27 Nisan , 2024, 20:38:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

öyle kararsızım ki yardım edin...

Başlatan ayışığı, 07 Nisan , 2014, 23:44:36

« önceki - sonraki »

ayışığı

mrb arkadaşlar.uzun süredir bebek hasreti çeken durmadan didinenlerden biride benim  :-\ 5 yıllık evliyim ve 4.5 yıldır bebek istiyorum ama olmuyo. ilk bir sene çömez bir doktorun elinde zaman kaybıyla geçti. sonra başka bir doktor kan pıhtılaşması problemim olduğunu söyleyip kan cıvıtıcı iğnelere başladı. normalde bu iğneler hamile kalınca başlanıyor biliyosunuz ama doktorum tedbir olsun diye erken başladı tabi aylar geçti kontroller normal ,yumurtlama ilaçlarına verilen cevaplar güzel ama gebelik yokk  :crybaby2: bu kez doktorum hsg filmi istedi onu çeken doktorda başkaydı benim doktorum çekmiyo. tabi öyle bi film verdiki elime sağolsun ne tüp görünüyo nede başka bişey. ondada başarısız olduk mu. bu kez doktorum laparoskobi yapalım dedi. onada tmm dedik ameliyat iyileşme süreci derken bu kez daha güçlü bi yumurtlama tedavisi veriyorum bu kez kesin dedi öyle umutlu öyle heyecanlı bi bekleyişti ki çocuk odasını her gece zihnimde kurup değiştiriyordum ama olmadı malesef  :y25: bu kez dedikki eşimle biz kadın doğumla epey vakit geçirdik bu kez ürolojı bölümüne transfer olalım. daha öncede gitmişti eşim bi problem yok dediler ama öyle değilmiş malesef. varikosel ameliyatına karar verildi eşiminde tedavisi tamamlandı ama 6 ay oldu hala sonuç alamadık. gitmediğimiz doktor kalmadı ve her doktor aynı yorumu yapıyo  SİZİN ÇOCUGUNUZ OLUR DEĞERLER NORMAL.BEKLEYİNN AMA NE ZAMAN BİLİNMEZ. şimdi bir yanım bekle diyo bir yanım yeterince yıprandın beklemek tükenmekten başka bişey değil tüp bebek yaptır bitsin diyo. siz olsanız nasıl bi karar alırdınız??

makaron

Canim ben de benzer seyler yasadm ne kadar yipratici oldugunu biliyorum. Hatta benim tekrarlayan dusuklerim oluyodu. Bana da bekle dediler ama cok yipranmistim. Esim cok destek oldu artik yipranmani istemiyirum gidelim tup yaptiralim dedi. O zaman rahatladim. Nasi olsa tuple bebegimiz olur dedim. Testler mestler derken o ara hamile kalmisim. Allah kismet etti. Ama karar vermistim olmazsa birdaha yine olmazsa bir daha deneyecektim

mandalinaportakal

yazdıklarından çok etkilendim :y25: belki de tüp bebek sana umut verecek,diğer arkadaşın dediği gibi hazırlık sürecinde kendiliğinden hamile kalacaksın ya da tüp sonucu bebeğin sana gelecek.elin kolun bağlı oturmaktansa denemekte fayda var derim.ilk 1 yıl bizim de bebeğimiz olmamıştı,eşim tüp bebek merkezlerine bakınıyordu.o esnada hamile kaldım.şimdi 2.ye hamileyim.sanırım insan zihni rahat olunca daha kolay bebek sahibi oluyor.darısı başına.

Nevaa

Bende istiyorum ikinci bebeğimi sanırım takmış durumdayım neden olmuyor diye. Görünürde bir problem olmamasına rağmen henüz kavuşamadım ikinci meleğime.
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

mandalinaportakal

inş senin de ikinci meleğin gelir :amin:ama birinci olduğuna göre ikincinin olmaması için bir sebep yok gibi.kendini böyle motive et arkadaşım

°º•✿gülümse01✿•º°

08 Nisan , 2014, 15:39:22 #5 Son düzenlenme: 08 Nisan , 2014, 15:41:12 °º•✿gülümse01✿•º°
Alıntı yapılan: ayışığı - 07 Nisan , 2014, 23:44:36
mrb arkadaşlar.uzun süredir bebek hasreti çeken durmadan didinenlerden biride benim  :-\ 5 yıllık evliyim ve 4.5 yıldır bebek istiyorum ama olmuyo. ilk bir sene çömez bir doktorun elinde zaman kaybıyla geçti. sonra başka bir doktor kan pıhtılaşması problemim olduğunu söyleyip kan cıvıtıcı iğnelere başladı. normalde bu iğneler hamile kalınca başlanıyor biliyosunuz ama doktorum tedbir olsun diye erken başladı tabi aylar geçti kontroller normal ,yumurtlama ilaçlarına verilen cevaplar güzel ama gebelik yokk  :crybaby2: bu kez doktorum hsg filmi istedi onu çeken doktorda başkaydı benim doktorum çekmiyo. tabi öyle bi film verdiki elime sağolsun ne tüp görünüyo nede başka bişey. ondada başarısız olduk mu. bu kez doktorum laparoskobi yapalım dedi. onada tmm dedik ameliyat iyileşme süreci derken bu kez daha güçlü bi yumurtlama tedavisi veriyorum bu kez kesin dedi öyle umutlu öyle heyecanlı bi bekleyişti ki çocuk odasını her gece zihnimde kurup değiştiriyordum ama olmadı malesef  :y25: bu kez dedikki eşimle biz kadın doğumla epey vakit geçirdik bu kez ürolojı bölümüne transfer olalım. daha öncede gitmişti eşim bi problem yok dediler ama öyle değilmiş malesef. varikosel ameliyatına karar verildi eşiminde tedavisi tamamlandı ama 6 ay oldu hala sonuç alamadık. gitmediğimiz doktor kalmadı ve her doktor aynı yorumu yapıyo  SİZİN ÇOCUGUNUZ OLUR DEĞERLER NORMAL.BEKLEYİNN AMA NE ZAMAN BİLİNMEZ. şimdi bir yanım bekle diyo bir yanım yeterince yıprandın beklemek tükenmekten başka bişey değil tüp bebek yaptır bitsin diyo. siz olsanız nasıl bi karar alırdınız??

Merhabalar canım. Ben de 1,5 yıldır uğraştım, ilaçtı, takipti, aşılamaydı olmadı, olmadıkça yoruldum, yoruldukça yıprandım :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: Baktım böyle hem kendimi hem eşimi hem de huzurumuzu olumsuz etkiliyorum tüp bebek için sıvadık kolları. Şu an tüp bebek ilaçlarını kullanıyorum.İnşaallah bu sefer muvaffak olurum :amin: :amin: :amin: Bence sen de daha fazla oyalanma, 5 yıl az değil, dene tüpü, kim bilir Rabbim tüple verecektir kısmetini... Mevlam neylerse güzel eyler...
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

ayışığı

arkadaşlar hepinize çok tşk ediyorum Allah hepinizin gönlüne göre versin.ilgilenip cvp vermeniz beni çok mutlu etti sağolun  :) bi yolda olmak insana iyi geliyodu galiba bu 5 yıl böyle geçti zaten.hep önümde denenmemiş bir yol vardı biri olmuyosa diğeri derken bugüne geldik. bazı doktorlar aşılamayla başlayın diyolar ama normal yoldan pek farklı gelmiyo bana aslında. tüp bebekde kolay bir süreç değil galiba tükenmişlik sendromu yaşıyorum  :tongue3: tedavi gördüğümü bildiği halde hamileliklerini gözüme sokanlar yok mu etrafta iyice çıldırtıyo beni halden anlamak başka bişey işte. Allah isteyen herkese versin kimsei evladıyla sınamasın inşallah

birbuçukyıl

Ben de benzer süreçlerden geçtim.2 yıl boyunca zor zamanlar geçirdim. Ama 5 yıl çok fazla. Bence iyi düşünmüşsün tüp bebek denemekte fayda var.İnşallah tedavin başarılı geçer, 5 yılın özlemi en kısa zamanda biter.

ayışığı

İnşallah dediğin gibi olur bunca yılın yorgunluğunu unutturacak hayırlı bi sonuca ulaşırım bende.  :amin:
sanki içten içe birileri tüp bebek desinde gideyim dermiş gibi öyle rahatlamış hissediyorum ki kendimi. yakınlarım bile farkında  ::)