gece sık sık uyanma bi bakın belki akıl verebilirsiniz.

Başlatan lagrima, 07 Eylül , 2013, 13:48:20

« önceki - sonraki »

lagrima

merhaba hanımlar 17 ay 13 günlük bi oğlum var. önceleride bahsetmiştim cok ağlayan uyumayı sevmeyen bi cocuk diye. geceleri hala 4 5 kez hatta bazen daha fazla belkide uyanıyor süt içiyor. normalde bu ayda içmesi gereken süt miktarını bilmiyorum ama maksimum 150 cc içiyor gündüzde böyle gecede. o sebeple de sanıyorum doymuyor ve sürekli uyanıyor avaz avaz ağlıyor. gündüzde sürekli mızırdanıp ağlıyor bana yapışık geziyor.  bedenen idare etsemde ruhen bu durum beni çok yordu. gündüz 1 kez uyur 2 saat oda. bu geceleri uyanmaması için ne yapabilirim? bir sıkıntısı var desem hep mi sıkıntılı? hastaneye götürdüm cevredekiler kansızdır ondan diye. herşeyine baktılar muayene ettiler hiçbir şey yok mizacı bu cocugun dediler. ne yapabilirim. ayrıca gündüz sadece süt içmiyor corba içiyor ne yemek varsa az ondan yedirmeye çalışıyorum ama genellikle yemiyor. haftada 2 kez falan köfte veriyorum. yedikleri sınırlı ama abur cubur oldumu yiyor. bana bi akıl verin ne yapabilirim.? aglamaları geçiremem belki ama bari gece 1 kez uyansın.?

asya81

off canım offf bende çok çekiyorum gece 11 de uyur sabah 4 e kadar vızıldanır durur :cildir: hep böyleydi diş desem değil son azılar kaldı onlarda geç çıkarmış gerçi hep diş dedim 3 aylıktan beri lakinne dişmiş mübarek iki yaşına gircek hala aynı  :cildir: huy sanırım ben kızım 6 aylıkken şurupvermiştimiyi yaramıştı bize onamı dönsem dedim vitamin şurubu gibi ismi day& night araştır istersen

lagrima

bi arkadaşım milupanın gece cayını dene aynı benimde öyleydi onunla çözdüm dedi deneyeceğim valla. böyle cok zor

olvido

canım aynı durumdayız kızım 21 aylık neredeyse ama ilk aylarımızdan bir farkımız yok sadece gaz çıkarma işlemi hariç  :) Allahtan artık onu kendi yapıyor 1 kez uyandığımı hiç hatırlamıyorum en az 4-5 kez kalkıyorum ve beni emmeden uyumuyor. ve çalışıyorum sabah erken kalkıyorum uykusuzluktan sallanıyorum artık yoruldum

asya81

Alıntı yapılan: lagrima - 07 Eylül , 2013, 17:05:25
bi arkadaşım milupanın gece cayını dene aynı benimde öyleydi onunla çözdüm dedi deneyeceğim valla. böyle cok zor
evet onuda denedim çok etkili ve severek içiyordu iştahla lakin şimdi mümkün değil içmiyor

Balböceği

Geçen sene yazın benim oğlanda öyleydi sanırım tam hatırlamıyorum ama hesap edersek aynı aylarda olması lazım..

Ben yaz olduğu için diyordum sıcak falan hani yatamıyor. Bu sene şükür deliklin uyuyor  :nazar:

Saat 10'da uyutuyorum sabah 10'da ayakta  :k06:

tn2012

benim oğlum da bebekliğinden beri böyledir. ilk zamanlar gazı var, doymuyor herhalde falan dedik. herkes mama ver rahat edeceksin dedi. vermedim. 6 ay böyle gitti.sonra ben mama vermiycem diye inatlaşırken bir ateşli hastalık geçirdim. tek göğsümün sütü azaldı. mecburen mama takviyesi dedi doktor çünkü oğlum iştahlıydı  :nazar: mamaya başladım değişen hiiiiiiç birşey olmadı. o diş çıktı bu diş çıkacak derken 16 dişe ulaştık ama hala aynı. gece kalkar emer, bir biberon süt içer, su içer, içer de içer... ama 3-4 kereden aşağısı kurtarmaz. tatilde memlekette düzelir gibi olmuştu ama bakıyorum da bir haftadır yine aynı... çalışınca çok zor oluyor, insan işin içinden çıkmaıyor düşünürken  :cildir: bir de benimki 5buçuk - 6 dedin mi ayaktaydı  :cildir: neyseki onu 7ve sonrasına çekebildim birkaç aydır. sanırım huy arkadaşım... açlıktan diye düşünme. benim oğlum kahvaltısını yapar, meyvesini yer, çorbasını içer, akşam yemeğini yer  :nazar: :nazar: 19 aylık 17 kilo  :nazar: ama uyanması hiiiiç bitmez  :-\ sabır diliyorum hepimize, ve dayanma gücü

asya81

Kesinlikle huy katılıyorum benim kız hep öyle bide iştahsız 22 aylık ve 11 kg bile değil

olvido

Alıntı yapılan: tn2012 - 08 Eylül , 2013, 14:28:19
benim oğlum da bebekliğinden beri böyledir. ilk zamanlar gazı var, doymuyor herhalde falan dedik. herkes mama ver rahat edeceksin dedi. vermedim. 6 ay böyle gitti.sonra ben mama vermiycem diye inatlaşırken bir ateşli hastalık geçirdim. tek göğsümün sütü azaldı. mecburen mama takviyesi dedi doktor çünkü oğlum iştahlıydı  :nazar: mamaya başladım değişen hiiiiiiç birşey olmadı. o diş çıktı bu diş çıkacak derken 16 dişe ulaştık ama hala aynı. gece kalkar emer, bir biberon süt içer, su içer, içer de içer... ama 3-4 kereden aşağısı kurtarmaz. tatilde memlekette düzelir gibi olmuştu ama bakıyorum da bir haftadır yine aynı... çalışınca çok zor oluyor, insan işin içinden çıkmaıyor düşünürken  :cildir: bir de benimki 5buçuk - 6 dedin mi ayaktaydı  :cildir: neyseki onu 7ve sonrasına çekebildim birkaç aydır. sanırım huy arkadaşım... açlıktan diye düşünme. benim oğlum kahvaltısını yapar, meyvesini yer, çorbasını içer, akşam yemeğini yer  :nazar: :nazar: 19 aylık 17 kilo  :nazar: ama uyanması hiiiiç bitmez  :-\ sabır diliyorum hepimize, ve dayanma gücü
maşaallah  :nazar: kilosuna annesi bari yemek konusunda çekmiyorsun benim kızımda çok zayıf değil ama sabır çeke çeke yemek yediriyorum yemek yemiyor benim zorlamamla 11 kiloya geldik 20 aylık
    bu gece saydım 5 kere uyandık gece 11 sabah 7 nasıl çocuk anlamadım  :dontknow:

__nil__

canım benim kızımda 18 aylık olucak 10 gün sonra.gecede en az 3 kez kalkar normalde.hatta bazen sık sık uyanır.bide kızım emzikle uyur emzik her ağzından çıktığında ağlar uyanır vs. en son ne zaman uzunca uyudum hatırlamıyorum.
benim kızımda her uyandığında aptamil 4 içer öyle devam eder uyumaya.ve üstelik 210cc içer.
gündüzde 1 kere 1.5 saat flan uyur sadece.
doktor gece 1 kere kalkması lazım diyor ama kızım kalkıyor napabilirim ki...doktor her kalktığında mama verme diyor su vermeyi denedim istemiyor ağlıyor mama vermeden uyumuyor bende veriyorum napayım

ponçik

Bizde böyle sıkıntılar olmadığı için nasıl bir çözüm üretebilirsin bilimiyorum  :dontknow: inşallah geçici bir dönemdir.

asya81

açlıktan uyanmıyorlar bence. benim kız 9 aylıktı bıraktı gece mamasını zaten iştahsız aç değil altı pis değil iki yaşına gircek 11 de uyur sabah en geç 8 de uyanır gecede en az beş kez uyanır  :cildir: genelde emziğe kalkar susasa desem veririm istemez misal bu gece 6 kez kalktı gündüz 1.5 saat uyur gerçi doğdu doğalı böyle sanırım nasılsa öyle gidiyor

nelss

Allah yardımcınız olsun  :amin: benimki smdiden tekmeleriyle uyandırıyor beni bakalm doğunca nasıl olucak :k06: :k06:

lagrima

Alıntı yapılan: asya81 - 07 Eylül , 2013, 22:39:46
Alıntı yapılan: lagrima - 07 Eylül , 2013, 17:05:25
evet onuda denedim çok etkili ve severek içiyordu iştahla lakin şimdi mümkün değil içmiyor
hımm içmeme durumu var b,rde değil mi onu hiç düşünemedim  :-\

lagrima

Alıntı yapılan: Balböceği - 08 Eylül , 2013, 12:24:31
Geçen sene yazın benim oğlanda öyleydi sanırım tam hatırlamıyorum ama hesap edersek aynı aylarda olması lazım..

Ben yaz olduğu için diyordum sıcak falan hani yatamıyor. Bu sene şükür deliklin uyuyor  :nazar:

Saat 10'da uyutuyorum sabah 10'da ayakta  :k06:
seninki büyüdü edam kurtuldun sıra ikincisinde  ;)