14 Mayıs , 2024, 18:04:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bene bakın acık :) hamile olabilir miyim :)

Başlatan serap41, 25 Ağustos , 2013, 19:48:06

« önceki - sonraki »

serap41

geçen ay 28 inde adet oldum ki günler öncesi belli oluyodu ağrı sizi göğüs acısı vs

bu ay 25 oldu hala hiç bir belirti yok

pko hastasıyım

adetlerim 7 8 ayda bir oluyodu progestan kullandım düzeldi ay ay oluyodu

hamiile olabilir miyim test alsam belli olur mu

°º•✿gülümse01✿•º°

Canım ben de pkoluyum maalesef... Her ne kadar progestan kullansan da adette her an sapmalar olabilir, maalesef bu biz pkoluların kaderi :-\  Alacağın test sağlıklı sonuç vermeyebilir; zira en az adet gününü 1-2 gün geçtikten sonra ancak idrarda belli oluyor(istisnalar da var). Fakat kanda baktırırsan kesin sonuç alabilirsin; çünkü adet tarihine 1 hafta kala kanda çıkıyor. İnşaallah hamilesindir ve müjdeli haberler verirsin :nazar:  Yine de çok fazla umut bağlama derim. Duacınım... Bizlere ve isteyen herkese hayırlısı ile evlatlarımıza kavuşmayı nasip etsin inşaallah Rabbim... Amin... :amin:
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

serap41

ne çektik bu pko dan :(

inş hepimizin bebişi olur

progestan kullanıyo musunuz hala 3 kutu kullandım ben sonra kullanmadım düzeldi

yıllarca yılda 1-2 adet ancak gördüm progestandan sonra düzeldi

ii bi haber değil mi bu :(

°º•✿gülümse01✿•º°

Canım ben hala progestan kullanıyorum(Ben de 3. kutuyu yarın bitiriyorum) ; ara ara adet sapıtmalarım oluyor maalesef :BangHead:  Ben adet düzenlemeyle vakit kaybetmek istemediğimi belirtince doktorum ihtiyaç duydukça progestan ile adet düzenleme yoluna gidiyor. Yoksa pkoluların derdi, yumurta büyüsün, büyüdü hadi çatlasın, hadi çatladı şu günlerde eşinle beraber ol... Aşılama, tüp bebek alternatiflerini düşün...  Bir döngüdür gidiyoruz bakalım... Senin adetinin düzene girmesi elbette çok çok iyi bir gelişme ;D  En azından düzenli olarak yumurta üretebildiğinin göstergesi. Ne yaparsak yapalım bir noktaya gelince tıkanıp kalıyoruz işte... Rabbim de diler inşaallah bizim dileklerimizi... :amin:
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

Balböceği

Kızlar Allah acil şifa versin  :amin: adet olamamak çok zor, yıpratıcı bir durum  :-\

ツgöçmen_54 ツ

kızlar doktor kontrolü altında ısrarla FEMARA ilacına  geçin...
ikinizlede durumum aynı.banada arkadaşım tavsiye etti.o bebeğini kucağına aldı ben 30 haftalık hamileyim.  :nazar:
bu ilaç olmasaydı ben daha çokkkk uğraşırdım.
sizde bişey kaybetmezsiniz en azından 1 kere kullanın  ;)

°º•✿gülümse01✿•º°

Femarayı birçok kişi tavsiye ediyor, siz de bana umut veriyorsunuz. Femarayı acaba sgk karşılıyor mu, yoksa ücretli mi aldınız acaba?

serap41

o ne ki yumurtlama için mi aliim ben de ee doktor niye yazmıyo o zaman :(

serap41

Alıntı yapılan: °º•✿gülümse01✿•º° - 25 Ağustos , 2013, 20:10:45
Canım ben hala progestan kullanıyorum(Ben de 3. kutuyu yarın bitiriyorum) ; ara ara adet sapıtmalarım oluyor maalesef :BangHead:  Ben adet düzenlemeyle vakit kaybetmek istemediğimi belirtince doktorum ihtiyaç duydukça progestan ile adet düzenleme yoluna gidiyor. Yoksa pkoluların derdi, yumurta büyüsün, büyüdü hadi çatlasın, hadi çatladı şu günlerde eşinle beraber ol... Aşılama, tüp bebek alternatiflerini düşün...  Bir döngüdür gidiyoruz bakalım... Senin adetinin düzene girmesi elbette çok çok iyi bir gelişme ;D  En azından düzenli olarak yumurta üretebildiğinin göstergesi. Ne yaparsak yapalım bir noktaya gelince tıkanıp kalıyoruz işte... Rabbim de diler inşaallah bizim dileklerimizi... :amin:

inş cnm yaa fazla sürünmeden sıkıntı çekmeden bebişlerimizi kucağımıza alırız insanın sabrı tükeniyor ben 1 yıllıkl evliyim eşimle yanyana gelemedim maalesef vanda öğretmenlik yaptım yanyana geldiğimiz sayılıdır ,bu bi bahane değil çünkü bi denemede hamile kalan arkadaşlarım var olması gerekirdi bi sorun olmasa demekki bi sıkıntı var,o yüzden hemen tedavi yolunu seçtim ben de inş olur :( :amin: :amin: :amin:

°º•✿gülümse01✿•º°

Femara klomen gibiymiş; fakat daha güçlü bir yumurta büyütme amaçlı kullanılan ilaçmış. Ben de bu ay kafama koydum kullanmayı. Hayırlısı artık... Ben de öğretmenim, anlıyorum halinden :'( Eşin uzaktaysa bu tedavi süreci daha meşakkatli oluyor maalesef... Olacak olacak inşaallah, sabır...

serap41

bi zararı var mı hocam o ilacın doktorlar niye uğraştırıyolar daha güçlüyse onu denesinler ne uğraştırıyolar bizi

°º•✿gülümse01✿•º°

Canım, her ilacın olduğu kadar bu ilacın da yan etkileri mevcutmuş. Prospektüsüne göre yan etkileri "Baş ağrısı, bulantı, periferalödem, yorgunluk, sıcak basması, saç seyrelmesi, eritemli ve makülopapülerdö-küntüler, kusma, dispepsi, kilo artışı, kas ve iskelet ağrısı,iştahsızlık, vajinal kanama, vajinal akıntının artışı, kabızlık,baş dönmesi, iştah artışı, terlemede artış, nefes darlığı, trombofilebitve leke tarzında vajinal kanama gö-rüldüğü bildirilmiştir." şeklinde. Aslında meme kanseri tedavisinde kullanma amacıyla üretilmiş, daha sonra yumurta büyütme özellikle de pkolular üzerinde etkili olduğu tespit edilmiş. Ben geçen ay doktoruma danıştım. Kullanılabileceğini söyledi. İğne tedavisine geçmeden önce bu ay femarayı deneyeceğim inşaallah. Her ilaç bir yanımızı yaparken diğer yanımızı yıkıyor, yan etkiler de kişiden kişiye değişiyor. Ama doktorlar tavsiye ettiğine göre (ki doktoruma da ben akıl ettim) kullanmak lazım, Rabbimin neyi vesile kılacağı belli olmaz diye düşünüyorum.

serap41

ben de söyliyim bari daha başlamadık klomen e hiç yumurta takibine geçmedim,uğraştırmasın diyim de hemen bu ilacı kullanıyım

bana kalsa hemen geçsin aşılamaya :D ne biliim tüp bebeğe uğraştırmasınlar beni olmucaksa durum vahimse :D

rahim filmi çektirdiniz mi açılıyomuş kanallar bişi yapıyolarmış belki o tıkalı olabilir diyolar

°º•✿gülümse01✿•º°

Rahim filmi ile tüplerde tıkanıklık varsa açılıyor. Daha yolun başındasın canım bu kadar panik olma.Ben de çok panik yaptım başlarda ama farkettim ki panikledikçe daha kötüye gidiyor, sonuçta psikolojimiz çok çok etkili bu durum üzerinde. Doktoruna akıl et tabi, ama klomende ısrarcı olursa dener, sonuç alamazsan femaraya geçersin. Benim doktor klomenle denedi, 1. ay hiç cevap vermedi yumurtalar, 2. ay yumurta oluştu çatlatma iğnesi kullandım ama gebelik oluşmadı. Bu ay da femarayı deneyeceğim. Kullananların tavsiyelerine göre  çok çok etkiliymiş, umudumu ona bağladım. eğer bu da olmazsa iğne tedavisine geçeceğiz.O da biraz masraflı bir yol. Bakalım Mevlam neyler, neylerse güzel eyler...

serap41

inş cnm çok bekletmez bebişin seni inş Rabbim bizi de görür olur bebişlerimiz

ben çok anlamıyorum bu işlerden adet olması demek yumurtanın oluştuğu anlamına gelmiyo mu :dontknow: :dontknow:

klomenle bile yumurta oluşmama durumu da mı var  :crybaby2: :crybaby2: