16 Nisan , 2024, 08:23:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kızlar bir bakı verin :'/

Başlatan Balböceği, 26 Temmuz , 2013, 08:34:02

« önceki - sonraki »

Balböceği

Dün iftardan sonra wc gittim malum ramazan'dayız böbrekler susuz kalıyor ki orucun başından beri takip ediyorum bazen acıma, yanma oluyor.. İftardan sonra wc gittim kanla karışık idrar geldi böyle tam kan değil kahverengi pembemsi bişey çokça geldi idrarı yaptıktan sonra... Wc kagıtı bitmiş tam bakamadım  :BangHead:

Neyse ertesi sabah yani bugun tekrar geldi ama bu sefer hem vajinayı hemde idrarımı yokladım sanırım vajinadan geldi ama hala bilmiyorum hangisi  :icon_scratch: adet olamam bu günler yumurtlama günlerim  :dontknow:

Şaşırdım kaldım bir yandan hala orucum  :icon_scratch:

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım idrardan geldiyse idrar yolları enfeksiyonu olmuşsun... acı ve yanma da enfeksiyon belirtisi, mutlaka doktor git, idrar tahlilinde çıkar... geçmiş olsun

Balböceği

Ama oruçlu iken yanma oluyor yoksa iftardan sonra tamamen öyle bir sorun kalmıyordu  :dontknow:

Sanırım öyle yapacağım  :-\

ยรlคภ๓คz göภlüm

maydonoz kaynatıp içmek, idrar yolları için çok faydalı

CAN TANEM

edacım bende 3 gün önce aynı durumla karsılaştım kan idrara karısmıs bi sekilde kahverengimsi geliyordu hatta çok minik bi kan pıhtısı bile geldi idrarla ama bende idrarda yanma falan yoktu kesinlikle sadece idrara kan karıstığını gördüm... ertesi gün doktora gittim idrar kan ve böbreklerden ultrason istedi... İdrarım temiz çıktı yani enfeksiyon yok ama idrarda kan görüldü ultrasonda ise sağ böbreğimde 5 mm lik tas olduğu ortaya cıktı yapılın kan tahlilinde böbreklerde enfeksiyona rastlanmadı yani bunun tek sebebi böbreğimdeki taş mış... ,Bence sende biran önce git biçok seyin belirtisi olabiliyormus çünkü...

ยรlคภ๓คz göภlüm

çok geçmiş olsun canım, erkenden gitmen iyi olmuş inşallah sorunsuz ve kolayca düşer

CAN TANEM

Çok sağol canım enfeksiyon derken taş çıktı suan herhangi bi tedavi vermediler zaten... sadece tasın yerinden oynamaması için muscopan diye bi ilaç yazdı ama kullanmayı pek düşünmüyorum... İnşallah gebelik süresince sorun teskil etmez canım :opucuk: :amin:

iklima

zaten iftardan sonra bol su içtiğin için rahatlıyorsundur edacim.
bence hemen git dr a.
benimde yanma su içmedigim için oluyordu hamilelikten önce ama kendi kendine geçse bile tekrarliyor tedavi olman lazım.
sadece yanma da değil kan diyorsun önemli bence ihmal etme
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 26 Temmuz , 2013, 09:16:39
edacım bende 3 gün önce aynı durumla karsılaştım kan idrara karısmıs bi sekilde kahverengimsi geliyordu hatta çok minik bi kan pıhtısı bile geldi idrarla ama bende idrarda yanma falan yoktu kesinlikle sadece idrara kan karıstığını gördüm... ertesi gün doktora gittim idrar kan ve böbreklerden ultrason istedi... İdrarım temiz çıktı yani enfeksiyon yok ama idrarda kan görüldü ultrasonda ise sağ böbreğimde 5 mm lik tas olduğu ortaya cıktı yapılın kan tahlilinde böbreklerde enfeksiyona rastlanmadı yani bunun tek sebebi böbreğimdeki taş mış... ,Bence sende biran önce git biçok seyin belirtisi olabiliyormus çünkü...

sana da çok geçmişolsun canım
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 26 Temmuz , 2013, 09:41:01
Çok sağol canım enfeksiyon derken taş çıktı suan herhangi bi tedavi vermediler zaten... sadece tasın yerinden oynamaması için muscopan diye bi ilaç yazdı ama kullanmayı pek düşünmüyorum... İnşallah gebelik süresince sorun teskil etmez canım :opucuk: :amin:
canım o ilaç ağrına da çok iyi gelir yıllarca kullandım. tabi hamileyken insan ilaç kullanmaya korkuyor zor durumda kalırsan kullanırsın..

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 26 Temmuz , 2013, 09:50:34
Alıntı yapılan: CAN TANEM - 26 Temmuz , 2013, 09:41:01
canım o ilaç ağrına da çok iyi gelir yıllarca kullandım. tabi hamileyken insan ilaç kullanmaya korkuyor zor durumda kalırsan kullanırsın..

dahiliye doktoru rahatlıkla kullanabilirsin ağrılarını hafifletir bide tası sabit tutar dedi bakalım ağrım sancım olursa kullanırım canım :opucuk:   Bu ilaç hap mı canım

ยรlคภ๓คz göภlüm

--elif--

geçmiş olsun edacım eğer en son temizlenme tarihinin üzerinden 15 gün geçnişse bu şimdiki gelen adet sayıılır cnm dolayısıyla oruç tutulmaz ama eğer bir enfeksiyondan falan kaynaklanmışsa bu durum o konuda pek bir bilgim yok

Balböceği

Alıntı yapılan: --elif-- - 26 Temmuz , 2013, 11:49:48
geçmiş olsun edacım eğer en son temizlenme tarihinin üzerinden 15 gün geçnişse bu şimdiki gelen adet sayıılır cnm dolayısıyla oruç tutulmaz ama eğer bir enfeksiyondan falan kaynaklanmışsa bu durum o konuda pek bir bilgim yok
canm idrardan falan değil onu anladım  :-\ wc gittim pembe lekeler gelmiş adet başlangıcı gibi ama anlamadığım şu kolay kolay böyle şeyle karşılaşmam ben  :dontknow: zaten Ramazan'ın başında 9'zunda başladı adetim 4 günsürdü, şu anda yumurtlama günüm tamda bugun  :-\ 2 gün önce kasıklarıma ağrı girmişti yumurtlama zamanında hep olur ona yormuştum  :dontknow:

Hayırdır inşallah ama pembe lekeler var, orucum da ne yapmam lazım...

Balböceği

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 26 Temmuz , 2013, 09:16:39
geçmiş olsun canım  :opucuk: allan şifa versin  :amin: benim durum biraz garip  :-\