MENOPUR KULLANARAK AŞILAMA

Başlatan °º•✿gülümse01✿•º°, 28 Aralık , 2013, 08:26:36

« önceki - sonraki »

°º•✿gülümse01✿•º°

Arkadaşlar, insan kendi başına gelince her şeyi merak ediyormuş. :'( Ben de aşılama ile ilgili nette araştırmalar yapıp fikir edinmeye çalışanlardanım. Sağolsunlar deneyimlerini paylaşanlar sayesinde merakımı gideriyorum. :opucuk: Dün itibarı ile aşılama aşamalarını başlattım. Bari ben de yaşadıklarımı adım adım yazayım da birilerinin merakını gidermeye yardımcı olayım diye düşündüm. :aferin:
    Dün adetimin 3. günüydü ve monopur 75 (menogon'un muadili imiş) kullanmaya başladım. Göbekten yaptım. İğneyi yaptıktan 30 dk kadar sonra kasıklarımda ve alt kısımda batmalar hissettim; ama 1 saat sonra falan geçti. Bakalım doktor adetin 7. (iğnenin 5. günü) kontrole çağırdı. Eğer yumurta istenen seviyede büyüyorsa 2 gün sonra tekrar kontrole gel; büyümesi yavaşsa ilacın dozunu arttıralım dedi. Bu benim ilk aşılamam (inşaallah da son olur :amin:) ve hem heyecanlı hem de fazla kendini kaptırmak istemeyen bir ruh halindeyim. :dontknow: Rabbim hiçbirimizin emeklerini ve dualarını boşa çıkarmasın. Hayırlısıyla en kısa sürede bebişlerimize kavuştursun inşaallah (amiiiiin) :amin: :amin: :amin:

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

ponçik

Hayırlı olsun canım, inşallah dediğin gibi ilk ve son aşılaman olur  :amin:
Benim bir arkadaşım ilk aşılamasında ikizlere hamile kaldı, çok şükür sorunsuz bir hamilelik geçirdi ve şimdi çocukları 4 yaşında , Allahım isteyen herkese nasip etsin  :amin:

mutluluk

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: ponçik - 28 Aralık , 2013, 09:58:30
Hayırlı olsun canım, inşallah dediğin gibi ilk ve son aşılaman olur  :amin:
Benim bir arkadaşım ilk aşılamasında ikizlere hamile kaldı, çok şükür sorunsuz bir hamilelik geçirdi ve şimdi çocukları 4 yaşında , Allahım isteyen herkese nasip etsin  :amin:
Çok teşekkür ederim. İnşaallah benim ve tüm dileyenlerin de kucaklarını boş bırakmaz Rabbim... (Aminn)
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

°º•✿gülümse01✿•º°

Bugün menopur iğnemin 4.sünü yaptım ve yarın sabah doktorla randevum var :igrenc:  Bakalım benim yumişler pkostan sıyrılmayı başarabilmişler mi :honk:

°º•✿gülümse01✿•º°

Bugün kontrole gittim. Sadece 1 yumurta büyümeye başlamış(9 mm) :BangHead: Klomen veya femara kullandığımda da 1 yumurtam büyüyordu ooooffff offffff :cussing: Doktorum cuma günü tekrar kontrole çağırdı. Yavaşsa büyümesi iğnenin dozunu arttıracakmış. Allahım ne olur yeni yılda bebişim benimle olsun artık lütfeeennnnnn :crybaby2: :crybaby2:

Mavish

canimmm üzme kendini... stresde hormonlari olumsuz etkiliyor ve yumoslarinda etkilenir....
moral ver kendini her daim! Hayirlisiyla olur in saa ALLAH....

biraz kendini ve kafani baska yerlere vermeye calis... biliyorum demesi kolay ama denemelisin!  :opucuk:

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: Mavish - 02 Ocak , 2014, 09:56:38
canimmm üzme kendini... stresde hormonlari olumsuz etkiliyor ve yumoslarinda etkilenir....
moral ver kendini her daim! Hayirlisiyla olur in saa ALLAH....

biraz kendini ve kafani baska yerlere vermeye calis... biliyorum demesi kolay ama denemelisin!  :opucuk:
Haklısın canım stresten uzak durmam lazım, uzak durmam lazıııııımmmm :) Rabbim hayırlısıyla yüzümüzü güldür gayrıııı amiiiinnnn

°º•✿gülümse01✿•º°

Cuma günü doktora kontrole gittim. Maalesef şu pkos yüzünden iğnelere rağmen yumurta büyümemiş ve  9mm de kalmış :BangHead: :BangHead: Menopurun dozunu iki katına (150ml) çıkardı. Pazartesi tekrar kontrole gideceğim. Yumurta büyümemişse bua y aşılama planım iptal edilecek :crybaby2: :crybaby2:

°º•✿gülümse01✿•º°

Bugün kontrole gittim. Yumişim maalesef 1mm daha büyüyerek 10mm olmuş adetin 13. gününde :y25:  İlacın dozunu 150 mg olarak devam ettirmemi söyledi doktorum.  :caca: Bakalım hayırlısı... :amin: Perşembe tekrar kontrol var :igrenc:

ponçik

Perşembeye kadar herşey yoluna girer inşallah yumurtaların büyür  :amin:

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: ponçik - 07 Ocak , 2014, 08:37:02
Perşembeye kadar herşey yoluna girer inşallah yumurtaların büyür  :amin:
Aminn inşaallahh :(

°º•✿gülümse01✿•º°

Bugün kontrole gittim ve doktorum yumurtanın 12 mm olduğunu söyledi.  :) Cumartesi tekrar kontrole çağırdı. Büyüyor ama yavaş büyüyor, bu ay aşılamanı yapabiliriz inşaallah dedi. Hadi hakkımda hayırlısı :amin: :amin:

ponçik

iklima

Inş güzel.haberlerini bekliyoruz canım :amin:
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!