28 Nisan , 2024, 17:03:01

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ROTA VİRÜSÜ

Başlatan aşkitoom, 11 Şubat , 2014, 12:52:34

« önceki - sonraki »

aşkitoom

slm kızlar bebeğim rota virüsüne yakalandı henzü 36 günlük.
hastanede 1 gün yattık serum yedik,kusma ve ishal vardı,kusması geçti ishal devam edermiş.doktor şimdilik kalablık ortama girmeyin bebeği koruyun dedi.misafir kabul etmiyom bende gitmiyom.ne kadar daha bi yere çıkmamalıyım.

ponçik

İlac tedavisi verdi mi canim, bence uzun bi sure daha byere cikmayin yani bi 10-15 gun daha
Cok gecmis olsun

aşkitoom

Alıntı yapılan: ponçik - 11 Şubat , 2014, 14:01:15
İlac tedavisi verdi mi canim, bence uzun bi sure daha byere cikmayin yani bi 10-15 gun daha
Cok gecmis olsun

cnm ilaç tedavisi vermedi,netten de baktım ilaçla tedavisi yokmuş zaten.sıvı kaybı için serum takılıyormuş,serumuda yedik zaten.bi naylon poşette serum yedik,bide cam şişede yarım serum yedik.
ayy nerden bulaştı bilmem.hastaneye götürdüğümde 4900 olmuştu ama bi gün içinde 4525e düşmüş geri.şimdi evde hem emziriyorum hem mamasını yediriyorum kilo kaybetmez artık değil mi :y25:

zen_s

Çok geçmiş olsun canım allah şifasını versin biran önce  :amin: :amin:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

ponçik

Emzirmeye devam et canim, sütün sifa olur yavruna insallah
Rota virusu sadece cocuklardan gecmiyor, cocugu yada bi yakini rita virusu olan buyukler de tasiyici olabiliyor, mesela sen de suan bir cocugun yanina gitsin, tasiyici olarak ona bulastirabilirsin
Gecmis olsun tekrar

özlem0609

canım cok gecmıs olsun,sutun sıfalı olur ınş..rota vırusunun asısı vardı,sadece özel olarak yaptırabılıyosun,a.s.m ler yapmıyo,bizim dr umuz sormustu bıze yapalım mı dıye bı yaptırmadık.sanırım 2.ayda baslıyodu,o asıyı yaptırırsın olmazsa,tekrar etmez,gecmıs olsun

izemsevi

canım 36 günlûk bebekle dısarımı cıktın ben 47 gün oldu 2defa hastaneye gitmenin dısında hic cıkmadım 1ay daha cıkmayı düsünmüyorum zaten 1aylık bebek ve 2cocukla nereye gitcen gitsen ne anlıycan sabret biraz canım

aşkitoom

Alıntı yapılan: izemsevi - 21 Şubat , 2014, 15:24:53
canım 36 günlûk bebekle dısarımı cıktın ben 47 gün oldu 2defa hastaneye gitmenin dısında hic cıkmadım 1ay daha cıkmayı düsünmüyorum zaten 1aylık bebek ve 2cocukla nereye gitcen gitsen ne anlıycan sabret biraz canım

cnm bende hastaneye gittim,onun dışında öyle gezmedim.olacağı varsa yine oluyor,marketlerde mağazalarda görüyorum 15-20 günlük çocukla gezen var.çok üstüne düşmeyecksin aslında,benim bu zor olunca üstüne çok düştüm bi yere çıkmadım ama yine hastaladı.ilk kızımda öyle değildim,doğduğunda annem bana bakacaktı akşehirden konyaya gittim yeni doğan çocukla.dinlendikten sonra tekrar akşehire gittik(akşehirde oturuyordum)
sonra 2 haftada bir,ayda bir hep konyaya gezmeye geldik gittik.Allaha şükür kızımda hiç bişey olmadıda hastalamadıda.ama bu evin içinde yine hastaladı,bide havaların durumu iyi değil.şimdi kar kış olması gerekirken baharı yaşıyoruz,o yüzden hastalıkta çoğalıyor.