28 Mart , 2024, 16:57:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Boş Gebelikmiş

Başlatan FİGENN, 13 Temmuz , 2013, 12:30:37

« önceki - sonraki »

makaron

figencim herşeyin yolunda gitmesine sevindim. iğneye devam ediyo musun figen? bana da dr clexane 0,4 yazdı. söylemiştim sanırım. senin diyeceğin bişey var mı dikkat edeceğim?

FİGENN

iğneye devam ediyorum canım ama bu doktor iğnemi değiştirecek fragmin kullanıyordum cleaxine çevrecek ama kalp atışını duyduktan sonra değiştirecek

canım iğneyi gün aşırı mı vurunuyorsun? folbiol ve iğnene dikkat et emin ol hamile kalacaksın, benim ve eşimin pıhtılaşmanın dışında çeşitli problemlerimiz vardı ama yinede hamile kaldım çok şükür hiç ümitsiz olma

makaron

canım şimdilik sadece asprin alıyorum. iğneyi dr yazdı, temin ettim ama hamile kaldığını pgrendiğin gün başlıyacaksın dedi. hergün 0,4 lük verdi. canım zor oluyo mu? gerçi bebeğimin çaresi bu olsun da iğne sorun değil ama danışmak istedim. Bakalım bekliyoruz. Allah beni mahrum etmez inşallah bu duygudan. sana aynura ayşeme hep dua ediyorum emeklerinizin karşılığını alın inşallah.

CAN TANEM

Aslıcım dediğin gibi tek yavrularımıza sağlıkla sihhatle kavusalım da razıyız ama iğne isi biraz sabır isi günde bir kez ve sana verilen iğnenin en yüksek dozunu kullanıyorum her vurdurduğumda sabır ver allahım diyorum Rabbim emeklerimizin karsılığını en güzel sekilde nasip eder insallah... Göbeğim kollarım her yerim mor normal hamileliklere göre 2 kat daha zor oluyor haliyle ama asla isyan değil verdiğine sükür bi sekilde idare edip gidiyoruz... Sürekli dualarımdasın aslıcım Rabbim nasip edecek sanada en güzeliyle insallah...  :amin:

CAN TANEM

Alıntı yapılan: makaron - 05 Ağustos , 2013, 11:40:12
canım şimdilik sadece asprin alıyorum. iğneyi dr yazdı, temin ettim ama hamile kaldığını pgrendiğin gün başlıyacaksın dedi. hergün 0,4 lük verdi. canım zor oluyo mu? gerçi bebeğimin çaresi bu olsun da iğne sorun değil ama danışmak istedim. Bakalım bekliyoruz. Allah beni mahrum etmez inşallah bu duygudan. sana aynura ayşeme hep dua ediyorum emeklerinizin karşılığını alın inşallah.

Canım benim doktorumda öncesinde sadece aspirin kullandırdı ama adetten en az 3 gün önce öğreneceksin derdi hep hamile olup olmadığını ve hemen iğneye baslaman lazım derdi.. Nitekim tamda 3 fün önce öğrendim sükürler olsun ve bu günlere geldik :nazar: :nazar: :amin: :amin:

FİGENN

iğne zor oluyor aslıcım ama yapılmayacak şey değil anlık bi yanma hissediyorum ben ama hamileliğim ilerledikçe nasıl olur bilmiyorum tek sapa sağlim doğsunda ben razıyım iğneye Allah dermansız dert vermesin canım  :amin:

mutluluk

figencim hayırlı olsun canım :opucuk: :flowers:

aynurum nasılsın iyimisiniz  :opucuk:

makaron

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 05 Ağustos , 2013, 11:46:06
Aslıcım dediğin gibi tek yavrularımıza sağlıkla sihhatle kavusalım da razıyız ama iğne isi biraz sabır isi günde bir kez ve sana verilen iğnenin en yüksek dozunu kullanıyorum her vurdurduğumda sabır ver allahım diyorum Rabbim emeklerimizin karsılığını en güzel sekilde nasip eder insallah... Göbeğim kollarım her yerim mor normal hamileliklere göre 2 kat daha zor oluyor haliyle ama asla isyan değil verdiğine sükür bi sekilde idare edip gidiyoruz... Sürekli dualarımdasın aslıcım Rabbim nasip edecek sanada en güzeliyle insallah...  :amin:

Allah razı olsun canım. benimkisi hala sadece umut. önce bir hayırlısıyla hamile kalmam lazım. ben hematoloğa gidiyorum. kan hastalıkları doktoru. hem kadın doğumcu hem de hematolog iğne kullanmamın cok elzem olmadığını milyonda bir ihtimal olduğunu söyledi. ama ben kullanmak istiyorum dedim. iğnemi temin ettim. bu arada sizler de farklı bişeyler yaşarsanız veya tecrübe ederseniz paylaşalım. ama önce bir hamile kalmam laızm. kızlar ben de sizlere duacıyım.

mutluluk

aslıcım bende de eşimde de hiçbir sorun yok ama bak yıllarca uğraşıyorum olmuyorçrabbim istemedikçe gerçekten herşey zor . :y25: rabbim inş bizede verir

makaron

Alıntı yapılan: mutluluk - 05 Ağustos , 2013, 12:32:26
aslıcım bende de eşimde de hiçbir sorun yok ama bak yıllarca uğraşıyorum olmuyorçrabbim istemedikçe gerçekten herşey zor . :y25: rabbim inş bizede verir

inşallah canım hayırlısıyla kavuşuruz biz de bebeklerimize. benim yaşım olduğundan tedirginim. iki defa düşüğüm oldu. hep böyle düşük yaparım da bebeğim olmaz diye korkuyorum. Allah yardımcın olsun. tüp falan yapıldı mı ne aşamadasınız?

mutluluk

canım benim yaşım senden büyük 35 yaşındayım.sen kaçyaşındasın ki.
her tedaviyi denedim sadece aşılama ve tüp kaldı.tüp te vanda yok başka şehirede gücüm yetmiyor.yarın aşılama yaptırcam bakayım artık olcakmı.

inş inş bizimde olcak

makaron

Alıntı yapılan: mutluluk - 05 Ağustos , 2013, 12:48:10
canım benim yaşım senden büyük 35 yaşındayım.sen kaçyaşındasın ki.
her tedaviyi denedim sadece aşılama ve tüp kaldı.tüp te vanda yok başka şehirede gücüm yetmiyor.yarın aşılama yaptırcam bakayım artık olcakmı.

inş inş bizimde olcak

canım ben de 32 olucam bu sene. yakın sayılırız. stres yapma. ama bence yaşın da müsait daha daha aşılamayla uğraşma. tüp bebek vanda yoksa diyarbakırda ne biliyim elazıgda antepte falan vardır. sen galiba bir düşük yapmıştın doğru mu hatırlıyorum? arkadaşım bence ne yap et tüp işine girişin. devlet karşılıyor tüp bebeği. üstelik gecen ben acıbadem hastanesine gittim. orda imkanı olmayan çiftlere ücretsiz oluyordu. medikal parkta da oyle.bir araştır. aşılama dene yine ama olmuyorsa da fazla oyalanmadan tüp yapın. Allahın izniyle pıt diye olur inşallah. 

mutluluk

evet doğru bir düşüğüm var.ama ben şuanda eşim olmadan başka memlekete gidemem.eşimde 1 yıla kadar izin alamaz yani.ben hayatta eşim olmadan bir iş beceremem maalesef yüzüme gözüme bulaştırırım.

olmazsa ilerde artık aslıcım başka çarem yok.

:amin: :amin: :amin: :amin:

makaron

canım zaten bu işler tek başına hallolacak işler değil. ben uzun bir süre doktorlara hep kendim gittim baktım baş edemiyorum artık hep birlikte gidiyoruz. ben ki yıllarca yurt dışında yalnız yaşamış biriyim. buna rağmen doktorların dediğini anlamakta zorlanıyorum. adam bişey diyo böyle salak gibi oluyorum. 

bir iki aşılama yapın madem ama baktınız olmuyor bence geciktirmeyin. her muayeneye eşinin gitmesine gerek yok. sperm vermeye gider sadece.  bir yaz tatili bişey varsa değerlendirin. he bide kız kardeşin annen falan yok mu onlar da destek olur. kendi üstüne alma zaten yazık. yine de belli olmaz, canım Rabbim bir kere vermiş, bakarsın o arada bir daha verir. ben de iki defa düşük yaptım biliyorsundur. sabırla bekliyorum.

E N D E M İ K

:nazar: senide tebrik edeyim arkadışım.ne güzel böyle mutlulukları Allahım hepimize tattırsın inşallah.