28 Nisan , 2024, 06:04:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Çin takvimini kullandinizmi??

Başlatan Yaşamsebebim, 17 Temmuz , 2013, 14:32:06

« önceki - sonraki »

Balböceği

ponçik

İlkinde tutmuştu "kız"
bu sefer "erkek" diyor bakalım  :k06:

bireylülakşamı

Merakımdan bakmıştım, kız demişti, tuttu   :smileinbox:
... Sen benim; her şeye rağmenim,
Asla pes etmeyişim, başımı öne eğmeyişimsin
Ve ümidimi yitirmeyişimsin *

♣ ђคtเςє ♣

benimkide tutmuştu kızım olduu  :love9:

Balböceği

bnsroni

izemsevi

bende ilk kızımda tuttu 2.çocugumda erkek yazıyor ama cinsiyetimiz kız yani  çıkmadı

ponçik

Alıntı yapılan: goncik - 19 Ağustos , 2013, 17:35:00
İlkinde tutmuştu "kız"
bu sefer "erkek" diyor bakalım  :k06:

SAT 28 Haziran ama Temmuzda gebe kaldığımı düşünerek baktığımda "erkek" çıkıyor  :k06:
ama adet tarihime göre Haziran diye bakarsam "kız" çıkıyor
Ultrasona göre de doktor kız dedi, şimdi bu durumda çin takvimi tuttu mu tutmadı mı  :ehi:

Tebessüm

Malumunuz benim oğluş büyüdü, 2 yaş 4 aylık  :opucuk: şimdilerde ikinciyi düşünüyoruz, Allah sağlıklı bi evlat versin gerisi önemli değil ama bi de kızım olsun istiyorum  :binkybaby: :) çin takvimi oğlumda tutuyor ama bazı yakınlarıma bakınca tutmuyor :/ kafam karıştı yahu bi de bu yaş meselesi tam olarak nasıl oluyor, miladi yaşa 1 ekleyin diyor ama yaşımızı yıla göre mi, doğduğumuz aya göre mi çıkarıp bakalım anlamadım...Mesela ben eylül doğumluyum,28 yaşındayım, 2014 te hamile kalmak istersem, yaşım yıla bakınca 29 olur ama eylüle girmeden de 29 olmuyorum bu yüzden bu doğru şekliyle eylüle kadar 28 olur...E bu durumda hangisine 1 eklemem lazım?çin takviminde hangisine bakmam lazım?
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

ponçik

11 Aralık , 2013, 17:12:00 #24 Son düzenlenme: 11 Aralık , 2013, 17:16:35 ponçik
Alıntı yapılan: Tebessüm - 11 Aralık , 2013, 16:40:00
Malumunuz benim oğluş büyüdü, 2 yaş 4 aylık  :opucuk: şimdilerde ikinciyi düşünüyoruz, Allah sağlıklı bi evlat versin gerisi önemli değil ama bi de kızım olsun istiyorum  :binkybaby: :) çin takvimi oğlumda tutuyor ama bazı yakınlarıma bakınca tutmuyor :/ kafam karıştı yahu bi de bu yaş meselesi tam olarak nasıl oluyor, miladi yaşa 1 ekleyin diyor ama yaşımızı yıla göre mi, doğduğumuz aya göre mi çıkarıp bakalım anlamadım...Mesela ben eylül doğumluyum,28 yaşındayım, 2014 te hamile kalmak istersem, yaşım yıla bakınca 29 olur ama eylüle girmeden de 29 olmuyorum bu yüzden bu doğru şekliyle eylüle kadar 28 olur...E bu durumda hangisine 1 eklemem lazım?çin takviminde hangisine bakmam lazım?

eğer 85 doğumluysan 2014-1985= 29 oluyor
ama eylül ve eylül sonrası için 30 olarak hesaplayacaksın canım

Ben üstte de yazdığım gibi adet tarihime göre kız çıkıyor ve kızım olacak inşallah
ilk kızımda da adet tarihme göre baktığımda doğru çıkıyor  :icon_thumright:

Tebessüm

O zaman eylüle kadar 28 olduğum için 28+1=29 olarak bakmam lazım ama eylülde 29 olacağım için eylülden sonrasına da 29+1=30 olarak bakmam lazım...Doğru mu? Bu arada cevap için teşekkürler :)
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

ponçik

doğduğun güne kadar içinde bulunduğun yaş , doğduğundan günden sonra +1  :icon_thumright:

simoche28

Alıntı yapılan: Yaşamsebebim - 17 Temmuz , 2013, 14:32:06
Slm kizlar öncelik tabiki  saglikli ve hayirli evlatlar rabbimim bizlere bagislsmi ama insan merakta etmiyor degil hani bi kizim var dr bunada kiza brnziyor dedi sonra yok benbisey dememis kabul et dedi kizimda cin takvimi beni yaniltmadi bundada erkek diyo sizde deneninizmi dogru tahminmi yoksa yanlismi
http://www.hamilelikte.com/cin-takvimine-gore-cinsiyet-hesaplama/

ben hesapladım burdan kız çıktı kan testindede kız çıktı..

nesli_

iyide zaten iki ihtimal var %50 tutar ben inanmıyorum çin takvimine felan
https://annetavsiyeleri.wordpress.com/
kızım ve ben yaşadıklarım

lagrima

Oglum da bakmistim tuttu Arkadaşımın da tuttu şimdi gene hamileyim baktım kız diyor bakalım tutacakmı :)