kızım 2 yaşında teyzelerii sizlere sorum var bkarmısınız ??

Başlatan GELSQMİNQ, 20 Şubat , 2014, 22:22:45

« önceki - sonraki »

GELSQMİNQ

kızım herkeze baba diyor bana bile ve hala cümle kuramıyo anlamsız birşeyler söylüyor saydığımızda 55 tane kelime biliyor bu durum beni üzüyor  yardımcı olurmusunuz ??

xxcansuxx

benimkide öyle her kadına anne,her adama baba diyor...ayrım yok amca teyze abla bilmiyor
cümle kurması için erken bence 2lileri yeni başladı kızım
1 ay öncesine kadar babaya anne deerdi bakmazsa baba diyordu...eşim ben anne miyim baba babayım derdi ama bir anda düzeltti artık kime ne diyecek biliyo ama dediğim gibi heekes anne yada baba hala

bnsroni

bizde 2bucuk yasındayız anca "anne geldi"  "baba gitti" diyebılıyor kurdugu cumleler bunlar...
ama tek basına kelıme konusunda ıyı her nesnenın rengın hayvanın ve kişilerin kim oldugunu biliyor ve söyluyor..sarkı sözlerini ezberlıyor ama içinden kolayına geleni söyluyor...senı anlıyor komut alıyorsa sorun yok..birde el becerilerine dıkkat et...mesela masaya bir bardak koy bır kasede küp seker.bunları bardagın içine atmasını söyle.daha sonrada dökmesini...bunları yapması önemli.
bende cok endişe duydum bu konudan cevremdekı her cocuk erkenden konustu tribe grdım psıkolog hatt a
nörolojiye bile götürdüm.insanlar beni uyardılar sürekli içime kurt düştü..sadece konusmasında gerilik var...
her çocuk bir olmuyor bir kaç ay daha bekle duruma göre bir uzmana gösterırsın..
çok sıkıntılı bu işler içine girdinmi cıkamıyorsun cevrede sağolsun çok acımasız :cildir:

GELSQMİNQ

kızlar çok rahatlattınız bizi bizden küçükler bildiğiniz herşeyi söylüyor normal konuşuyor bende üzülmüştüm komutları algılıyor yapıyor hiç bir problemiöiz yok çok şükür ama tembel işte kızım normalde anne diyebiliyo ama bana bile baba diyo demekki tembel işte doktoraa söylediğimde sana anne diyene kadar bakma dedi ama bu sefer sinirleniyo bakmadığımda :(

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

benim cadimin masallahi var cok uzun cümleler bile kuruyo bazen ben bile sasiyom  :-ooo :nazar: :nazar: cok konusuyorum onlan bide hep anne bu ne diye soruyo bende cvp veriyorum pepee filan cok bakiyo onunda yarari cok sanirim  :suclu: birden ona kadar sayiyo bazen karisik yapiyo bilerek almancada sayiyo bi kac almanca kelime biliyo yakinda ana okuluna baslicak ozaman almanca agirlikli ögrencek bakalim isi zor cadimin  :k06: :k06:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

olvido

her çocuk kendine özeldir canım fabrikadan çıkma ürün değil ki bunlar her birisi birbirine benzesin kimisi 1 yaşında konuşur kimisi 4 yaşında takılma bu tarz şeylere çok şükür sağlıklılar ya  :nazar: benim kızım çok konuşuyor ama çoğu kelimesini anlamıyoruz hala ve teyzesi olmadığı için tüm kadınlara abla diyor  :ehi: ama erkekler amca  :icon_thumright: 3 amcası varda
  kuzenlerimizin çocukları yaşına girmeden yürüdü ama benim kızım yaşını geçince yürüdü hiç sorun değil amannn dedim nasıl olsa hayatı boyunca koşturup durcak bi kaç ay daha kucakta taşınsın