Kreş yaşı

Başlatan rastlantisal, 10 Temmuz , 2013, 11:01:07

« önceki - sonraki »

rastlantisal

Merhaba değerli arkadaşlar,
Eşimde çalışmak zorunda olduğu ve tosunuma kimsenin bakamayacağı için onu kreşe vermeyi planlıyoruz. Eğer verirsek 2 yaşında olmuş olacak.
Bu yaş kreş için uygun mudur?
Saygılarımla.
Adanmışlığın mutluluğu...

iklima

ay kuzucuk daha da küçükmuş.
bana göre erken ama yapılicak bişey yoksa eğer..
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

Balböceği

Uygun aslında çünkü bizim burda böyle  :k06:

Benim oğlumunda gitmesi lazım 30 aylık benimki ama göndermiyorum gerek yok nasip olursa 3.5 yaşında gidecek.

rastlantisal

Malumunuz şehirlerde yaşıyoruz. Etrafında arkadaşı, abisi yada kardeşi yok. Çocuk oyun oynamak istiyor ama enerjisini de doğru dürüst atamıyor. O yüzden sıklıkla anneannesine göndermek zorunda kalıyorum. Kreşte arkadaşları da olacak. Tek çekincem annesi de aynı kreşte çalışmaya başlayacak. Bu çocuğu olumsuz etkiler mi kestiremiyorum.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

eger mecbursan verebilirsin daha iyi olur onun icin  :dontknow: bende 2,5 -3 yasinda vercem ama burda zorunlu diye
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

rastlantisal

Verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkür ederim. İçim biraz daha rahat artık.

rastlantisal

Merhabalar tekrardan.
Oğlumun gideceği kreşi bugün kameradan izledim. Çocuklar sürekli yuvarlak bir masanın başında oturuyorlar. Ağlayanlara şevkat vs de gösterilmiyor. Bu eğitim için şart ama fazla gaddarca geldi bana. Neticede iki yaşında bir çocuğa bunu yapmak çokça doğru değil. Çok fazla kural ile karşısına çıkamazsınız. Yaramazlık yapanların oyuncağı alınıyor ve düşünme sandalyesine oturtuluyor. Nizam, askeri nizam. Oyun namına da bir şey yok. 2 yaşında 12 çocuğun olduğu bir sınıfta oyunsuz, sürekli sabahtan akşama kadar yuvarlak bir masada oturtmak o çocuğa işkenceden öte birşey olamaz. Birde eli ağzında bir çocuk vardı. Ona da elini ağzından çekmesi gerektiği söyleniyordu. Oysa çocuk diş patlatıyor. Bu çok normal bir hareket çünkü deli gibi kaşıyor. Tüm kreşler böyle mi? Keza bu kreş yaşadığım muhitin en iyisi.

ยรlคภ๓คz göภlüm

oyun olmaması çok garip onun dışındakiler genelde aynı

Lă_Tăhzen!

Cok ilginc cin iskencesi resmen cocuk gitmek istemez sogur bu sekilde

Ben kizimi 2.5 yasinda verdim gecen yil yurtdisindayim yabanci dil icin dili daha yatkin olsun diye cok memnundum kresten gunesli havalrda 1 saat bahcedeki parkta oynuyolardi icerde devamli bir aktivite icindelerdi bale plates bile yapuyolardi kizim aksamlari gelmek istemiyodu bence biraz daha arastir vardir muhakkah cocuk sevmeli basta

rastlantisal

Merhabalar tekrardan.
Günlerdir bakıyorum kameradan. Genel rutinleri yazdığım gibi. Sabahları ağlıyor zaten çocuklar aileden ayrılmamak için. Sanırım o kreş'in izlediğim sınıf öğretmeni ile alakalı. Ancak tasvip etmedim. İşin ilmini öğrenmiş birinin böyle yapması hiç hoş değil. Hani belki oruçtur diyeceğim de çocuktan kıymetli ne var...

cananyakut

Ah canım yaa daha çok küçükmüş ama yapacak bişey yoksa mecbur göndereceksin

zerrinplt

canım eğer mecbursan gönder yapacak başka bişey yok yani