işler çıkmaza giriyor...

Başlatan xxcansuxx, 15 Temmuz , 2013, 17:05:08

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

biz tatilin ardından yaklaşık 1 ay önce evimize döndük... memlekette k.valide çok sinir bozucuydu 2 kere karşılıklı konuşma mı desem ne desem öyle bir şey oldu... bana kibirlisin kendi okuduğuna gidiyorsun çok ilgi bekliyorsun vs dedi... anlatılacak çok şey var aslında neyse eşimde dinliyor hiç müdahale etmedi sadece benim kötü huyumun kızınca ağzımdan çıkanı duymazmışım anasına öyle dedi... anneside memlekette hep benim dediğim olsun istiyor planları o yapıyor benimki beni takmıyor ben buna bozuluyorum... eşim aranızda kalıyorum sen ordan çekiştiriyorsun sen ordan dedi  :caca: :caca: :cildir: :cildir: aranızda anlaşın diyor kendini kurtarmak için anasının yanında...

neyse geldi geçti diyelim...
evimize geldik ama ben eşime karşı soğuk duruyorum eşimin ayarları bozuluyor memlekette ve dönüşte çok sevdiğim adam gidiyor yerine gıcık biri geliyor reset istiyor...

asıl konu eşim arkadaşıma borç verdim dediydi önceki aylar meğer borç vermemiş arkadaşına babasına para göndermiş... dekontunuda cüzdanını kızım karıştırırken düşmüş gördüm benim kan beynime sıçradı... para göndermesi değil yalanına çok kızdım... söyledim aramız zaten soğuktu adam hiç üstüne basmıyor sana ne diyor... açıklama yapmıyor bunu daha önceleride yaptı yalanla dolanla iş olmaz diyorum önceden anlatırdı ya söyleyemdim vs derdi şimdi resmen benimle inatlaşıyor... bende dediği gibi kızınca kötü konuştum aramız iyice açılıyor... ya seven yapmaz diyorum aile birliği, sevgi,saygı,güven diyorum anlamıyor hamileliktende hassaslaşmış olabilirim ama bu tavrı beni daha çok sinir ediyor. eskisi gibi değiliz bir paylaşımımız yok...

sanırım o beni çözmüş sinirlenince ağzımı açıyorum ya nasılsa sinirle söylüyor deyip beni takmıyor ama benim içim acıyor... biz eskisi gibi olur muyuz ki... tahammül edilmez oldu  :caca: :caca:

iklima

bende de aynı sorunlar var.
ama bence haline şükretmelisin yani basinda değiller heran her dk senede kaç kez görüsuyosunuz.
sen annesine giciklandigin için o da kendince tavir alıyordur.fevri davranarak yada mesafeli durarak bi yere varamazsin bence.bu süreçte ilk düşünecegin kendin ve bebisin olmalı onun için stresten uzak durmalisin.eşine de her, zamankinden fazla ihtiyacın olucak.
senden gizli para gondermesine gelince
senin kızıcagini düşünmüş demekki.
kızıp söylenmek hiç tesirli olmuyor hatta dedigin gibi bi zaman sonra kale alinmiyor.
her zaman mümkün olmuyor tabi sakin olmak insaniz sabır taşı değil ama sakin ve mantıkli konuşmak akılcı davranmak en doğrusu kanaatimce.
senin yüzune bunlari diyen, oğluna neler diyordur eşinin tarafindan da düşünüp empati kurmali ona karşı yumusamalisin
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

xxcansuxx

öyle şükür uzağız ama ben aramadığım halde sürekli arayıp duruyor ne dersem gıcık eder gibi muhalefet ediyor oğlunun aramasını değil benim aramamı bekliyormuş hem arıyor hem bana hesap soruyor aramıyorum diye... ben sesini dahi duymak istemiyorum bu dönem oysa...

eşime gelince beni yalanları yıkıyor... ailesi muhtaç değil ben burada sıkarken didinirken onların keyfini görsen çıldırırsın... birde kadın beni yağlar gibi gelinlerim çok tutumlu derim hep diyor biz  :caca: :caca: evliliğimin ilk yıllarında da oldu biz zar zor geçiniyoruz eşyalarıda onlar aldı bizim nereye gidiyor maaş diye bir baktım meğer eşyaları bizimki ödüyormuş oda yetmiyor babasının 1 yıllık kredi kartını ödeme sözü vermiş onu ödüyormuş... bende saf saf adamlara eşyaları siz aldınız halılar ağır gelir onlarıda bırkın biz alalım öderiz diyorum  sonra eşime onu dedim huyunu suyunu bilmiyordum belki kızarsın araamız açılmasın yeni evliyken diyor... peki şimdi noldu yeni evlide değiliz benim neye kızıp kızmadığımı anlar yalan bitiriyor canım beni... saf salak yerine koyuyorlar öyle olmadığımıda hazmedemiyor ailesi ve eşim... ben bunu anladım birde beni sevse diyorum beni savunmaz mı bana herşeyini anlatmaz mı... görümcem evleneceği zaman teyzeleri,k.valide odaya çekmiş bak uyanık ol sakın ailesine falan para göndertme diyorlar çıldırdım eşime dedim deseydin ya biz niye yaptık diye dedi... tabi söyleyemeceğimi biliyor iyilik bende kalsın derken derken böyle oldu...her ne olursa olsun bizim ipler geriliyor ben yakınlaşamam zaten onca şey söyledim hakkımı helal etmiyorum gurbette ben ne için duruyorum aramız açılıyor mutlu musun diyorum adam hiçççç... hatta böyle yalan dolanla iş çevirdiğinizi bilsem evlenmezdim senle dedim... sonra anneni babanı elüstünde tuayım istiyorsun diyorum tutma kim diyo diyor Allahım deli ediyor şeytan ailesinide, kendinide tınlama telefaonlarınada bakma kadının diyor...

xxcansuxx

annesinin yaptıklarını kendide görüyor annesini kendiside biliyor anama laf yetişmez ben sana diyorum her şeyine he de diyo... neymiş ben sen ne kadar iyisin senden iyi bileni yok diyecekmişim o kadar... kızım ne bana ne babasına çekecekmiş her huyu babaannesine çeksinmiş o bir taneymiş çok iyiymiş bunu k.valide kendi diyor düşün...  eşim annesinin çenesinden kurtulmak için her şeyine he diyor sonra arada kalıyor işte kendi fikrini söylesin erkek gibi ağırlığını koysun annesine başçavuş diyor anam nere derse oraya diyor kadının koltukları kabarıyor...giydiğimden ayakkabımın tozuna kadar herşeyi söylüyor bunlar en basiti valizimi kurdalamış bu kaç oldu dayanamadım eşime söyleyeceğim dedim söyleme dedi bilsin kurcaladığını dedim saf yerine koymasın dedim... söyledim anne valizimi toparlamak için açtın mı dedim açmadım nolduda açsam nolur ne var demeye başladı bir şey yok da hani onun için açtıysan sağol ama bir daha yapma diyecektim madem yapmamışsın sorun yok dedim... kadın değişti bakale dedi senin çok cins huyların var şöyle bakıyorumda diyor  :caca: :caca: ben sevmem öyle şeyi dedim... annem bile ben yerleştireyim sığdıramadıysan dedi ona bile dokundurmadım dedim bir sürü bir sürü şey söyledi onun dediklerine kulak asmıyormuşum vs vs... bunlar eşimin yanında konuşuldu eşim ağzını açıp 1 kelime etmedi...anne kurcalamışın biliyor neden yalan söylüyorsun dese ya diyemez kendiside aynı çünkü... sonra ne zaman hiçde ben yalan sööylemem öyle mi olduydu zamanında, ben hatırlamıyorum,sende de ne zeka varmış, bir şeyi unutmuyorsun bu cümlelerin arkası kesilmez ...

Lă_Tăhzen!

Ahh ah bu erkekler hep boyle sanirim bende turkiyeye gitmek istemem esimin huyu suyu degisiyor ailesinin yaninda bambaska biri oluyor burda mutlulugumuz yerinde orda bosanmanin esigine geliyoruz nerdeyse kavga gurultu  hic gitmek istemiyorum esimin aileside ayni senin kayinvalide gibi hep muhalefet herseye muhalefet hep kendi bildigi tabi bizim herseyimize karisiyolar aile oldugumuzu kabullenemiyolar hala  ben patladim bi kez baktim duzelmiyor sessizligimi koruyorum gordugum 15 gun onunda yarisini annemde geciriyorum  buraya gelincede hayatta arayip sormuyorum Allahtan uzagiz azicik asim kaygisiz basim habersiz para gonderme huyu bizimkinde de vardi dedigin gibi ben burda skintisini cekeyim onlar orda gunlerini gun etsinler rahat icinde yasasinlar esime dedim egerki benim rizkimdan cocugumun rizkindan onlara para gonderirsen hakkim haram olsun ondan beridir bidaha gondermedi

Balböceği

Canan ekmeğini ye, yarısı sadaka ver canım  :icon_thumright:
Ya başında olsaydı o zaman ne olurdu ???? Kocana gelince demek ki bunların hepsi böyle, zaten biz hep art niyet düşünürüz onlar ve anaları iyi düşünürler.. Bizler fesatızdır onlar sütten daha ak  :ehi: :ehi:

Hep burnumuzun dikine gideriz hep onlar doğruyu bilir  :ehi:

Bide yeni evlendiğimiz zaman derken artık o yeni evlilik bitmiştir, zaman ilerledikçe o seni dinlemez sen onu dinlemezsin... Benim eşimde ailesinin içine girince huyu suyu değişir, bazen diyorum farkında mısın hal ve hareketlerin değişti derim..

Benim ki sizinkilerden daha beter yada sizde tam tersini düşünürsünüz.. 2 senedir bizimle validem eşim daha atıştığımızı görmedi  :ehi: adam evde yok ki  :ehi: ya çalışıyor yada dışarıda  :ehi:

Ama onca olanlardan sonra şükür iyiz artık  :nazar:

iklima

herşey evlatlarinin ayrı bi hane olduklarini kabullenemedikleri için oluyor zaten.
erkek dedigin tavrini koyar ne karisini üzer ne anasini
ama hepsi böyle olamıyor ne yazık ki.anasinin ağzınin içine düşüp evdeki huzursuzlugu bile göze alıyorlar.
değişeni duydum ama benimki değişmiyor.
böylelerini anasina geri bağışliycaksin alsın oglunu otursun.
hastalikli beyinler yüzünden huzursuz mutsuz aileler oluyor.rabbime havale ediyorum ben çok şükür ki öbür taraf var ama bu dünyada görmek istiyorum 
rabbim karnımdaki minigm hürmetine kabul etsin
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

xxcansuxx

benimkisi annesine düşkün değil öyle sabah akşam konuşayım yok ama anası evlendi sahip çıkar oldu oğluna daha doğrusu çok açık ve net beni kıskanıyor yokmuşum gibi davranıyor... sonradan hazmedemedi nişanlıyken bizim öyle tlf konuşma alışkanlığımız yok derdi şimdi neden aramıyosunuz diye çekişiyor telde huzursuz etmeye başladı anlayacağınız uzağız ya bir de net bağlatmışlar onlar ne zaman isterse açacakmışım  :violent1: :violent1:

bizim ne olursa memlekette oluyor geri dönüşte 1 hafta 10 gün soğukluk sonrasında eskisi gibi mutlu huzurluyduk...
bu sefer her şey çok farklı oldu hamileyim eşim ne zamandır oğlum napıyor demiyor bu beni çok üzüyor...
bugün dr gittik kontrole muay.olurken içeriye çağırtmayacaktım kararlıdım görmesin istedim ama daha ben içeri girmeden eşim içeriye girince çağırırsınız dimi dedi demek merak ediyor edim seslenmedim... girdi gördü sormadığı bebeği...

bazen iklima (k.bakma isimleri unutuyorum) bende senin dediğin gibi düşünüyorum bu kadar kıymetlenecekti evlendirmeseydi oğlunu al oğlunu diyesim geliyor... bazen de toplayıp valizi gitsem mi anama diyorum doğumuda orda yapsam gidince dönmem biter her şey bu 1, ikincisi ben bu çocukları babamın evinden getirmedim neden sıkıntısını babam annem çeksin...

zaten doğuma k.valideyi çağıracağım baksın oğluna,torununa... oturduğu yerden torun sevmesi değil... hiçde takmam zaten sancılarım çok var girsin çıksın iş yapsın bana yaptırırda ben kalkmam...

yazarım daha kızlar iyiki varsınızz buraya içimi dökünce rahatlıyorum  :opucuk:

asya81

ahh canım ah takma dicemde olmuyor işte haklısın lakin bebişler için azcık daha sabır et inan su akar yatağını bulur zaten evliliklerde böyle iç huzursuzluk hep dış mihraplardan geliyor :caca: öyle olmasa herkes yerinde ne mutlu ama ne mümkün bu :cildir:

asya81

dediğini bende destekliyorum madem paylaşılamıyor bu oğlanlar evlendirmeyin arkadaş :violent1:
oğlum kıskanırım huzurunuzu bozarım deyin dürüst olun

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 16 Temmuz , 2013, 19:51:02
dediğini bende destekliyorum madem paylaşılamıyor bu oğlanlar evlendirmeyin arkadaş :violent1:
oğlum kıskanırım huzurunuzu bozarım deyin dürüst olun
asya zaten doğru dürüst olsalar bunu yapmazlar kendi kızlarına gelince aman k.valideye yüzz verme bendende yüz isterler birazda eşim beni öne sürüyor kendi birşey anlatmaz anasının çenesini çekmeyeyim diye oda benden almak istiyor bende anlatmam öyle oluncada yapabildiği tek şey memlekete gidince oğluna yanıkmış numarası çekmek benimle ilgilenmesinde naparsa yapsın oğlu...

hayır bekarken yanık olurlar evlilikte bu devam eder anlarım bende yakılırım o tarafa aile bağları kuvvetli olsun ama huzursuzluk çıkarmasın... eşim ben askerdeyken bile annemle haftada 1 kez zor konuşurdum diyor düşün...

asya81

canım kilit nokta o işte evlenmeden önce annelerini gözleri görmes sonra ne hikmetse kıymete biniverirler
aslında burda validelermi suçlu onuda bilmiyorum :cildir:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 16 Temmuz , 2013, 23:04:51
canım kilit nokta o işte evlenmeden önce annelerini gözleri görmes sonra ne hikmetse kıymete biniverirler
aslında burda validelermi suçlu onuda bilmiyorum :cildir:
eşim dünyanın düzeni diyor bir keresinde şorayda anlattı canlı yayında kendi annesini...  "annem normalde okula çıkarken anne ben çıkıyorum oturduğu yerden tamammm derdi nişanlandık kapıya kadar geçirir, evlendik arabaya kadar geçirir oldu sırtımı sıvazlamalar vs dedi çok gülmüştük... eşim böyle olur bu sende yaparsın diyorda yapmam kendini bilen yapmaz... benim annem kadar oğullarına düşkün anne varmıdır bilmem 2side evlendi elini eteğini çekti hatta küçük kardeşimbir yerlere giderken zorla götürmek ister karısıyla birlikte annem hayatta gitmez siz karı koca takılın göbeğiniz benle mi kesildi der sert davranır...

bizimkisi annesini kırmak istemiyormuş idarede edemiyor arada beni kötü ediyor... asya inan memlekette mevlanaya gideceğiz annesine biz dışarı çıkıp gelcez işimiz var dedi kadın benimde ilaçlarım bitti gidelim beni eve bırakırsınız geri dedi  :cildir: :cildir: :cildir: sırf nereye gideceğimizi merakından acaba arabadan onu indirmezmiyiz diye ama eşim eve bıraktı onu öyle gittik... neden açıkca mevlanayı gezdircem demedin dedim eşime...eşim senin yüzünden dedi... gideceğiz desem annem bende geleyim diyecekti sen başbaşa gidelim dedin diyor  :caca: :caca: :caca: burda ben mi suçluyum her yere atlayan teklifsiz yanımıza takılan anası mı... yoksa anne biz mevlanayı çarşıyı başbaşa gezeceğiz bugün bizi bekleme takılırız diyemeyen kocamda mı  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Balböceği

Ama bunların hepsimi böyle acaba  :ehi: :ehi:

Hiç yabancı gelmiyor anlattıkların  :suclu:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Balböceği - 17 Temmuz , 2013, 00:20:59
Ama bunların hepsimi böyle acaba  :ehi: :ehi:

Hiç yabancı gelmiyor anlattıkların  :suclu:
iyi bari edam benim adam numunelik sanıyordum değilmiş... senede 1 kez gidiliyor ayarları değişiyor... :caca: :caca:
benimki bugün maşaallah çok iyi gelip konuşuyor,takılıyor luzumsuz sorular ben cevp vermiyorum cevap versene deyip şakalar yapmalar bende kaç gündür seninle konuşmuyorum yeni mi farkındasın dedim...karpuz kesmiş gelmiş yiyelim diye düşün