25 Nisan , 2024, 01:10:37

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Pko ve diyabetik ilaçlar (glukofage,glukofen,glifor gibi...)

Başlatan °º•✿gülümse01✿•º°, 06 Eylül , 2013, 15:42:54

« önceki - sonraki »

°º•✿gülümse01✿•º°

Arkadaşlar pkolu olup da şeker ilacı kullanan ve faydasını gören var mı? Pkolularda oluşan insülin direncini yenmek ve kilo vermesine yardımcı olmak üzere kullanılan bu ilaçlardan hangisini kullanıyorsunuz? Doktorum bana glukofen verdi; ancak ilacı ağzıma almamla beraber aşırı bir mide bulantısı ve ardından çıkarmam bir oluyor. Kullanmasam olmuyor, kullanmaya çalışıyorum o da olmuyor :BangHead: Yarım yarım içerek başlayayım belki vücut alışır dedim; ama ilacı ağzıma alır almaz müthiş bir çıkarma hissi uyanıyor :y25: Napabilirimmm ben :crybaby2:
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

ツgöçmen_54 ツ

ben glifor kullanıyordum canım.sanki diğerlerine göre daha yan etkisiz.bana yan etki olarak sadece ishal yapıyordu.o da dayanılcak gibi deyil ama  :-\

°º•✿gülümse01✿•º°

Ahh Yasemin hanım mahvediyor bu ilaç benii :igrenc: Napacağımı şaşırdım :cildir:
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

ツgöçmen_54 ツ

°º•✿gülümse01✿•º°

Bakıldı. Direncin çok fazla olmadığını; fakat ilaç kullanmamda fayda olduğunu söyledi doktor...

ツgöçmen_54 ツ

anladım canım.dayanabildiğin kadar içmeye devam et.çok faydalı gerçekten.inofolic'te kullan.o da yumurta kalitesini artırıyor.

BurcuÇ

Canım benım aynı derten müzdaribim hatta burda bı kaç defa yazdık sımdı betuşlede onu konsuyoduk. İlacı içince mıdem bulandıgı ıcın hıc duzenlı kullanamadım hem mıdme bulanıyo rhem asırı uyku yapıyor sonrası. doktorum gece ıcınce daha az sarsar senı dedı ama işte mıd ebulantıısından içemiyorum. hem pkom var hem kılom bu hafta dıyetısyene ve yuruyuşe baslıcam bakalım ne olucek

°º•✿gülümse01✿•º°

Burcu hanım, gece yatarken de denedim, gündüz de denedim dayanılacak gibi değil :( Dişimi sıkayım diyorum, dayanamıyorum, ilaç ağzıma değdiği an çıkarma hissi uyandırıyor :crybaby2: Bir aydır yürüyüş yapıyorum, yediklerime de dikkat ediyorum (bu mide bulantısından diyabetik ilacı kullanamadığımdan sanırım)  hala gram kilo veremedim :'( Belli ki kullanamayacağım da şu ilacı... Bebişim için katlanayım diyorum, elimde değil. Vücudum tepki gösteriyor ilaca... Offfff Rabbim şifamızı sen ver....

BurcuÇ

amin ,canım benım;

çok ıyı anlıyorum dıyorumya mıd ebulantısı yuzunden ıcemıyorum bende hıc duzenlı ıcmedım burda okuyorum mutlaka ıcın dıo arkadaslar o gazla gıdıp ıcıyorum ama mıde bulantısından bı hafta ıcemıyorum. <valla ramazandan once dıyetısyene basladım 2 haftada 4 kılo verdım sporsuz sonra ramazan gırdı sonra bosvermıslık sımdı aldım yıen bu hafta am ayıne baslıcam Allahın ıznıyle.. diyetısyenımde cok sasırdı sen pkolusun nasıl hemen kılo verdın dıe ama bayagı kılom var benım tekrar vermem gerek :( ama su bıoı gercek ben evlendıgımde cok zayıftım ilk sene nerdeyse 20 kılo asagımdı ozamnd akorunmadım ama gebe kalamadım eger kılodan olsayıd zayıfken kalırdım. sonra tedavıler kordısonlu ılaçlar derken sıstım sımdı vermeıyorum ama bu hafta ınsallah azım edıcem yuruyuse

°º•✿gülümse01✿•º°

Allah yardımcımız olsun Burcu Hanımcığım. Emeklerinizi boşa çıkarmasın Allahım...Aslında tek ki Rabbim istesin 100 kiloyla hamile kalan var... Ama tabi biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz işte... Ben de mi diyetisyene gitsem acaba.... Bu böyle olmayacak sanki :y25: Yürüyüş yapıyorum olmuyor, yediklerime dikkat ediyorum olmuyor...

BurcuÇ

Canım bende oaynıyım  işte, lisete uydum uymadım gıbı ama ogun atlamadım mesela ben kahvaltı yapmam yapmaya basladım öğlen sebze yemek yememeye basladım nerde oturuyorsun sen gıttıgım doktor hem okadar ucuz ve tatlı bı bayankı özel ben tavsıye ederım psıkolojık olarak doktor karsında kılo vermek ıstıyorsun bence etkılı olur.

Hersey rabbımden süphesiz ama aşılamdamı tüp bebekmı kısmet bılmıyorumkı ikinci aşılamam olucak haftaya ama umut yok olsa ılkınd eolurdu ben sadec tup bebek ıcın basamk eksıltmek ıcın bu asılamayı yaptırıyorum

°º•✿gülümse01✿•º°

Bence de... Benim bu kilo verme konusunda psikolojik bir yaptırıma ihtiyacım var ve bu yol da diyetisyenden geçiyor sanırım  :honk:

tuana16

canım ben şeker ilacını her çeşidini uzun süre kullandım başlarda dayanılmaz mide bulantısı yaşadım kustuğum bile olmuştur ama 15 gün 1 ay kadar bir süre sonra bünyem alıştı ve bulantılarım geçti. çok düzenli kullandım hiç aksatmadım sende kullan zamanla geçiyo mide bulantıları  ;)
ve bir ayetin sıcaklığı sarıyor yüreğimi 'Allah sabredenler ile beraberdir'

ยรlคภ๓คz göภlüm

Ben de glifor kullandım  faydasini gördüm sen de düzenli kullan faydasını görürsün insl

FİGENN

doktor bana inofolic diye yeni çıkmış bir ilaç yazdı hem folik asit hemde pko içinmiş, yumurtaların kalitesini artırıyormuş ve çatlamasına yardımcı oluyormuş