ek gıdayı verme zamanları

Başlatan özlem0609, 08 Şubat , 2014, 01:06:34

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 02 Mart , 2014, 22:00:53
ben daha corba filan vermedim yogurtta vermedim  :dontknow: :dontknow: kavonoz mamalarini veriyom tavuklu patatesli havuclu pirincli karisik veriyom bide meyve veriyom yani püresini
kız gül veriyorsun ya bir sürü şey  :aferin: :aferin:
evde onların sulusunu yapınca çorba oluyor işte :k06: :k06:
bende tarhana,sebze,yoğurt çorbası veriyorum ama çok değil meyvem yok ya 2-3 gündür  :sad1: :sad1: :sad1: ben çıkamam eşim çalışıyor markete gidemez yarın inş.stoklıcam  :k06: :k06:
yoğurdu sevmedi ekşi mi geldi ne abim gıda mühendisi sen mayasını hazır probiyotikli yoğurt var ya ondan mayala içinde daha çok faydalı bakteri var dedi...yarın ondanda alcam ama hazır yoğurttan mayalamış olcam ya bakalım

kuzucuk

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 05 Mart , 2014, 10:35:30
Alıntı yapılan: kuzucuk - 02 Mart , 2014, 18:00:35
Canancim mrb kizim istahsiz oldugu icin ben de meyve suyu ve yogurt tattiriyorum 4 bucuk aylik olduk corba da versem erken mi bir de hangi corbslarsan badlayabilirim sen bebisine yogurt corbasini nasil yapiyosun tarifini verebilir misin canim
canım biraz daha bekle 5 aylık olsun ilk sebze çorbasıyla başla... ben 5 ay 6 günlük başladım sanırım...
havuç mutlaka olsun içinde diğer 2 sebzeyi değiştir ver mesela patates-karnıbahar-havuç bunları koy tencereye içine az pirinç at yumuşayınca blanderdan geçir ben bundan sonrada az ocağa koyuyorum 2 dk faln zeytinyağ ekliyorum kapatıyorum...ilk bu tadı garipsicek 1-2 kaşık başlarsan arttırırsın az az

yoğurt çorbasını
1 yumurta
2 kaşık dolu dolu süzme yoğurt
1 kaşıık un
pirinç bunları karıştırıyorum suyla aç koy ıcağa kaynayana kadar karıştır pirinçler yumuşayınca kapat...dün yaptım mesela içine kavrulmuş kıyma koydum...indirincede zeytinyağ koy içine...ha az nanede atabilirsin...

haşlanmış patatesim varsa onuda iyice ezip içine eklerim daha besleyici olsun diye öyle...
mesela biraz büyüsün cevizi çek robottan un gibi pişen çorbasına yedireceğin zaman 1-2 çay kaşığı ekle...
cok tesekkur ederim canancim  :opucuk:

kuzucuk

Ben bir de kasik mamadina basladim sutlu pirincli az az veriyorum

xxcansuxx

Alıntı yapılan: kuzucuk - 08 Mart , 2014, 00:48:19
Ben bir de kasik mamadina basladim sutlu pirincli az az veriyorum
ver canım üzerinde yazıyor zaten 4 aydan itibaren sanırım onlar
ben ülker hero nun sütlü 8 tahıllı,yada sütlü meyveli 8 tahıllı ve sütlü ballı irmiklisini veriyorum
irmikli kahv.diğer 2sinden hangisi varsa bazı günler akşam veriyorum

özlem0609

kızlar dedıgınız gıbı zamanla oturdu ek gıda işi :hieyt: :hieyt: yalnız ben ek gıdayı bıraz fazla verıyorum sanırm,2 cay bardagı degıl yanı,7,5 aylık olduk artık,cansucum bende hero baby nın 8 tahıllı meyvelısını kullanıyorum,cok ıyı sevıyo onu,sabahlarıda ıcıne yuumurta ve peynır rendelıyorum bazen,kabızlık sıkayetımız olmuyo artık,corbaları bende verıyorum artık,ozellıkle tavuksulu ve tavuk etlı olarak,meyve puresı yapıyorum kivi muz onume ne gelırse koyuyuorum,severek yıyo sşimdilik,yogurdu ben içine az seker koyarak verıyorum,sonraları azar azar azaltıcam sekerı,peki cevız versem dıyorum bende robottan gecırsem,siz veriyomusunuz,yada ne zaman verebılırm :dontknow: :dontknow: :dontknow:

xxcansuxx

özlem sen ver yiyorsa kuzu...özlem kahv için onun sütlü ballı irmikliside alabilirsin onuda tadı güzel içine 3 tane cicibebede eziyorum  :hungry: :hungry: yumurta sarısı koyunca peynir koyma canım aklında olsun 2side protein ya emilimlerini etkiliyor faydası olmuyor vücuda yani... ceviz ver canım un gibi çek robottan kahv.karışımına ekle yada çorbasını yedireceğinde içine koy ben de vereceğim yakında sen 7.5 olmuşsun

♣ ђคtเςє ♣

özlem yiyosa ver valla ben 6. aydan beri pekmez ve ceviz vazgeçilmez her gün veriyorum  :hungry: yoğurdunada şeker yerine pekmez kat şeker koyma  :sad1: ve hazır mamaları verme kendn yap  :sad1: özellikle gül yazmışsın bir sürü verme şu kavanoz mamalarından  :icon_pale: kendin yap misler gibi  :hungry: nedense şu hazırlara içim hiç ısınmıyo ya hiç vermedim  :sad1:

xxcansuxx

hatice yanlıış biliyorsun canım pekmezle yoğurt verilmez karıştırılarak birinde demir diğerinde kalsiyum var hiçbiri emilmez sadece kuzucuk yer ama faydası olmaz...en güzeli sade vermek olmadı 1 tane cicibebe ezersin içine tatlanır ama ben her 2 çocuğuma sade alıştırdım...

hazır olarak tek o yazdığım tozlardan kullanıyorum onu vermesem kahv.ne ile hazırlıcam hergün cicibebeli mi  :dontknow: :dontknow: :dontknow: tahıllı olanıda gerçekten hem kabızlığı önlüyor hem o tahıllardan gıdasını alıyor bunuda ben her gün vermiyorum 3 günde falan anca zaten kahv+ çorba+ yoğurt+meyve püresi günlük yediği bakıyorum o gün çorba içmeediyse tahıllıyı veriyorum mesela  :icon_thumright: :icon_thumright:

ben o kadar katı değilim bebekler için özel yapılana ama meyvesini,yoğurdunu,muhallebisini,sebzes püresini kendim yapıyorum ama dışarı çıktığımızda yedirmek için alırım diye düşünüyorum meyve püresi vs

♣ ђคtเςє ♣

ıhlamur rezene papatya çayı bunlarla yapabilrsin kuzum  :icon_scratch: ben bisküvisini hatta peynirini bile kendim yapıyorum cicibebe bilmem ne çok karışık içerikleri ne bilim ben mi anormalim  :dontknow:  kahvaltıyı tek tek veriyorum öyle tahıllılarla karıştırmadm hiç sadece ilk başlar azcık devam sütünün içine karıştırıyodm.

evet bak yoğurt konusunda haklısın yazarken hiç aklıma gelmedi ben yoğurda muz yada elma karıştırıyorm sade vermedim bide senin yaptığın gibi sade vermeyi deniyim bakm bugün

bide ben akşamları yemek vermeye mi başlasam mı diyorum ne dersiniz  :dontknow: mesela patates bulgr pilavı vb gbi

elfo

özlemcim ek gıdayı ben de senin gibi biraz fazla veriyorum. zaten sütüm az olduğu için 5 ay dolana kadar mama da vermiştim. 5 aylıkken mamayı kestim. bol bol et suyuna çorba verdim. şu an haftada 2 defa et suyuna çorba veriyorum. geceleri 2 şişe inek sütü içiyor. 1 yaşından önce inek sütü verilmez lafına pek katılamıyorum. cesaretimi toplayabilseydim hiç mama vermez inek sütü verirdim.

haticecim yemek verebilirsin sanırım. ben 7 aylık olduğundan beri akşam yemeği veriyorum. bu akşam yoğurtlu bulgur pilavı yedi mesela.

ha bir de memleketteyken çok verdin yeter dediler. bu bana saçma geliyor. çocuğun ihtiyacı varsa yer, yoksa zaten istemez. yemese de zorla yedir derler. bu çocuğun istekleri önemli değil, sanki benim isteklerim önemli. "bugünlük 3 kaşık yeter ben öyle istiyorum..." "bunu zorla yiyeceksin ben öyle istiyorum..."  :violent1:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

xxcansuxx

3 N  1 K  kuralı varmış nerde
                            ne zaman
                            ne yiyeceğini ANNE, ne kadar yiyeceğini bebek kendi belirlermiş elif bu konuda çok haklısın

xxcansuxx

hatice ben zaten anne sütüyle yaparım o değil canım sorun içine koyduğun kahvaltılıkda ne koyuyorsun...hep cicibebe,yumurta,peynir,ceviz, reçel ( ben ilk çocuğumda  ev reçeli bile vermedim neymiş şeker varmış diye) hiç başka tat tadmasın mı ben sıkılıyorum aynı kahv.hazırlamada  ;) mesela kek yaptım akşam onunla hazırlıcam yarın...

cicibebe tarifinini yazar mısın netten almıştım içinde pekmez var ama denemedim senin tarifi yapayım evde mis gibi daha güzel olur :hungry: :hungry: :hungry:

yiyorsa ver pirinç,bulgur pilavı hatta makarna bile yer kızın ne kadarlık oldu bilmiyorumda bizden büyüksünüz...

kızım çok iştahsız hala yemek yemez o hiç acıkmaz... ben oğlandan çok onla uğraşıyorum yesin diye... günlük çorbası,yoğurdu meyvesi yumurtası hiç şaşmaz öyle olduğu halde...abur cubur öyle kırıntı çikolata vs yemez

♣ ђคtเςє ♣

Su an her seyi ayri veriyorum kuzum.  Peynir cevizli pekmez ekmekli yada biskuvili yumurta bazEn ihlamur bazen yaninda süt.  Bende kek yapiyorm şekersiz falan yapiyrm kızım icin sutle bir veriyorum   :hungry: biskuvi tarifi bnmkide pekmezli  2 cay bardagi tam bugday unu 1 cay bardagi pirimc unu yarim cay bardagi irmik 3 yemek kasigi tereyağı 1 yemek kasigi pekmez biraz ogutulmus ceviz  :opucuk:  :hungry:

Bluegirl

12 Mart , 2014, 12:35:38 #28 Son düzenlenme: 12 Mart , 2014, 12:37:28 ~Lilyum~
Alıntı yapılan: ♣ ђคtเςє ♣ - 12 Mart , 2014, 08:03:50
Su an her seyi ayri veriyorum kuzum.  Peynir cevizli pekmez ekmekli yada biskuvili yumurta bazEn ihlamur bazen yaninda süt.  Bende kek yapiyorm şekersiz falan yapiyrm kızım icin sutle bir veriyorum   :hungry: biskuvi tarifi bnmkide pekmezli  2 cay bardagi tam bugday unu 1 cay bardagi pirimc unu yarim cay bardagi irmik 3 yemek kasigi tereyağı 1 yemek kasigi pekmez biraz ogutulmus ceviz  :opucuk:  :hungry:
maşallah kuzuya afiyet bal şeker olsun  :nazar:  :nazar:
Ama bence tereyağı biraz fazla gibi 8 aylık bebe için ?

♣ ђคtเςє ♣

Tereyağını yemeklerde corbalarda kahvaltisinda hep kullaniyorum 6. Ayindan beri agir gelmedi  :k06: