Pko ve diyabetik ilaçlar (glukofage,glukofen,glifor gibi...)

Başlatan °º•✿gülümse01✿•º°, 06 Eylül , 2013, 15:42:54

« önceki - sonraki »

°º•✿gülümse01✿•º°

Ben de inofolic kullanıyorum 3 aydır Figen hanımcığım... Onun etkisiyle mi bilemiyorum ama 3 aydır yeni kist oluşmadı.
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

FİGENN

doktorum bu ilaçtan baya umutlu konuştu, bitkisel bi ilaçmış, benim adetlerim düzenlidir zaten ama yumurta kalitemi artırması çok iyi olacak

senin eşinde problem var mı?

makaron

kızlar herkese selam, ne zamandır giremiyorum. sıkıntılar yaşadım. tüp tedavisine başlıyoruz ama dr sorunlarımın çoğunun strese bağlı olduğunu söyledi. artık son zamanlarda her gece rüyamda bebek görmeye başlamıştım. arkadaşlarımın çoğunun bebeği olduğundan görüşmeyi kestim eş dost akrabadan kaçar oldum. dr kesin yasak koydu bu konuları konuşmaya, hiçbişey okuma yazma unut artık bundan sonrası bana ait sen yeterince kafa yormuşsun dedi. biz de eşimle karar aldık konuşmuyoruz, o nedenle siteye de nadir giriyorum. ama ara sıra sizleri merak edip giriyorum. umarım herkes iyidir. Biz adet olunca tedaviye başlıycaz. inşallah olumlu haberler olur da haber verrim. işten ayrılmayı düşünüyorum. işim çok stresli, şartları çok iyi olmasa dakika durmam ama bakalım belki de ayrılırım.

glukofene girince, ben de başlayınca cok zorlandım. sabahları mide bulantısıyla uyanıp kusuyordum. yiyemez içemez olmuştum. baş dönmesi mide bulantısı hepsini yaşadım ama çok değil 15-20 gün sonra alıştı bünyem. kilo anlamında çok fayda gördüm. 55 kiloyum. söylemesi ayıp 70 olduğumu biliyorum. iki defa gebe kaldım tutunamadı. şimdi tüp öncesi dr günde 3 taneye çıkarttı ilacı belki az geliyodur diye. tutunmasına da faydalıymış. bakalım artık kısmet olur inşallah. diyeceğim o ki azmedin illaki bünye alışır. önce bir aışma devresi sonra hızla kilo verirsiniz. bana bakan bir daha bakıyo nooldu sana diye. yani sütyen bedenim bile düştü :) inşallah bebek işine de fayda eder. Allah hepinizin hakkınızda hayırlısını versin.

Burcu, figen, ayşe, Aynur, mehtap, saadet, daha unuttuklarım  öpüyorum sizi...

°º•✿gülümse01✿•º°

"Makaron" Rabbim gönlünüze, gönlümüze göre versin inşaallah...
Figen hanımcığım, eşimin morfolojisinde problem var. Doktor komplike ace selenyum ve L argın verdi. 6 ay kullanacak. Bu arada da biz yumurta takibi ve pko tedavisine devam edeceğiz. Çünkü doğal yolla da olabilir. Sadece şansı arttırmamız lazım bu vitaminlerle dedi. Bakalım hayırlısı...
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

FİGENN

makaron bak doktorun ne güzel söylemiş sorunların çoğu stres yani sende vahim bi problem görmemiş , okumamak düşünmemek gerekiyor ma bunu başarmak zor ,bence sakın işten ayrılma o zaman iyice kafanı bebeğe takarsın   :opucuk:

gülümse01 benimde eşimin morfolojisinde problem var ama buna rağmen 2 kere hamile kaldım belkide çok önemsememek gerekiyor,doktor eşime proxeed plus yazdı onu kullanıyor

inofolic kilo verdirdi mi sana?

°º•✿gülümse01✿•º°

11 Eylül , 2013, 17:55:20 #20 Son düzenlenme: 11 Eylül , 2013, 17:57:59 °º•✿gülümse01✿•º°
İlk gittiğimiz doktor eşime de proxeed plus vermişti. Sonra biz o doktordan memnun kalmayıp değiştirdik. Yeni doktorumuz da proxeed plusı kendisinin de uzun süre hastalarına verdiğini ancak pek faydasını göremediğini söyledi ve yukarda bahsettiğim ace selenyum ve L-argının verdi.Proxeed plusın daha çok sayı problemi olanlarda işe yaradığını, morfolojiye pek katkı sağlamadığını söyledi. Morfolojisinde problem var ama doktor da doğal yolla olma ihtimalinin olduğunu söylemişti. Rabbim bizlerin de kucağını boş bırakmasın inşaallahhhhh :amin:
İnofolic kullanıyorum 3 aydır ama kilo vermeye hiç katkısı olmadı. Sadece yeni kistlerim oluşmadı inofolic sayesinde sanırım... Aşırı mide bulantısından glifor kullanamıyorum.Kullanabilsem kilo vermeye yardımcı olacak belki ama onu da kullanamıyorum...

zen_s

Kızlar bende pkoluyum bekarlığımdan beri var ve en büyük sebep stres rahat olun gelcek bebişler benim 10 yaşında bir oğlum var tedavisiz oldu stressizdim benimde kilo fazlam verdı yürüyüş ve yediklerime dikkit ederek 3 ayda 13 kilo verdim tamamen doğal yolla kiloları verdem adetlerim düzelde 2  3 ayda bir olan ben en fazla bir hafta gecikiyor sporla mutluluk hormonu salgılanıyor ve bağımlılık yapıyor benden söylemesi spor yapın mutlu olun :)
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle