TÜP BEBEK GÜNLÜĞÜM

Başlatan °º•✿gülümse01✿•º°, 31 Mart , 2014, 09:53:09

« önceki - sonraki »

aysegüldemir

MERHABA

HAYIRLISIYLA BEBEĞİNİZİ KUCAĞINIZA ALMANIZI DİLERİM . MERAKLA OKUDUM YAZINIZI BENDE DENE YAPMAK İÇİN DOKTORA GİDECEĞİM AMA HANGİSİNİN DAHA İYİ OLDUĞUNA KARAR VERMEDİM BANA DA BU KONUDA ANKARADA OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİRSE ÇOK SEVİNİRİM... :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
:=)

mandalinaportakal

Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın :amin:

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: aysegüldemir - 09 Nisan , 2014, 07:42:44
MERHABA

HAYIRLISIYLA BEBEĞİNİZİ KUCAĞINIZA ALMANIZI DİLERİM . MERAKLA OKUDUM YAZINIZI BENDE DENE YAPMAK İÇİN DOKTORA GİDECEĞİM AMA HANGİSİNİN DAHA İYİ OLDUĞUNA KARAR VERMEDİM BANA DA BU KONUDA ANKARADA OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİRSE ÇOK SEVİNİRİM... :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Amin canım, Rabbim hepimizin emeklerini boşa çıkarmasın inşaallah...
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: ayışığı - 08 Nisan , 2014, 23:52:25
maşallah ne güzel cvp vermiş vücudun iğnelere.   hadi hayırlısı bu kez tamam inşallah  :opucuk: bu günlüğü ismi değişip hamilelik olacak Allahın izniyle  :amin:

Ammmiiiin, dilin bal olsun canııımmmmm :flowers: :flowers: :flowers:
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

°º•✿gülümse01✿•º°

11 Nisan , 2014, 17:43:02 #19 Son düzenlenme: 12 Nisan , 2014, 14:04:26 °º•✿gülümse01✿•º°
VE İŞTEEEE TÜP BEBEK TEDAVİSİ GÜNLÜĞÜM :love9: :love9: :love9:
*Reglin 2. günü (3 Nisan): Puregon 175 İU (Saat 19.30'da), 1 adet folbiol (5 mg)
*Reglin 3.günü (4 Nisan): Puregon 175 İU (Saat 19.30'da), 1 adet folbiol (5 mg)
*Reglin 4. günü (5 Nisan): Puregon 175 İU (Saat 19.30'da), 1 adet folbiol (5 mg)
*Reglin 5. günü (6 Nisan): Puregon 175 İU (Saat 19.30'da), 1 adet folbiol (5 mg) Aşırı şeffaf vajinal akıntı
*Reglin 6. günü ( 7 Nisan): Doktor kontrolünde her iki yumurtalıkta da 8-10 mm büyüklüğünde 10 'ar adet yumurtanın gelişmekte olduğu görüldü. Hatta bir tanesi 12 mm'di.
   Puregon 200 İU (saat 19.30 da) + Orgalutran 0,25 1 enjektör (13.30 da)+ 1 tablet Folbiol (5 mg)
*Reglin 7. günü ( 8 Nisan): Puregon 200 İU (saat 19.30 da) + Orgalutran 0,25 1 enjektör (13.30 da)+ 1 tablet Folbiol (5 mg)
*Reglin 8. günü (9 Nisan): Doktor kontrolünde yumurtalardan  14 mm, 12 mm, 11,5 mm, 11 mm boyutunda olanların yanısıra diğer 15 tane kadarının da 8- 10 mm arasında olduğu görüldü. Doktor bu arkada kalan 8-10 mm'lik yumurtaların da gelişebilmesi için LH hormonu içeren Merional 75 iğne yazdı.Puregonun dozunu düşürdü.
   Puregon 150 İU (saat 19.30 da) + Orgalutran 0,25 1 enjektör (13.30 da)+ Merional 75 +1 tablet Folbiol (5 mg)
*Reglin 9. günü (10 Nisan): Puregon 150 İU (saat 19.30 da) + Orgalutran 0,25 1 enjektör (13.30 da)+ Merional 75 +1 tablet Folbiol (5 mg)
*Reglin 10. günü (11 Nisan): Puregon 150 İU (saat 19.30 da) + Orgalutran 0,25 1 enjektör (13.30 da)+ Merional 75 +1 tablet Folbiol (5 mg)

*Reglin 11. günü (12 Nisan): Doktor kontrolünde 16 mm, 13,5 mm, 11 mm boyutlarında olanların yanında 9-10 mm büyüklüğünde 10 kadar yumurta görüldü. Doktor polikistik over olduğum için yumurtalıkların ilaçlara yavaş cevap verdiğini, kontrollü olarak ilacın dozunu arttırdığını bir anda bütün yumurttaların hızlı büyüyerek kalitelerinin düşmesini ve OHSS sendromu olmamı engellemek için bu yolu izlediğini anlattı. Moralim bozuldu :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: Pazartesiye tekrar kontrol verdi. İnşaallah o vakte kadar istenen büyüklüğe ulaşır yumurtalarım. Rabbim sabır verrrrr  :amin: :amin: :amin:
  Puregon 175 İU (saat 19:30) +Orgalutran 0,25 1 enjektör (13:30'da) + Merional 75 (19:30'da) + 1 tablet Folbiol

ayışığı

Maşallah ki ne maşallah canım Allah nazarlardan korusun. özellikle bakıyorum bu sayfaya. bu iyiye gidiş tüp bebeğe karar vermiş ,kolları sıvamış biri olarak bana nasıl iyi geliyo bi bilsen...  :laughing7:

°º•✿gülümse01✿•º°

11 Nisan , 2014, 21:26:12 #21 Son düzenlenme: 11 Nisan , 2014, 21:27:48 °º•✿gülümse01✿•º°
Alıntı yapılan: ayışığı - 11 Nisan , 2014, 20:00:12
Maşallah ki ne maşallah canım Allah nazarlardan korusun. özellikle bakıyorum bu sayfaya. bu iyiye gidiş tüp bebeğe karar vermiş ,kolları sıvamış biri olarak bana nasıl iyi geliyo bi bilsen...  :laughing7:

Ayyyy canım beniiimmm inşaallah sen de ben de bebeğimize kavuşuruz hayırlısıyla en tez vakitteee  :amin: :amin: :amin:
Yarın yine kontrol var ???  Bakalım ne diyecek bonus doktorum  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

°º•✿gülümse01✿•º°

Canlarım, dışarı çıkıp avazım çıktığı kadar bağırarak koşmak, ağlamak, ölmek istiyorum :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
       Yumurtalardan sadece 1 tanesi 21 mm olmuş, geriye kalanlar hiç büyümemiş.Doktor, iki gün daha ilaçlara aynen devam et.Bir de çarşamba bakalım; ama büyük olasılıkla tedaviyi iptal edeceğiz dedi :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
        Ben kaç güne kadar yumurta toplanabilir ona göre izin alayım diye sormak için hazırlanırken tedavinin iptal edileceğini söyledi :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
       Allahım bu nasıl bir sınav :y25: :y25: :y25: Allahım bu nasıl bir çaresizlik  :y25: :y25: :y25:
Kalbimi yerinden söküyorlar sanki :y25: Dayanacak gücüm kalmadı, ölmek istiyorum sadece :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

mandalinaportakal

canım ya  :sad1:nasıl üzüldüm,ne denir bilmem ki :sad1:
her şerde bir hayır vardır misali,dur bakalım bunun arkasından neler çıkacak.belki çarşamba güzel şeyler duyacaksın doktorundan,lütfen toparla kendini :sad1:

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 14 Nisan , 2014, 14:36:25
canım ya  :sad1:nasıl üzüldüm,ne denir bilmem ki :sad1:
her şerde bir hayır vardır misali,dur bakalım bunun arkasından neler çıkacak.belki çarşamba güzel şeyler duyacaksın doktorundan,lütfen toparla kendini :sad1:
Desteğin için teşekkür ederim canım. Doktor da umutsuz konuştu. Hatta iğnenin biri 1 günlük kaldı ikinci gün için de alayım mı diye sorunca yok boşa ücret ödemeyin dedi  :y25: :y25: :y25:

mandalinaportakal

Allah tedavinin tekrarına gerek bırakmadan kendiliğinden yollasın bebeğini inş :amin:

makaron

hiiiç üzülme burda değil bir hiç yumurtası olmadığından tedavisi ıptal olan, üstelik drların başka deneme içinde ümit vermediği ama sonar kendiliğinden hamile kalan arkadaşlar var. benim de amh hormonum cok düşüktü. dr erken menapoza gireceğimi soyledi. tüp için bile çok umut vermedi. tüp deneyelim ama kaliteli yumurta elde edemeyebiliriz dedi. ben de kabullendim. kısmetimde yok demekki dedim. tüp randevumu beklerken hamile olduğumu ogrendim. boyle talihsizlikler oluyor sen takma kafanı. hayırlısı için dua et. Allahım önündeki engelleri tek tek kaldırsın. bu duyguyu sana ve tüm beleyenlere yaşatsın.

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: makaron - 14 Nisan , 2014, 15:09:45
hiiiç üzülme burda değil bir hiç yumurtası olmadığından tedavisi ıptal olan, üstelik drların başka deneme içinde ümit vermediği ama sonar kendiliğinden hamile kalan arkadaşlar var. benim de amh hormonum cok düşüktü. dr erken menapoza gireceğimi soyledi. tüp için bile çok umut vermedi. tüp deneyelim ama kaliteli yumurta elde edemeyebiliriz dedi. ben de kabullendim. kısmetimde yok demekki dedim. tüp randevumu beklerken hamile olduğumu ogrendim. boyle talihsizlikler oluyor sen takma kafanı. hayırlısı için dua et. Allahım önündeki engelleri tek tek kaldırsın. bu duyguyu sana ve tüm beleyenlere yaşatsın.
Amin canım... Rabbim bizlerin kucağını ne zaman dolduracak bilinmez; inşaallah tez vakitte  :amin: :amin: :amin: Ama bildiğim tek şey dayanmak çoooook zor  :y25:

birbuçukyıl

Öyle hemen ümitsizliğe kapılma canım.Bu defa gelişmemiş olabilir. Tekrar denemeni engelleyecek bir durum yok ortada.Bende de prolaktin son derece yüksekti ve yumurtalıklarımı baskıladığı için çok nadiren yumurtam gelişiyordu. Ben neden böyle oluyor diye üzüldükçe stresten prolaktin düzeyim düşmüyordu. Hem ortada kesin birşey yokmuş madem belki çarşamba doktora gittiğinde durum çok değişmiş olabilir.Önce Allah'a sonra doktoruna güven seni gerektiği gibi yönlendirecektir. :opucuk:

duygucuk

Alıntı yapılan: °º•✿gülümse01✿•º° - 14 Nisan , 2014, 14:13:48
      Canlarım, dışarı çıkıp avazım çıktığı kadar bağırarak koşmak, ağlamak, ölmek istiyorum :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
       Yumurtalardan sadece 1 tanesi 21 mm olmuş, geriye kalanlar hiç büyümemiş.Doktor, iki gün daha ilaçlara aynen devam et.Bir de çarşamba bakalım; ama büyük olasılıkla tedaviyi iptal edeceğiz dedi :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
        Ben kaç güne kadar yumurta toplanabilir ona göre izin alayım diye sormak için hazırlanırken tedavinin iptal edileceğini söyledi :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
       Allahım bu nasıl bir sınav :y25: :y25: :y25: Allahım bu nasıl bir çaresizlik  :y25: :y25: :y25:
Kalbimi yerinden söküyorlar sanki :y25: Dayanacak gücüm kalmadı, ölmek istiyorum sadece :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

canımmmm dayanmak çok zor biliyorum benimde başımdan benzer şeyler geçti... nasıl üzüldüğünü tahmin edebiliyorum ve inan bana bende çok üzülüyorum :(  bende tüp bebek tedavisi denedim ama hiç yumurtam oluşmadığı için transferim gerçekleşmedi bile.. doktorlar tekrar deneyip boş yere yıpranma dediler menepoz başlangıcı dediler.. o günler zehir zemberek geçti anlatamam.. ama sonra beklemediğim bir anda meleğim gelivermiş annesine hemde hiçççççç umutt yokken... ben babamın yasını tutarken meleğim annesine güç vermeye gelmiş teselliye gelmiş... şu an bile yazarken gözyaşlarıma engel olamıyorum :(   sende üzülme arkadaşım sakın olmuyor diye üzülme vakti saati gelince olacak sen bile inanamayaksın... şimdi 7 aylık oldu paşam maaşallah..  stres yapma oluruna bırak biraz.. eşinide kendinide üzme olur mu
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm