2 yaş geçmeyen kabızlık

Başlatan serife26, 10 Haziran , 2013, 23:00:54

« önceki - sonraki »

serife26

kızlar oğlumu bakıcıya verdigim zaman oluşan ve o zamandan beri ara ara tekrarlayan son 4 aydır sürekli duphalac ilaç ve fitil vs. ile kakasını yaptırmaya başladıgım zorlu zamanlarla başa çıkmaya çalışıyorum.lifli gıdaları yiyebildigi kadar fazla veriyorum hatta bir dönem tamamen süt ve süt ürünlerini kestik.ama düzelir gibi olmuşken tekrar kabız oldu.makatta çatlak var ztn.geçti derken tekrar başlıcak endişesi çok kötü.2 yas civarındaki çocukların kaka kıvamı kabızlık çekmeyen çocuklarınızda nsl?en azından bu bilgiler normal olup olmadıgını anlamama yardımcı olacaktır.çünkü hergün yapsada kakayı uç kısmı sert oluyor bazen.sizlerde de bu durum oluyor mu?

Lă_Tăhzen!

Bence yasla alakası yok cocuklarda zaman zaman olabılıyor ama sızınkı bayagı bı uzun surmus doktora gıttınmı hıc

Bakıcı dıkkat etsede anne kadar olmaz yeme ıcmesınden kaynaklanıyodur bende yaklasık 1 aydır turkıyedeydım abur cubur dengesız beslenmesı ıstahsızlıgı anneanne babanelern ıyılık yapıyorum dıyerek verdıgı cıkolata meyvelı sut v.s benım kızda zor yapıyor yada hıc yapmıyor gunluk ınsallah artık duzene sokarız yeme ıcmesını

ยรlคภ๓คz göภlüm

yoğurduna zeytinyağı ekleyip yedirin çok faydasını göreceksiniz...

serife26

cok doktora gittim aslına bakarsanız.ne yemeli ne içmeli hepsi kontrol altında diyebilirim size.normal çocuk kakası ne kıvamdadır bilmiyorumki,öncedende çocugum olmadıki.annem hatırlamıyor ablama da soruyorum benim oğlanda katı yapardı diyor,sert ama yani bu normalmiki.bu yaşlarda çocugu olanlar cevaplarlarsa sevinirim.

ยรlคภ๓คz göภlüm

valla ben de hatırlamıyorum ama katı değildi

Lă_Tăhzen!

artik bebeklikten cikiyolar kakayi civik bekleme canim hep kati yapiyolar ben bezdeyken farkedemiyodum ama cise alisinca baktim ki artik  hep kati

esilam

çorbasına prasa,kabak koyabilirsin.kayısı yedirebilirsin.

zerrinplt

Canım yaşla alakası yok çocuklarda zaman zaman olabiliyor