriyordum kızım kakasını ondan yapamıyormuş yeniden aptamile başladık demetcim aptamil milumil aldım bu defa plas lezzet yazıyor üstünde tadı güzel belki oğluşun onu sever onu dene istersen

Demet_dk

benimde basıma geldi daha 20 günlük falandı
ilaç veriyodu annem çay kaşığıyla hepsini birden verdi yutamadı genzine kaçtı dudakları falan morarmıştı
annem bi daha ilaç içirmedi ikimizde mahvolduk o gün

olur böyle şeyler üzülme ezocum
ama emzirirken ve mama verirken pozisyonu çok önemli düz yatmasın mesela
hem genzine kaçar hemde orta kulak enfeksiyonuna yol açar

< ESLAL >

evt canım yaa mamasını annem yediriyo bende emzirirken kalbim küt küt atıyo az önce yine tıkandı,ya burnu tıkalı anneme diyorum bu çocuğun burnu tıkalı öyle olsa hırıltısı olur diyo üşütme değil ama genizi tıkalı gibi serum fizyolajik kullansam doktorada gideymiycem eşim yok şimdi burda yarın aryıcam ama bu gece yine tıkanırsa diye çok korkuyorum  :icon_pale:

Demet_dk

burnu tıkalıysa kullan canım ilacını rahatlasın çocuk
ilaç yoksa azcık minicik  tereyağı koy burun deliklerine  illa hırıltı olcak diye bişey yok

DER!N

Ezgicim ecişin de geçenlerde burnu tıkalıydı minicik tereyağ koydum deliklerine biraz sonra peşpeşe 3 hapşurmada ne var ne yok çıkardı ve rahat etti tavsiye ederim :)

< ESLAL >

sağol canım serum fizyolojik aldırdım onu damlattıktan sonra burun aspiratörüyle temizledim baya rahatladı gece ve bugün tıkanmadı çok şükür  :amin:

aklımda olsun bidaha onu yaparım çok korkunçtu tıkanması Allah kimseye yaşatmasın  :amin: :amin:

hasanegedeniz

MERABA ARKADAŞLAR BENDE YENİ ÜYE OLDUM BENİM OĞLUMDADA AYNI SORUN OLDU BEN ONA HAS ZEYTİN YAĞI İÇİRDİM 1ÇAY KAŞIĞI YETERLİ OLDU ÇOK ŞÜKÜR ŞİMDİ RAHAT HERKESE TAVSİYEM BU ;)

Demet_dk

bize zeytinyağı fayda etmedi ne yazıkki
fitiile çözdük sorunumuzu

βαlκιz

ya bizde önceden zeytin yagı hemencecik yaptırıyodu artık oda fayda etmiyoo büyüdüler ondanmıkii  :D
ılık su içiriyorum ılık suya oturtuyorum sonra poposuna zeyytin yagı sürüyorum ozaman biraz işe yarıyooo
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

benimki suyu sevmiyo zaten fayda etmedi poposuna sürdüm içirdim yapamadı
doktoru aradım oda 4 günden sonra müdahale edilmesi gerekir dedi fitil ver dedi
verdim fitili ondan sonra rahatladı yavrum yapana kadarda nasıl ter döktü  :y25:

мiŁenα.

06 Şubat , 2010, 20:07:04 #56 Son düzenlenme: 06 Şubat , 2010, 20:31:02 ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑
ben kulak temızleme cubugu  varya onun pamuklu ucunu zeytınyagına batırıp cocugun makatıyla bıraz oynayın yapıyor hemen...yegenlerıme ole yapıyordum...eltımın ogluda kızıda zorlanınca ben yetısıyordum ımdatalrına ::) ::) ::)

:love9: :love7: :love9:

pinar79

merhaba arkadaşlar bu sayfayı ben açmıştım bebeğim 27 günlüktü o zmanlar ve kakasını yapamıyordu doktor doktor gezdirdim,zeytinyağı badem yağı daha neler neler denedim olmadı.kendi doktorumuz dereceyle yaptırmamı söyledi.ama bebeğim hergün yapmak istiyodu.ben alışkanlık yapar diye çok korktum.bişey olmaz bebeğin kakasında posa olmadığından kendi yapamıyo ek gıdalara geçince kendi yapar dedi dr. her sabah ağlıyordu kakasını dereceyle hergün ben yaptırıyordum.artık sinirlerim bozuluyordu oğlum hep böyle olacak diye çok korkuyordum.artık 4 aylık olduk ve ek gıdalara hemen başladım.şükürler olsun artık hergün hiç zorlanmadan kendi yapıyor.ne zor büyüyorlar.şimdide eli ağzından çıkmıyo bazen öyle hırslanıyoki iki elinide ağzına sokmaya çalışıp ağlıyo sanırım dişleriiz erken çıkacak.

alparasın annesi

arkadaslar benım bebegımde kakasını ypamıyodu ve hala da devam edıyor kronik gaz şikayetimiz vardı .geceler boyu cok cektık sonra kabıza cevırdı işi tam kabızda degıl ama kakasını yapamıyordu.Doktorumuz once sap ısmınde damla verdı sonra zınco verdı ıkısıde ıse yaramayınca surup kullanmaya basladık 1 gun kulklanılması gerekıyordu ılac kesınlıkle ıse yaradı hatta gece ıcırıyordum ertesı gun aynı saat sıraları kaakasını yapıyordu.Ama malesef araya grip rahatsızlıgı gırınce ilacını bırakmak zorunda kaldık bu aykı kontrolunde aynı ilacı tekrar ıstıycem bır kez denemenızıtavsıye edıyorum.ne kadar aglayaraak kakasını beklemısımdır allah bılıyıo fitilede alışkanlık yapınca bırakıp bu suruba gectım

ponçik

Arkadaslar bebeğim 2,5 aylık oldu ve yaklaşık 2 haftadır kaka sorunumuz var  :sad1: ağızdan ve alttan gaz çıkarıyor fakat 2 gün kaka yapmazsa o günün akşamında feci şekilde çığlık atarak saatlerce ağlıyor hiç rahatlayamıyor, eşimle ne kadar tartışsak da bebeğin ağlamasına dayanamayıp pamuklu çubuğa zeytinyağı sürüp kakasını yaptırıyor, ben bunun bağırsak tembelliği yaratıcığını söylüyorum ama bir yandan da o acıyla kıvranmasına dayanamıyorum.
eczaneden zinco aldım,sonra sağlık ocağındaki doktora sordum  metsil verdi ama o da bitkisel değilmiş, çok kötüyüm bana bir akıl verin  :crybaby2:   :crybaby2: