28 Mart , 2024, 12:16:51

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

nst de sancim çıktı

Başlatan iklima, 22 Ekim , 2013, 22:14:45

« önceki - sonraki »

iklima

Alıntı yapılan: tn2012 - 23 Ekim , 2013, 00:26:40
Alıntı yapılan: iklima - 23 Ekim , 2013, 00:05:35
Alıntı yapılan: tn2012 - 22 Ekim , 2013, 22:40:04
merhaba
benim de 28. haftada nstde sancılarım çıkıyordu. hatta Ankaraya gidecektik muayene sonrası, doktor yollarda doğurursun demişti  :suclu: 2 gün hastanede yattım. dila altıma iğrenç tatlı bir ilaç verdiler birkaç kere. bir de paşam için ciğer geliştirici iğneler yaptılar. benim de bacaklarımda dehşet ağrılar oluyordu. paytak paytak zorla yürüyordum. bunu söyleyince nstye sokalım demişti. ve sancılarım 90 üstüymüş.
hemen rapor verdi. ben okula gitmek istiyorum deyince bu sefer de okulda doğurursun yanıtını aldım. el mecbur istirahat ettik. sonuç: oğlum 38+1 de kendi isteğimle ve doktorun tavsiyesiyle sezeryanla doğdu :amin:  :amin: (iri olduğu için acele edildi) yoksa sanırım 40ı bile geçerdi sancılar tamamen kesilmişti...
inşallah senin kuzu da zamanını bekler

bana da istirahat verdi.herkes yürüyor ben yatacak miyim dedim sende son haftanda yürürsün dedi
neden hastaneye yatirdilar ki seni canım o iğne için mi

aynen bana da öyle demişti. mümkün olduğunca az hareket demişti. ye iç yat, ye iç yat  :suclu: zaten benim oğlum hep çok aşağıdaydı. kafa dehşet baskı yapıyordu.

hastanede yatırmış çünkü gerçekten doğurmamdan korkmuş. biz başka bir ile gidiyorduk kontrollere. eğer evde sancılarım artarsa hastaneye yetişemem diye düşünmüş. tabi sonradan söylendi bunları bana. kafama takmıyım diye hep şakayla karışık uyarılarla geçiştirdi açıklamaları. hamilenin halinden gerçekten anlayan bir doktordu. Allah bin kere razı olsun  :amin:

ben o nidilatı sadece hastanede kaldığım 2 gün süresince içtim. eve vermedi. hemşire iğneyle ucunu azcık delip dilim altına tıveriyordu  :igrenc:  :igrenc:

ondan sonra her hafta hatta bazen 3 günde bir kontrole gittim. sancılarım yaklaşık bir buçuk ay içinde daha kabul edilebilir bir düzeye geriledi. yanılmıyorsam 31. haftada da mecburen alttan muayenemi yaptı. doğumu tetikler diye birkaç hafta direndi yapmamak için. ama 31. haftada da ciddi sancılar çıkınca bir bakalım demişti. 2 cm açılmam varmış. ve o açılma 38e kadar hiç artmadı neredeyse  :laughing7: çok şükür bugün oğlum sağ salim yanımda  :nazar:

masaallah sende baya korku yaşamişsin ama sapasaglam kavuşmussun yavrusuna ne güzel
benim dr umda panik değil ben de evhamlıyim zaten bildigi için gereksiz panik yaptirmiyor hep olumlu konusuyor.ama asistani nst sonucunu görünce yüzü değişti bir tuhaflaştı kötümü sonuç dedim,ben oraya gelene kadar onlar aralarinda konuşmuslar,drun söyler şimdi dedi.
dr da aynı tepkide olsa kafayı yerdim heralde
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

CAN TANEM

Alıntı yapılan: iklima - 23 Ekim , 2013, 00:25:09
ben 6.ayimdan 7 ye kadar pregestan kullanmiştim.
bu dedigim ilacı daha bu akşam verdi bana
ınş bende de ayni etkileri gostermez.bi kere verdi 2.nst ye soktu 2.si normal çıktı
ama ilaci günde 2 kez kullan dedi
nazlı kızım gayet keyfi yerinde görünüyor ama niye böyle oluyor bilmem.
millet fiti fiti hamileliginde benim hep bi dikkat modunda geçti.

Canım inan bende aynıyım millet son zamanlarında yürüyor hareket ediyor dogum kolay olsun diye ben bi yemek yapmaya kalksam sancı giriyor karnıma sürekli tetikteyim neyse hayırlısıyla kucagımıza alalımda yapacak bişey yok bizde dikkat edecez artık :opucuk:

iklima

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 23 Ekim , 2013, 00:33:34
Canım bana alttan muayeneyi elle değil ultrason cihazıyla yaptı bebegin kafası rahim agzına dayalı oldugu için karından göremedi rahimde her hangi bi baskı yada acıklık olup olmadıgını o yüzden alttan baktı esasında bende o ilacı kullanabilsem daha iyi olacaktı ama bana günde 4 kez al dedi her alışımdan sonra 2 saat bas agrım oldu ikinci gün vücüdümda kızarıklık ve kasıntı oldu aradım söyledim onu bırak günde 2 kez progeztan al dedi bu arada haftada bir de pruluton depot iğne vuruluyorum progestanın iğnesi yani... İnsallah zamanında sağlıkla gelirler canım yaa dua edelim birbirimize :amin:

ınş canım ınş
hep duamdasınız zaten zamanında ve kolayciktan gelsinler ınş.
acele etmesinler artık drlar da risk almak istemiyor hemen aliveriyorlar 40.haftayı gören çok nadir gibi sanki
kızlar aceleci olur derler ama bu kadari da çok erken rabbim korusun sakinsin hepimizin bebislerini

Hepsi Bu..!

ponçik

Ben de akşam biraz iş yaptım şimdi sol kasığımda ağrı var ama biz daha 17.haftaya yeni girdik  :love9:
Doktorlar artık gerekli tüm önlemleri alıyorlar, tıp çok ilerledi , gerisi Allaha kalmış , inşallah hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alırız meleklerimizi  :amin:

nelss

Bendede sancı ckmsti  ama ne ağrı vardı ne bse smdi geceden beri belim ağrıyor

ponçik

Alıntı yapılan: nelss - 23 Ekim , 2013, 11:21:43

artık son haftalar  ;) normaldir  :icon_thumright:

iklima

Alıntı yapılan: goncik - 23 Ekim , 2013, 09:27:44
Ben de akşam biraz iş yaptım şimdi sol kasığımda ağrı var ama biz daha 17.haftaya yeni girdik  :love9:
Doktorlar artık gerekli tüm önlemleri alıyorlar, tıp çok ilerledi , gerisi Allaha kalmış , inşallah hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alırız meleklerimizi  :amin:

Işte yormamak lazım,yorma canım kendini
Bırak kalsın işler aman bebislerimizden önemli mi
Senin daha çok yeni ama yine de yorma kendini derim

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: nelss - 23 Ekim , 2013, 11:21:43

Benimde son haftalarda baya şiddetendi yatsam da geçmiyor artık
Bi çok kişi hep oldu bende de diyor ama dr normal görmedi
Bilmiyorum haftaya tekrar gidicez bakalım.

Hepsi Bu..!

ponçik

Doktoruna güveniyorsan başkalarının söylediklerine kulak asmamak lazım  :icon_thumright:

iklima

Evet o güveni veriyor ama zaten olumsuz olan dr un dedigi
Bu haftada sanci çıkmasi normal değilmiş ona göre

Hepsi Bu..!

iklima

Bugün bellim çok ağrıdi herzamankinden birde alttan hareketler var
Korkuyorum kızlar ben

Hepsi Bu..!

iklima

Çok şükür 2.kontrolde sancı çıkmadi,dr benden çok sevindi o an yüzünde gördüm
zor konuşuyo felan ama en azından güveniyorum ben bu dr a onun için içim rahat
Ama 37.haftaya kadar ilaca devam dedi
Yine bel ağrım oluyor

Hepsi Bu..!

iklima

Slm canlar.
Geçtigimiz hafta kontrolde sen 15 güne gelirsin doğum için demişti
Dedi dr ben de yalnız kalmak istemedim annemde kaldik 1 hafta
Bugün 38.haftayı doldurduk
Bugün tekrar kontrol vardı sancı çıktı nst de ama benim sadece belimde ağrı var biraz
kontrolde bi bebeğin kalp atışı durdu 40.haftada oldu bebek çok kötü oldum kadını düşünemiyorum
Hemen sezeryana aldilar.rabbim tüm hamisleri tüm bebisleri korusun böyle acılar vermesin ınş
Böyle zor imtehanlara tabi tutmasin  :amin:

Hepsi Bu..!

@Melek Yüzlüm@

amin canım  :amin:

benim kızın nst de hareketleri hiç iyi değildi ben dogumdan önce üç gün yattım sonra dogum zamanıda iyi gitmedi beni dr 3 4 kere sezeryana alıcakken vazgeçti son anda oynamaya başladı çünkü şükür ki Allaha kızımı suni sancı ile normal dogurdum saglıcakla aldım kucagıma
:amin: :amin:
seninde çok az kalmış canım inşallah saglıcakla kucagına alırsın

iklima

Tsk ederim canım ınş
Zor gerçekten rabbim kimseyi üzmesin korkutmasin

Hepsi Bu..!