İkinci KIZIMA hamileyim

Başlatan ponçik, 28 Temmuz , 2013, 12:38:28

« önceki - sonraki »

ponçik

Alıntı yapılan: FİGENN - 09 Eylül , 2013, 15:54:43
tebrik ederim goncik allah kucağına almayı nasip etsin   :flowers:

İnşallah Allahım hepimizin gönlüne göre versin, sen nasılsın, toparlandın mı  :)

ponçik

Yarın sabah kontrolüm var dualarınızı bekliyorum  :amin: inşallah herşey yolundadır  :D

ponçik

Selam kizlar suan hastanedeyiz bebisim cok saglikli maaasallah :) hoplayip duruyordu 10+6 haftalik ve 3.98 cm boyunda
Sadece sivi kaybi ve vitamin takviyesi icin serum taktilar  :-\ 2 saat yatmam lazimmis
Ama cok sukur hersey yolunda bulanti icin ilac yazdi, folik asit yerine de baska bi ilac yazdi  :hello:
Hadi bakalim haftaya da 2li test zamani  :hello2:

iklima

ınş bulantılarin çok uzun sürmez canım.
rabbim bebişine de sana da sqgl versin ınş
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

ยรlคภ๓คz göภlüm

Bebiste sorun olmadığına sevindim

Balböceği

Maşallah, sorun olmadığına çok sevindim  :hello2: :nazar:

ponçik

Dün ikili testimizi yaptırdık  :hello2: normalde ikili testte renkli ultrason görüntülerini göstermiyorlarmış ama ablasının hatırına yavrumuzu renkli olarak da gördük  ;D
Boyumuz 6cm olmuş gebelik haftamız 12+4 ense kalınlığımız 1,49 cm
Cinsiyetini de gördü ama biraz daha bekleyelim 16.haftada söyleriz dedi  :tongue3:
Eşimin dediğine göre bacak arası boştu bu da kesin kız  :ehi: onun gönlünden kız geçtiği için öyle görmüş de olabilir ama genelde ilk haftalarda erkeklerin cinsiyeti daha net belli oluyor diye biliyorum  :dontknow:
Neyse tabi ki önce sağlıklı ve tüm organları yerli yerinde olsun, tek duamız bu  :amin:
Kan da verdim, onu da 5 gün sonra alıp sonuçları doktoruma götüreceğim, inşallah sonuçlarım da güzel çıkar da bir de amniyosentez istemezler yaştan dolayı  :amin:
Bebeklerin Ultrasondaki görüntülerine bayılıyorum   :k06: doktor karnımda aleti gezdirdikçe bizimki yüzünü kapatıp durdu  ;D doktor diyor ki "tabi yani sabah sabah bütün ailenin karşısına çıkınca utandı yavrucak"
Biz anne-baba-çocuk ve babaanne olarak 4 kişi gidip biraz abarttık mı ne  :ehi:

Balböceği

Maşallah h sübhanallah  :nazar: Rabbim hayırlı evlatlar versin  :amin:

Yok anam ben 5 aya kadar kız diye sevdim, doktorm % 90 kız demişti ikili teste öğrendik  :k06:

Hatta doktoruma cinsiyeti erkekmiş dediğimizde çok şaşırmıştı  :ehi:

zen_s

canım maşallah  :nazar: :nazar: bebişinede sanada inşallah herşey gönlünce olur sorunsuz sıkıntısız kavuşursun bebeğine
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

sultanefe

mrb bende ikinciye hamileyim alahım herkesin gönlüne göre versin inş

ยรlคภ๓คz göภlüm

ponçik

Alıntı yapılan: sultanefe - 02 Ekim , 2013, 15:30:34
mrb bende ikinciye hamileyim alahım herkesin gönlüne göre versin inş

Hayırlısı olsun Allahım sağlıkla kavuştursun inşallah  :amin:

ponçik

İkili test sonuçlarımız normal çıktı çok şükür  :amin: korktuğum gibi amniyosentez istemedi doktorum  ::)
Geçen haftaki lekelenmelerim 3 günle sınırlı kaldı çok şükür  :amin: ama progestan bitene kadar kullanmaya devam dedi doktorum  ::)
Perşembe günü de kontrolüm var, inşallah cinsiyetini ve sağlıklı gelişiminin devam ettiğini öğreniriz  :amin:
Bayramda İstanbul dışına çıkacağız, arabayla gideceğiz fakat yolumuz epeyce uzun, inşallah doktorum gidemezsin demez  :laughing7:
Bu arada mide yanmalarım devam ediyor  :igrenc: bulantı yok ama yanmalar fena...
Farkettiğim durumlar şöyle ki, salçalı yemekler, beyaz unla yapılan her türlü ekmek,börek vs. makarna ,pilav bunları yedikten sonra midem çok yanıyor
Bugün öğle yemeğinde özellikle çavdar ekmeği yedim, yemekte ıspanak vardı suyunu süzdüm ve yoğurt yedim, biraz da havuç salatası  :hungry: bakalım  ilerleyen saatlerde yanma olacak mı  ;)
Eğer olmazsa makarna pilava 6 ay elveda diyeceğim  :laughing7: ama ayda bi kere mantı yerim  :ehi:
Hadi hayırlısı  :occasion14:

asya81

çok sevindim canım hayırlı olsun her adımı inşallah
boşver zaten makarnayı pilavı doktor bana 9 ay yasakladı bebeğe yaramaz anca sana kilo olarak döner dediydi tadını unuttuydum makarna pilavın :laughing7:

Balböceği

Canım iyi olmanıza çok sevindim  :nazar:

Evet Salçalı yemekler mide yakıyor hemde nasıl  ;D günüm ekmekle geçiyor benimde yemek yiyemiyorum hele ki sulu yemek..  :igrenc: