normal doğum yapan bayanlar,kaç dikişiniz var

Başlatan iklima, 20 Temmuz , 2013, 22:46:19

« önceki - sonraki »

iklima

kızlar okadar çok duyuyorum ki 8 dikisim 10 dikisim var diyenleri hatta içte dışta diye ayrıliyorda.bu konuda fikrim yok ama duyduklarim beni korkutuyor.
doğumdan sonra acı cekenler wc ye gitmek istemeyenler,3 ay geçti hala ilişki sirasinda canım yanıyor diyenler.
sizin kaç dikisiniz var ve dikişler sizi ne kadar süre zorladi deli gibi merak ediyorum
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

asya81

canım korkma bence.dikiş felan insanın aklına gelmiyor  o ara :k06:
benim dikiş kaç. saymadım lakin 10 cm kadar kesim benim :cildir:
doğum bitti acım bitti dedim etraf öyle diyordu çünkü yok doğumdan sonra hemen ayakandım işimi yaptım cart curt vallahi ben  15 gün oturamadım totomun üstüne bi yandan dikiş bir yandan ıkınaktan basur oluşum :cildir:
doğumdan sonra sabaha kadar kaç ağrı kesici vurdurdum hatırlamıyorum sürenli alttan acılı zonklama :cildir:her gece batikonlu sıcak suya oturdum yoksa uyuyamıyordum zonklamasından
bunları sana kork diye anlatmadım her doğum kişiye özeldir benimki istisnai bir durum sanırım çünkü benim acı eşiğimde yüksektir yani acıya dayanıklıyım ama öldüm acıdan
benim kesimin fazla atılması ve basur olmam bu hale getirdi onbeşgüne toparlandım eğer basurun varsa hamileyken doktoruna mutlaka danış benim çektiğimi. çekme belki bir önlem alınır kremle felan
şimdiden bunları düşünme derim herkesinki inan başka oluyor bide hepsi gelip geçiyor bir bakmışsın başka dertlere girmişsin

iklima

bunlari duyduktan sonra korkmamak.elde mi  :k06:
basur değil ama kabızlık vardi bi ilaç verdi onu içince de cırcır oldum diye biraktim öyle kafamdan.doğru mu yaptım bilmiyorum.
iki tarafında da dikis var sonuçta altta daha zor gibi geliyor sanki bana
hiç dikisim yok diyeni de duymadim
of çok zor ya

Hepsi Bu..!

Aşkk

yine de normal doğum bana daha sıcak geliyor  :dontknow: tabi ki en önemlisi hakkımız da hayırlısı neyse o olsun inşallah  :amin: :amin:

xxcansuxx

benim 6-7 tane anca dikiş sığardı sanırım kesi yerine... yapıştırma yapacağım dedi dr ortada hiç dikiş yoktu bir başta bir sonda düğüm vardı... öyle makata kadar falan kesi yoktu üzerine oturamadım acıyordu yan oturuyordum doğumdan sonra ama çok rahat wcye gidip yürüyordum sadece o baştaki ve sondaki düğümler zaman geçtikçe kuruyor ya düşene kadar onlar batıyordu...
ilişki sırasında falan yanma acıma vs hiç birşey hissetmedim... baktım zamanında mesela yeri bile belli değil...
bazıları üşütünce ağrı vs hissediyormuş zaman geçsede bende olmadı ama bunu sezeryan olanlardanda duyuyorum

iklima

evet ben de duydum cok 1 sene geçip de anlamadan az bi usutunce ameliyat yerim sizliyor di
yen çok.
bu sadece dr la da alakalı değil bence kişiyle de alakalidir.

arkadaşımin görümcesi geçenlerde türkiyede normal doğum yapılmaz insanlari kesiyorlar hep boş yere dedi bunu diyen de hemsire.
benim de kafam karişti oradaki kesik mi yoksa yukarıdaki kesik mi daha zor  :dontknow:

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: Aşkk - 20 Temmuz , 2013, 23:56:33
yine de normal doğum bana daha sıcak geliyor  :dontknow: tabi ki en önemlisi hakkımız da hayırlısı neyse o olsun inşallah  :amin: :amin:
:amin: :amin: canım ınş rabbim kolay doğum nasip etsin ınş

Hepsi Bu..!

asya81

aslında normal doğumda kesilmez doktorların kolayına geliyor öyle malesef :cildir: tercihin olacaksa normal
ol derim dedikleri gibi idrara çıkamama ilişkide ağrı bendede olmadı

iklima

Hepsi Bu..!

iklima

Hepsi Bu..!

Balböceği

Bu konuda açılmış konular var kübra daha detaylı bilgiler bulabilirsin  :)

Bende normal yaptım dikişimde çoktu ama iyi ki normal olmuş diyorum, unuttum geçti  :k06:

iklima

baktım biraz ama bulamadim onun için açtım  :honk:

Hepsi Bu..!

<<<betty>>>

benim de 3-4 dikişim vardı, içeride dikiş falan olmadı bende...
dr.um kesik atmamak için çok uğraştı, doğum esnasında bana devamlı 'eğer çok güzel ıkınırsan kesik atmama gerek kalmıyacak, yapın çok müsait dedi durdu maalesef ben okadar iyi ıkınamadım ama yine de küçük bir kesikle bitti gitti çok şükür...
benim de doğumdan sonra ne wc de ne oturup kalkmakta sorunum olmadı, öğlen 12 de doğum yaptım akşam 7 de evde misafirlerle oturuyordum. ama arkadaşlarında dediği gibi yapı meselesi bu, her doğum farklı, doğumdan sonra yaşananlar daha da farklı... kimi yerinden kalkamıyor, kimi hiç doğum yapmamış gibi oluyor... sezeryan ya da ağrılı bir normal doğum tecrübem olmadığı için (çok şükür) bana soran herkese normal doğum diyorum tabi aksi bir durum olmadığı sürece...

Balböceği

iklima

ah edacim okumaz olaydim
doğumun her nevisinden korkuyorum zaten ama normal doğumu araştırmaya başladim sancıyi unuttum dikiş sokundayim.
bir daha da okumam doğumla ilgili bişey
daha erken belki düşünmek için ama ben galiba doguramiycam kızlar ya :-ooo
arkadaşımin görümcesi hemşire türkiyede normal doğum yapilmaz kesip biçiyorlar insani diyip duruyor valla hakliymiş da

Hepsi Bu..!