28 Mayıs , 2020, 10:37:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!


Bir Babanın Günlüğü

Başlatan lacivert, 18 Temmuz , 2013, 22:25:45

« önceki - sonraki »

lacivert

BİR BABANIN GÜNLÜĞÜ

Merhabalar.

Adım Onur. 30 yaşındayım, İstanbul'da oturuyorum ve özel bir kurumda ar-ge mühendisi olarak çalışıyorum. Eşim ise yine özel bir kurumda öğretmen olarak çalışıyor.

Bu tarz forumlarda "baba"lara rastlamak pek kolay olmuyor :) Ancak hem benim hem de eşimin gebelik öncesi, gebelik süreci, doğum öncesi, doğum sonrası ve sonrasında yavrumuzu büyütürken yaşadıklarımızı bir deneyim olarak aktarmak istiyorum. Böylece hem bu tecrübeleri kayıt altına almak hem de ihtiyacı olan ailelere yardımcı olmak istiyorum. Bir kişi bile bu bilgilerden faydalanıp dua etse benim için kardır. Umarım sizlere faydalı olabilirim.

KISIM 1 - GEBELİK ÖNCESİ

Ben ve eşim 2010 yılında 27 yaşındayken evlendik. 2 yıllık evliliğimiz süresince acı tatlı pek çok güzel zamanı paylaştık. Evlenmeden önce 9 yıllık birlikteliğimiz oldu. Bu nedenle evlilik önce birbirimizi iyice tanıma fırsatımız olmuştu. Evliliğimizin 2. yılına doğru hem yaş hem de ortak ilgi olmasını istememiz nedeniyle çocuk yapmaya karar verdik. Ancak bu kararı vermemizdeki daha önemli neden, eşimin gittiği kadın hastalıkları doktorunun uyarısı oldu. Doktor çocuk istiyorsak ertelemememizi, aksi taktirde şimdi hatırlamadığım bir nedenden ötürü eşimin çocuk sahibi olamama riskinin olduğunu söyledi. Çok üzüldük, çünkü gerçekten bir çocuğumuz olsun istiyorduk.

Denemelere başladık. Bir deyiş vardır: "Ceketimi örtsem çocuk olur". Bizde ne yazıkki bu geçerli değildi :) Yaklaşık olarak 1 yıl denedik. Ancak Allah bize henüz bir çocuk nasip etmemişti. Gitgide moralimizde bozuluyordu. Çünkü yapılan doktor kontrollerinde çocuk yapmamıza mani birşey görünmüyordu.

Ümidimizi yitirip, "olmazsa aşılamayı deneriz" dediğimiz günlerde işyerinden bir arkadaşım eşinin gebe olduğu haberini verdi. Çocuk yapmayı planlamamışlardı, ancak arkadaşımın eşi de benim eşimle aynı genital problemi yaşamış, bu problemin tedavisi için bir diyet uygulamıştı. Çocuğun bu diyet sonrasında olduğunu düşünüyorlardı. Diyeti arkadaşımdan aldım ve bizde uyguladık.

Bu diyet, aslında uzun yıllardır kadınların uyguladığı, kadın genital hastalıklarında sıkça uygulanan bir diyetmiş: "Soğan Suyu".

Eşim her sabah ve akşam, yanlış hatırlamıyorsa yarım soğanı kaynatıp suda bekletti ve sonrasında suyunu içti. Bu diyet genital bölgedeki tüm bakteri vb. temizlermiş ve yumurta kanallarını açarmış. İnternette bu diyetle ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ben araştırdığımda okuduklarımdan hayrete düşmüştüm.

Tabiki bu diyet sayesinde çocuğumuz oldu demiyorum, ancak faydası olduğuna inanıyoruz. Tabiki herşeyin başında Allah bu çocuğu bize nasip etti.

Son olarak denemelerimiz süresince sigarayı bırakmam, her sabah 1 yumurtayı çiğ olarak içmem, ben ve eşimin yediklerimize dikkat etmemizinde faydası olduğunu düşünüyorum.

Ve sonunda bir sabah, eşimden mutlu haberi aldım, eşim hamileydi...

**********************************

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

günlügünüz hayirli olsun insallah hep iyi seyler paylasirsiniz  :) cok güzel akici yazmisiniz devamini bekleriz  :k06: :k06:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Lă_Tăhzen!

Hepsini okuyamadim aralardan secerek okudum ve takdir ettim boyle erkekler varmi dedirtti bana helal olsun  :)

Balböceği

Allah tamamına erdirsin  :amin: Rabb'im hiç bir şeyi faydasız yaratmamıştır  :amin:

Metindağdelen

Tebrik ederim yazınız çok iyi.  :aferin: