28 Mart , 2024, 19:34:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Çocuğu İlkokul 2. Sınıfa Giden Veliler

Başlatan Emine, 17 Eylül , 2013, 15:00:48

« önceki - sonraki »

Emine

Yeni eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olsun..  :)
Dün 1 bugün 2 Ceylin sabah istifra etmiş öğretmeni aradı gelip alın diye , Miray da hasta ondan geçti sanırım. yarın kardeşimin dini nikahı olacak, perşembe kına, cuma düğün. İnşallah iyileşirler bir an evvel. Ben de çok halsizim şu haftayı bir atlatsak  :amin: Bir de cuma günü veli toplantısı olabilir dedi öğretmenleri daha okul açıldı bismillah toplantılara başladık, ilk gün gittiğimizde ne söyleyeceklerse söyleselerdi keşke .. Kardeşimin düğünü var katılamam dedim, inşallah haftaya olur gitmezsem de huzursuz olurum

ponçik

Bizim de bu yıl öğretmenimiz değişti, birinci sınıfa başladığımızdan beri bu üçüncü öğretmen oldu  :sad1:
Dilerim son olur, çocuklar da tam birine alışıyor, hooop değişiveriyor  :dontknow:
Genel anlamda  2 gündür sıkıntı yaşamadık, kitapları dağıtmışlar, defter ve diğer kırtasiye malzemelerini de aldık  :hello2:
Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun hepimize  :wav:

aslı

merhaba kızlar ,

çok uzun süre oldu buralara uğramayalı. Eminecim düğünü yapmışsınızdır. Allah bir ömür boyu mutlu etsin kardeşini. Bu arada geçmiş olsun kuzucuklara. Umarım daha iyidirler. Kuzuları öpüyorum.

Gonca'cım arkadaşım nasılsın. sen İzmir'lere geldin ama ben fırsat bulamadım o yüzden çok utanıyorum halbuki sen duyunca hemen koşarak gelmiştin. İnşallah bir dahaki sefere görüşürüz. Öğretmenizin değişmesi kötü olmuş ama herşeyde bir hayır vardır diyelim artık. Mavi boncuğu öpüyorum.

Bizde okula başladık. Bu senede geçen seneki gibi ders yapmayı sevmiyoruz.  Oyku artık 2,5 yaşında oldu bezden kurtulduk ama çok yaramazız oyle böyle değil. Ablasını çıldırtıyor. Zaman zaman arayı bulmakta gerçekten zorlanıyorum. Onun haricinde herşey yolunda.

aslı

Gonca mesaj attıktan sonra fark ettim  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt: çok sevindim. Neyse mesaj attım sana işten sonra ararım .  Öpüyorum seni ve kuzucuklarını  :-*  :-*  :-*

Emine

Aslıcım teşekkürler evet yaptık düğünü  :) Kızların iyi olmasına sevindim arada olur öyle kardeşler arasında..

Goncacım hamilelik nasıl gidiyor yolundadır inşallah herşey  :love9:

Bizim Miray da anaokuluna başladı , sabah ilk o kalkıyor ilk önce beni giydir ablamdan önce ben gidicem okula hadi hadi öğretmenimi özledim diyor. Çok sevdi bu okulu. AKD Kids Bornova'ya gidiyor. Sınıfta 2 öğretmen var biri sürekli İngilizce biri Türkçe konuşuyor inşallah öğrenir İngilizceyi..

Ceylin de çok mutlu okulunu arkadaşlarını öğretmenlerini çok seviyor her şey yolunda bizim de sınıf öğretmeni dışında hemen hemen tüm branş ders öğretmenleri değişmiş. Veli toplantımız oldu , ev ziyaretine de geldi öğretmen bu sene de çok yoğun bir program var, yeni eklenen dersler olmuş. Evde saat kaçta ne yapması gerektiğine kadar günlük program da verdiler. Bir de kulüp seçimi oldu haftada 2 saat, 3 tercih yaptık uygun olana yerleştirecekler. Ingilizce fun club, ilginç deneyler ve buz pateni seçti bakalım ne gelecek şansına yarın belli olacak.. Haftada bir, bir önceki hafta işlenenlerle ilgili sınav yapacaklarmış, ayda bir de bir kitap seti var oradaki hikayelerden sınav olacaklar yazılı. Ödev olarak da her dersle ilgili test veriyorlar eve. İnşallah bu yıl da verimli geçer.  :amin:

ponçik

Aslıcım  :opucuk: aslında istiyorduk ama benim cesaretim yoktu biliyorsun , sonra düşündük ki kardeşsiz olmaz en iyisi deneyelim dedik, ilkindeki gibi çabuk olmadı ama çok şükür şimdi meleğimizi bekliyoruz  :love9:
Bayramda birkaç gün orada olacağız ama kısmet olursa görüşürüz inşallah.Yaramazlık durumları biraz sıkıntılı oluyor anlaşılan  :suclu: bakalım biz neler yaşayacağız  ;)

Eminecim sizde de herşey yolundadır sanırım, Miray da çabucak alışmış okuluna ne güzel  :hello2: Ceylinin kulüp seçimleri netleşti mi?

Bizde de güzel haberler var, kızım yapılan seçimlerde sınıf başkanı seçildi, bir havalarda ki anlatamam, öğretmenin sağ kolu olmuş  :nazar:
Ev ödevlerinde sıkıntımız yok, eğer özet çıkarma ve anlatım yoksa tabi.
Matematik olsun başka birşey olmasın bizimkine  :laughing7: Ne kadar yorgun olsam da akşamları ödevleri beraber yapıyoruz, bazen ödevler erken biterse oyun oynuyoruz, yeter ki ona vakit ayırayım, 5 dakika bile olsa onunla oynadığım için mutlu oluyor, bu da bana yetiyor  :love9:

Benim hamilelik bu sefer zorluyor  :igrenc: başlarda bulantılar yüzünden serumlar yedim, tam düzeliyorum derken mide yanmalarım başladı hala devam ediyor, geçen hafta biraz lekelenmem oldu, düşük riskinden dolayı doktor progestan verdi, evde istirahat ettim , çok şükür şimdi iyiyim
Yarın da kontrolüm var , inşallah herşey yolundadır, hem belki bu sefer cinsiyetini de öğreniriz  :k06:

ponçik

Selam güzel arkadaşlarım  :hello:
Cinsiyetimizin %90 kız olduğunu söyledi doktorum  :hello2:
Emine ve Aslıcığım ben de sizin gibi iki kız annesi oluyorum inşallah  :amin:

ponçik

Selam bayanlar  :flowers:
Bayram tatilinden sonra işe gelmek epey zor oldu, zaten hamile olduğum için sürekli uzanmak, yatıp uyuyup tembellik yapmak istiyorum  :ehi: ama evde 7 yaşında  koca bir bebek varken kolay değil tabi  :laughing7:
İlklere göre ikinci hamilelikler zor geçiyormuş, öyle "uykum geldi yat uyu, keyfim yok yat uyu, aman yoruldum yat uyu" modları maalesef olmuyor  ::) Tek dileğim hayırlısıyla sağlıkla yavrumuza kavuşalım  :amin:

Okulda herşey yolunda gidiyor, güzel kızım sınıf başkanı seçildi havasından geçilmiyor  ;D geçenlerde matematik sınavı oldular, sınavdan bir gün önce nasıl hırslanmış harıl harıl çalışıyor, neymiş efendim başkan olduğu için örnek olmalıymış, başarısız olursa olur muymuş vs.vs....
Sonuç olarak planlı programlı bir çalışmayla 94 puanla sınavdan 5 almış benim çalışkan kızım  :nazar:
İnşallah tüm okul hayatları başarılarla dolu tüm miniklerin  :amin:

**fatoş**

Alıntı yapılan: goncik - 22 Ekim , 2013, 11:01:48
Selam bayanlar  :flowers:
Bayram tatilinden sonra işe gelmek epey zor oldu, zaten hamile olduğum için sürekli uzanmak, yatıp uyuyup tembellik yapmak istiyorum  :ehi: ama evde 7 yaşında  koca bir bebek varken kolay değil tabi  :laughing7:
İlklere göre ikinci hamilelikler zor geçiyormuş, öyle "uykum geldi yat uyu, keyfim yok yat uyu, aman yoruldum yat uyu" modları maalesef olmuyor  ::) Tek dileğim hayırlısıyla sağlıkla yavrumuza kavuşalım  :amin:

Okulda herşey yolunda gidiyor, güzel kızım sınıf başkanı seçildi havasından geçilmiyor  ;D geçenlerde matematik sınavı oldular, sınavdan bir gün önce nasıl hırslanmış harıl harıl çalışıyor, neymiş efendim başkan olduğu için örnek olmalıymış, başarısız olursa olur muymuş vs.vs....
Sonuç olarak planlı programlı bir çalışmayla 94 puanla sınavdan 5 almış benim çalışkan kızım  :nazar:
İnşallah tüm okul hayatları başarılarla dolu tüm miniklerin  :amin:

:nazar:maşallah kızına cnm bu yaşta bu ne hırs :k06: benim oğlum 3. sınıfa gidiyor çok zeki bi çocuk matematik zekasının çok iyi olduğunu söyledi öğretmeni herşeyi hemn kavrayabiliyor tabii bunu duymak biz anne babaları ne kadar mutlu ediyor tahmin edebilirsiniz iki çocukla malesef tembellik edilmiyor sabah kalkıyor kızım namaz vakti sonra yatmıyoruz oğlumun okul vakti kahvaltısı hazırlığı servise gidiyoruz sonra eşim gelde yat uyu dinlen  :k06: :k06:

**fatoş**

bide 3, sınıflar için konu açan olsa iyi olur du :laughing7:

ponçik

Evet çok haklısın anne baba için çok onur verici bir duygu  :sunny: Senin oğluna da maaşallah matematik zekası yüksekse geleceğin mühendislerinden biri yetişiyor olabilir belki de  :nazar:

Ben de doğumdan sonra işten ayrılacağım, inşallah bebişim uslu olur da bizi üzmez  :amin: Ben k.v. yanındayım   :basardim: desteğini fazlasıyla göreceğime inanıyorum, artık gücü ev işlerine pek yetmiyor ama çamaşırları makinaya koyup yemekleri bile yapsa büyük avantaj benim için, Allah razı olsun zarardan çok yararı oldu evlendiğimizden beri  ;)

ponçik

**fatoş**

çocukların başarısı her zaman gurur kaynağı bizler için valla kyınvaliden öyle ise bence öpte tepene koy derlerya aynen öyle allahıma şükür birlikte oturmuyoruz ama pek uzakta sayılmayız bende iyi bir kayınvalidem olmasını isterdim

ponçik

Biz evlendiğimizden beri beraberiz, ayrı bir evim olmadığı için ayrı olsaydık nasıl olurdu bir fikrim yok ama ne kadar iyi de olsa 7/24 beraber olmayı insan kendi annesiyle yeri geldiğinde başaramıyor  ;D

**fatoş**

haklısın cnm ben kaynanamla düşünemiyorum belkide hiç oturmadığımız için ama yeni evlendiğimiz sıralar oturmasak ta oturmuş kadar oluyorduk hiç çıkmazlardı bizden eşimde pek meraklı anasına  :cildir: