27 Nisan , 2024, 13:31:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

KAN SULANDIRICI İĞNE KULLANIP NORMAL DOĞUM YAPANLAR

Başlatan aşkitoom, 16 Aralık , 2013, 20:12:45

« önceki - sonraki »

aşkitoom

16 Aralık , 2013, 20:12:45 Son düzenlenme: 16 Aralık , 2013, 20:40:04 ponçik
kızlar 35+5 günlük hamileyim,nasip olursa şimdilik normal doğum görünüyor.
ben kan sulandırıcı iğne kullanıyorum günde 1 tane,0.4lük.doktoruma dedim normal doğumda kanama çok oluyormuş diye yok öle birşey dedi.
cuma kontrolüm var,iğneyi ne zaman kesecek bilmiyorum.bende normal olsun istiyorum,gerçekten normal doğumda kanama çok olur mu.normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olur musunuz,endişeleniyorum :y25:

makaron

Ben de aynı konuyu merak ediyorum. İğne kullanıyorum ve direkt sezeryan diyorlar. Farklı bir durum oluyor mu merak ediyorum.

ponçik

Ben igne kullanmadim ama normal dogum yaptim, fazla kanamam olmadı  :icon_thumright:

aşkitoom

Alıntı yapılan: ponçik - 16 Aralık , 2013, 20:41:20
Ben igne kullanmadim ama normal dogum yaptim, fazla kanamam olmadı  :icon_thumright:

cnm bende ilk kızımı normal doğum yaptım onda iğne kullanmıyordum,dediğin gibi çok kanamam olmadı.
fakat bunda kullanıyorum normal doğumda bir sıkıntı olur mu diye merak ettim.

kelebegimm

Slm canım ben iğne ve aspirin kullandım normal dogum yaptım kanamam hiçde fazla olmadı gayet normal
Zaten igne kullanıyorum deyince daha dikkatli davranıyorlar.
Doğumun yaklaştığını anlayınca dokdor 3 ginde bire düşürdü benim iğneyi günümde 4 gun gecmisdi baya korkulu olmusdu benim ama cok sukur simdi 1,5 yasında  :love9: :love9:

]

birbuçukyıl

Ben de kullanıyorum.Daha çok erken olduğu için doğum konuşmadık. Şimdi ben de merak ettim öyle bir risk var mı acaba. Bir danışayım doktoruma olmazsa.Ama iki hafta var ziyaret tarihime.

aşkitoom

Alıntı yapılan: kelebegimm - 17 Aralık , 2013, 10:35:05
Slm canım ben iğne ve aspirin kullandım normal dogum yaptım kanamam hiçde fazla olmadı gayet normal
Zaten igne kullanıyorum deyince daha dikkatli davranıyorlar.
Doğumun yaklaştığını anlayınca dokdor 3 ginde bire düşürdü benim iğneyi günümde 4 gun gecmisdi baya korkulu olmusdu benim ama cok sukur simdi 1,5 yasında  :love9: :love9:

cok saol cnm içimi biraz rahatlattın :opucuk:

_inci_tanem_

Bende gebeliğim boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım canım  0,6'dı dr.'um normal doğum önermedi oldukçada iyi bir dr.kendisi doçent hatta epidural doğum bile yaptırmadı bel bölgesinde kanama olur risk almayalım diye :( sezeryanla doğum yaptım sezeryan tarihime kadar iğne kullandım pazartesi sabah 10'da doğuma girdim en son iğnemi pazar sabah saat 7'de vurulmuştum öyle ayarlamıştı iğnemi hiç kesmedi riske atmayalım dedi :( her dr.farklı birşey söylüyo gebeyken bir kaç dr.görüştüm bu konuda farklı söylemler aldım önemli olan dr.güvenmen sağlıkla kucağına alırsın inşallah kuzunu  :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

aşkitoom

Alıntı yapılan: _inci_tanem_ - 18 Aralık , 2013, 10:08:07
Bende gebeliğim boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım canım  0,6'dı dr.'um normal doğum önermedi oldukçada iyi bir dr.kendisi doçent hatta epidural doğum bile yaptırmadı bel bölgesinde kanama olur risk almayalım diye :( sezeryanla doğum yaptım sezeryan tarihime kadar iğne kullandım pazartesi sabah 10'da doğuma girdim en son iğnemi pazar sabah saat 7'de vurulmuştum öyle ayarlamıştı iğnemi hiç kesmedi riske atmayalım dedi :( her dr.farklı birşey söylüyo gebeyken bir kaç dr.görüştüm bu konuda farklı söylemler aldım önemli olan dr.güvenmen sağlıkla kucağına alırsın inşallah kuzunu  :amin:

inş cnm benim doktorumda bayağı iyi ama insan yinede endişeleniyor.doktoruma dediğimde normal yapabilirsin.
kanama riski çok oluyormuş dediğimde yok öyle birşey internette her yazılana inanmayın dedi.
inş sağ salim alırız kucağımıza.

KasrıCinan

bende kullandım iğne.normal doğum yaptım..benim kanamam normale göre çok oldu,,
Dikişimi atarken doktor birsey oldu ebeyi çağırdı..aralarında konustular biraz daha bekleyelim olmazsa müdahele ederiz diye,çok uzun sürdü dikişim filan.yani benim kanamam çok olmuş.ve bu yüzden doğumdan sonra ayağa kalkınca hiç yürüyemedim..doğumdan 10 gün önce 1 kutu kala bıraktım iğneyi..onuda doktor demedi ben ne zaman bırakacağım diyince  bırak artık dedi  ???
ŞİMDİ yine iğne kullanıyorum doktorum doğuma kadar devam kesmek olmaz bebeği riske atmayalım çok önemli bu iğne dedi..ama son 1 hafta kala keser diye düsünüyorm.ve normal doğum

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

aşkitoom

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Aralık , 2013, 14:00:13
bende kullandım iğne.normal doğum yaptım..benim kanamam normale göre çok oldu,,
Dikişimi atarken doktor birsey oldu ebeyi çağırdı..aralarında konustular biraz daha bekleyelim olmazsa müdahele ederiz diye,çok uzun sürdü dikişim filan.yani benim kanamam çok olmuş.ve bu yüzden doğumdan sonra ayağa kalkınca hiç yürüyemedim..doğumdan 10 gün önce 1 kutu kala bıraktım iğneyi..onuda doktor demedi ben ne zaman bırakacağım diyince  bırak artık dedi  ???
ŞİMDİ yine iğne kullanıyorum doktorum doğuma kadar devam kesmek olmaz bebeği riske atmayalım çok önemli bu iğne dedi..ama son 1 hafta kala keser diye düsünüyorm.ve normal doğum

ne gibi müdahale edeceklerdi cnm merak ettim :icon_scratch: