27 Nisan , 2024, 14:51:18

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğim, melek oldu...

Başlatan Balböceği, 11 Ekim , 2013, 19:47:15

« önceki - sonraki »

Balböceği

11 Ekim , 2013, 19:47:15 Son düzenlenme: 18 Ekim , 2013, 12:09:29 Balböceği
Herşey yolundaydı salı günü sabah kahvaltısından sonra oğlum anne çişim var dedi wc götürdüm.. Sonra benden birden bire bi şeyler geldi, baktım ayıptır söylemesi bolcana kahverengi akıntı. Hemen acile gittik, doktor baktı ani bir hareketle rahimde tırtıkladım oluşmuş dedi. Bebeğimin kalbini dinledik, bebek çok sağlıklı dedi doktor. Kanamayı durdurmak için hastaneye yatırdılar o sabah iğne yaptılar, 5 tüp kan aldılar kalbime baktılar. Bir gün kalabilirsiniz dediler.

Tek bir gün olsun bebeğim iyi olsunda dedim  :crybaby2: sonra ertesi sabah tekrar iğne yaptılar detaylıca ultrasyona girdim bebeğim yeni 11. Haftasına giriyordu. Yırtılan bebeğin kesesi, ama bu sorun değilmiş  :crybaby2: asıl sorun bebeğimin idrar torbası bedenine göre fazla büyümüş,  :sad1: belki 3 gün içinde, belki 9 ay içinde, belki de doğduktan sonra ölecekmiş  :crybaby2: bunu tesadüf farkettiler bu durum sakat olması ama sakat olması geçtim eninde sonunda ölmesine sebebmiş.  :crybaby2:

Bana iki seçenek sundular ne diyorsun dediler, seninde hayati tehliken olacak 9 ay içinde belkide bir daha çocugun olmayacak dediler. Ben isyan etmedim  :crybaby2: niye diye hiç sormadım  :crybaby2: zaten başından beri içim daralıyor allahım ne olur düşündüklerim gerçek olmasın, nasibimde olacaksa hayırlısı ile evladımı bana nasip et diye hep dua ettim.  :crybaby2:

Hemen kararını ver dediler, eşime dedim ne belli belki yanlış hesap ettiler belki bişey yok. Hemde nasıl hemen karar vereyim....

:crybaby2: :crybaby2:

Elleri, kolları ayakları kıpır kıpır kalbide Küt Küt atıyor ben nasıl kıyarım ona  :crybaby2: :crybaby2:

Yarın bir daha bakın dedik, sabah tekrar muayene oldum bu sefer başka doktor geldi tabi onlarda üzgün. Doktor tekrar baktı bende gördüm dedi... Tabi ben o sabahtan ertesi sabaha kadar ağladım gözüme uyku girmedi...

Bu sabah anestezi ile alacaklardı, ben ağlarken olmuyor bide prosedür gereği 12. Haftadan önce kürtaj yasak bu şekilde beni baskı altında sanıyorlar eşim tarafından. Onun için Pazartesi tercüman+ psokoloğ görüşecem onlarda hem tedaylı anlatacak hemde psokoloğ kendi kararım olduğunu fark edecek.  :crybaby2:

Üzgünüm o kadar çok üzgünüm ki isyanım yok haşâ  :crybaby2: Rabbim bana iki kapı açsın ya sağlıklı olsun yada o güne kadar ölmüş olsun... İçimdeki canı nasıl kıyacağım ben  :crybaby2: :crybaby2:

zen_s

Canım çok çok üzüldüm ne düşüneceğimi ne diyeceğimi bilemedim allahım sana ve bebeğine yardımcı olsun hakkınızda hayırlı olan ne ise olsun dilerim rabbimden sapasağlam doğsun imtihan dünyası zor bir sınavdasın gülüm sakin ol desemde nasıl diyeceksin dualarımız seninle rabbim en güzeelini nasip etsin mukadderat
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

zen_s

11 Ekim , 2013, 21:34:08 #2 Son düzenlenme: 11 Ekim , 2013, 21:38:33 zen_s
Allahım sana emanet verdi bebeğini senden almak isterse alır diyanete sor istersen senin sağlığında sözkonusu bitanem  :opucuk: inşallah allahım mucizesini gösterir doktorlar yanılmış olur herşey yolunda olur aminnnnnn
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

jelıbonee

edaaaaa :-ooo

Kalbım sıkıstı okurken :sad1:

Allah yardımcın olsun gulummm, cok cok uzuldum. Iyı dusun tasın, ınsallah yanılır dr.lar. Acaba hamılelık ılerledıkce dengelemez mı kı vucudu,organları :(

Bılemedım,bılemem cok zor rabbım yardım etsın :y25:

KasrıCinan

ahh canım beniim..ne desem boş.
ALLAH YAR VE YARDIMCIN SABRIN YOLDAŞIN OLSUN İÇİNİ FERAHLATSIN SENİ HAYIRLI OLMASI GEREKEN YÖNE YÖNLENDİRSİN...İNSAN NASIL NE KARAR VERECEĞİNİ BİLEMEZKİ.O SENİN CANINDAN CAN NASIL ALDIRACAKSINKİ.HADİ ONUDA BIRAK ŞUAN SENİN DE DEDİĞİN GİBİ YA BİRSEY OLMAZ BEBEK SAĞLIKLI DOĞACAK OLURSA.ÖYLEDE DÜSÜNÜYOR İNSAN,,,AMA ÖBÜR TÜRLÜ RİSKE DE ATMAMAN LAZIM.HEM SENİN HEM BEBEĞİN İÇİN GELECEĞİNİZ SÖZ KONUSU İSE...RABBİM kimseye çekemeyeceği yük yüklemesin.umarım bi mucize olur hersey gönlünce bebeğin seninle olur.. :sad1: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

kanim durdu okurken  :crybaby2: ne diycemi bilmiom Allah yardimcin olsun cnm  :amin: :amin: herkes bi türlü sinaniyor  :( insallah bi mucize olurda bebegin iyi olur  :amin: :amin: dualarimiz seninlen 
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Balböceği

Kızlar çok sağolun Allah razı olsun  :crybaby2: :crybaby2: 
Elimi karnımı koyduğum zaman hissediyorum orda can var pek fazla karnım olmadıgından belli oluyor  :crybaby2:

Ani bir karar veriyorum niye çok çabuk vazgeçiyorum diyorum  :crybaby2: bugun alacaklardı tabi ben ağladım sabaha kadar  :crybaby2: benim gözler şiş hala ağlıyorum bişey yeme içme dediler 10'da, saat oldu 4 tabi bu arada
Dua ediyorum bir mucize olsun  :amin:

Hastane büyük hekimler prfösör 2 anam yaşında 2 babam yaşında 4 doktor inceledi hani biride normal karşılamadı  :crybaby2: tekrar sabahtan bir umut kontrol oldum :( o doktorda problemi bende gördüm dediler Hagi diyecem ki, başka bir hastaneye gideyim ama burası en iyi hastanede en iyi doktorlar burda..

Bir hastanede daha var zaten randevum 23'de orda bu testi yapacaklardı keşke problemi bu hastane söylese erkenden giderim. Dini hastanede olduğu için sakatta olsa söylemiyorlar onlarda günah diyor..  :crybaby2:

Şaşırdım kaldım, p.tesi konuşacazda salı Çarşamba alacaklar  :crybaby2: Bayram zehir oldu

Balböceği

Alıntı yapılan: jelıbonee - 11 Ekim , 2013, 22:57:51
edaaaaa :-ooo

Kalbım sıkıstı okurken :sad1:

Allah yardımcın olsun gulummm, cok cok uzuldum. Iyı dusun tasın, ınsallah yanılır dr.lar. Acaba hamılelık ılerledıkce dengelemez mı kı vucudu,organları :(

Bılemedım,bılemem cok zor rabbım yardım etsın :y25:
bende bunu merak ediyorum, büyükçe düzelme olmaz mı acaba  :crybaby2:

kelebegimm

Eda cok uzuldum insallah saliya çarşambaya kadar düzelme olurda bebeğin senle kalır
Belki sizin icin bi sansdir bu bi kac gun ertelenmesi o gun alamamalari bol bol dua et Rabbim size bağışlasin  :amin:
Benim gorumcemin son haftalarında oldu ama her kontrolde bebeğin idraririni yapmamasına denk gelmis dokdor
İlk baslarda oda cok korkuttu bi cok buyuyodu idrar torbası bi kuculuyodu
Ama senin bebis küçük öyle bi ihtimal olabilirmi bilmiyorum
İnsallah sendede öyle olur Rabbim yardımcın olsun :amin:

]

Balböceği

Nette araştırıyorum habire  :'(

Benim gibi başına gelen biri doktora mesaj yollamış doktor şöyle yazmış

Cevap : Merhaba. Acele etmeyin bebeğin organlar yeni geliştiğinden mesane büyüklüğü düzelebilir ikili test normalse bir perinatoloji uzmanı usg ile takip eder olay düzelmezse Şii yönlendirir. Selamlar

Akşam eşimde gösteririm.  Bende beklemek istiyorum aslına 10 tane doktor muayane edinde içimde ümit koymadı  :crybaby2:

serife26

Allah sabır versin ve kolaylık inşallah.Bencede sanki beklemen lazımmış gibi geliyor.doğmamış bir bebeğin gelişim aşamasında henüz mesane büyüklügünden ötürü ölebilceni öngörseler bile biliyoruz ki beyin gelişimi tamamlanmamış bebekler bile yaşayabiliyor ya da down sendromlu dedikleri saglam bebekler dünyaya gelebiliyor.eger canını tehlikeye atmaz diyen bir doktor çıkarsa, sanırım bebegini dünyaya getirmelisin.daha doğrusu bence eğer gitmediysen inancı sağlam bir doktorla görüş,bebek alma taraftarı olmayan birileriyle,seni daha iyi yönlendirirler.cemaatin hastaneleri oluyor ya öyle yerlere görün bence.

jelıbonee

edaa bak aysenurun tamda anlattıgı gıbı oldu benım arkadasın bebegı. Cısını yapmıodu bobreklere zarar verıodu. Pıpısının ucu tıkalıymıs ıcerden. Karnından gırdıler amelıyat ettıler cocugu 2 kere dogunca. Inan el kadardı 2ay hastanede yattı. Ama masallah cok saglıklı sımdı, 8aylık. Sen yınede gıt bı kac dr.a. Hatta yasadıgı surece senı zaten zehırleme ıhtımalı yok. Istersen bıraz daha bekle

jelıbonee

bı arkadasımında bebegı 6aylıkken cıgerlerı gelısmemıs alalım dedıler. Organlar yukarı toplanmıs, cıgerı sıkıstırmıs engel olmus gelısmesıne. Kac dr.a gıttıyse alalım dedıler. Dogarsa ölur dedıler. Hayır kıyamam, belkı bı umut dedı.Bak oda asyadan 2ay buyuk. Nerdeyse 2yasında oldu. ornek olsun bunlar sana,bızzat yasadım gordum sahıt oldum arkadasım. Yınede sen bılırsın

**fatoş**

edaaa cnm ne diyeceğimi bilemedim rabbim hayırlısını versin sana da güç kuvvet metanet versin henüz doğmamış bile olsa bi cana kıymak helede kendi canına çok zor ama ortada böyle bi durum varsa bence normal olanda o rabbim inş bi kolaylık bi yol gösterir sana  :amin:

iklima

Edacim çok üzüldum rabbim sabır versin dirayet versin
Çok zor gerçekten karar vermekte,beklemek de..
Ama dediğin hastaneye de git muhakkak
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!