28 Nisan , 2024, 06:59:53

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Maksat Muhabbet

Başlatan Emine, 17 Mayıs , 2013, 17:41:01

« önceki - sonraki »

izemsevi

canlar merhaba biraz sizlere içimi dökmek istedim kayınvalidem geçen ayın 23ünde izmirde görümcem var onun yanına gitti görümcemin ikizlerinin 15 aralıkta doğum günü vardı güya onun için gitti giderkende 15-20 günlüğüne gidiorum doğum günününden hemen sonra dönerim dediama ben öyle olmayacağını çok iyi biliyordum) hatta 20sinde eşimin halasının kızının düğünü vardı ona bile gelmez diyordum eşim yok ya niye gelmesin gelir diyordu ama gelmedi ben eşime ozaman dedimki annen yılbaşınıda atlatır öyle gelir bak gör dedim ve dediğim gene oldu bugün kayınpederim demiş 2sinde binecekmiş ocağın 3ünde burda olsa zaten doğum 6sında ya kızlar çok kırıldım çok üzüldüm allah razı olsun annem herşeyime yetişiyor herşeyi birlikte yapıyoruz ne zaman geldesem hiç ikiletmeden koşarak geliyor ben demiyorumki kendi annem gibi olsun olamazda ama insan gelinin doğumuna 3 gün kalamı gelir ve gittiğinden beri sadece 1 defa aradı okadar bende aramıyorum.sağolsun annem yapıyor ama dediğim gibi her şeyimi ama insan saygıdan bile olsa gelmezmi daha erken benmi .çok alınganlık yapıyorum gerektiğinden fazlamı ince düşünüyorum sizce .ilk doğumumdada aynısı yaptı doğuma 1 hafta kala geldi sanki benim o vakte kadar hiç bişey almıyacagımı zannetti aradıki bebeğe birşeyler alalım çarşıya çıkalımda dedi bende çıkamam zaten kananmam olduğu için erken doğum riskim vardı biliyordu ben gezemem hemde hiç bir eksiği yok bebeğin bu zamana kadar ben zaten alınacak herşeyi aldım dedim öyle deyince ozaman eşim için o gelsinde gene birşeyler alalım dedi bende siz bilirsiniz dedim eşim gitti öyle bir iki bir şey almış geldiler bu ilk kızımda olan şeydi.2.kızımda daha hiç bir şey almadı almayı bırak önümden dahi geçmedi usulen bile olsa sormadı sonuçta ikinci bebiş olduğu için bende çok bir şey almadım ama genede aldığım birçok şey oldu şimdi düşünüyorum acaba kendi kızı olsa onunda doğumuna 3gün kalamı giderdi. :dontknow: benim hem annemler hem kayınvalidemler aynı şehirde yaşıyoruz annem diyorki ben burdayım diye ondan rahat davranıyor diyor.boşver gelse ne yapacak biz senle yapıyoruz diyor.benim bir beklentim olduğundan değil sadece önemsenmediğimi düşünüyorum sizce abartıyormuyum hamilelikten dolayı çokmu duygusal davranıyorum.siz olsanız benim yerimde ne düşünürdünüz. bu arada benim doğumum birde başka ilde olacak bulunduğum ile1.5-2 saatlik bir mesafede  oyüzden ben doğumdan 2 gün önce orda akramız var ona gideceğiz orda kalcaz belkide kayınvalideyi hiö görmeden doğuma gircem.gerçi kayınpederim biz doğum sabahı geliriz felan diyorda ya ni kızlar erkek olmasına rağmen kayınpedrim daha düşünceli bugün sağolsun napıyorsun felan demek için beni aradı iyimisin diye sordu.ben kayınvalidemin tutup benden izin almasını beklemiyorum ama insan en azından arayıp bir sormamızmı kzım ben kalacam ama yapacak edecek bir şey varmı bana ihtiyacın varmı diye ben sadece bunu bekledim

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım maalesef bazı kayınvalideler düşüncesiz oluyor. sen rahat ol, son günlerinde stres yapma bebiş etkilenir. kayınvaliden olmazsa peki kızına kim bakacak.

izemsevi

günaydın kızlar artık hiç uyuyamıyorum ayşecim kızımıda götürcez onu zaten bırakmam valla normalde herşeyi düşünür eder 6 yıl oldu evleneli hiç sıkıntımız problemimiz olmadı hiç birşeyime karışmaz dedi kodusu yoktur ama niye böyle düşüncesiz hareket ediyor çözemedim inan hani görümcemin yanında bir sebebpten ötürü kalsa hiç üzülmem ama sebepsiz,keyfi yere kalıyor neymiş çok uzak mesafeymişte öyle gidince insan en az 1ay kalmalıymış.bu yaz görümcem 20günlüğüne geldide nasıl problem oldu okadar uzun yoldan geliniyormuşta ne işine yarayacakmış 20 gün kalmak .bende anne insanların evlatları yurt dışında oluyor yılda  kez geliyorlar sonuçta 20gün  20gündür sonuçta dışarda olan b iri için 20de aynı 40ta aynı yanlışmı düşünüyorum bu anlamda bir doyumsuzlukları var.benim kız olmadan önce bir giderdi en az 2ay kalırdı.bekar kaynım var kayınpederim çalışıyor.ama ama kayınpederim çok beceriklidir ütüden yemeğe,çamaşıra herşeyi a dan z ye yapar.

ยรlคภ๓คz göภlüm

demek ki çok rahat bir kayınvaliden var.  dediğim gibi boşver, stres bebişleri kötü etkiliyor. artık o herşeyin farkında ve etkileniyor...
sen hazırlıklarını tamamladın mı? az kaldı,  heyecan başladı mı?

izemsevi

sanırım canım çok rahat dediğin gibi bir iki eksiğim kaldı biberon,emzik,ve göğüs kalkanını kaynatacağım,hurma,zemezem ve şeker koycam daha bez almadık bez alcam başkada bir şey kalmadı koyacak beişiğimizi felan kurdurduk kızımdan kalan torba beşik vardı hemen hemen aldık ama hiç kullanmamıştık sonra söküp eşim kaldırmıştı yer kaplıyor diye dün onu kurduk 8-9 ay onda yatacak sonra bakacağız duruma bu hafta cuma kadın gelcek camlarımı silcek mutfağımı detaylı temizleyecek birde lohusa yatağımın örtüleri ütülenecek hepsi bu kalan işin

ponçik

Günaydın Seval
Bence sen hamilelikten dolayı fazla kafana takmışsın, bırak gelmezse gelmesin , millet annem olsun başka kimse olmasın der , sen kaynana derdine düşmüşsün  :laughing7: demek ki öyle fazla düşünceli bir kadın değil, oluruna bırakıyor herşeyi, sen de öyle yap, oluruna bırak, su akar yolunu bulur  :icon_thumright:

Ben bugün çok uykusuzum, kızım dün gece ateşlendi, ondan önceki gecede ateşi çıktı ama dün maaşalah turp gibiydi, ne ateş ne hastalık  :dontknow: sonra gece birden ateşlendi, bugün doktora götüreceğiz, sanırım üst solunum yolu enfeksiyonu, bademcikleri de olmadığı için boğazında kızarıklık vs görmediğim için bu ateş beni huzursuz etti  :y25:

sabah da gidip tetanoz aşımı oldum, idrar tahlili yaptırdım, protein biraz yüksek çıktı, bol bol su iç dedi , bunların dışında hamdolsun iyiyiz  :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

GONCA GEÇMİŞ OLSUN... ÇOCUKLARDA ATEŞTEN ÇOK KORKARIM HALA ALIŞAMADIM. OĞLUM BİR KERE HAVALE GEÇİRDİ ONDAN SONRA İYİCE KORKMA BAŞLADIM

izemsevi

geçmiş olsun canım onlar hasta olunca evde hayat duruyor goncacım bende annem olsun yeter diyorum sadece biraz daha düşünceli olmasını beklerdim insan bekliyor oyüzden üzüldüm ama sağlık olsun allah anneme sağlık versinde bebişim sağlıklı doğsun hayırlısıyla kucağıma alıp evime geleyimde gerisi boş

ยรlคภ๓คz göภlüm

Canım annen yanında ya önemli olan o. inşallah bebişinle eve sağlıkla dönersin

ponçik

Sağolun kızlar , ben de korkarım ateşten Ayşe, bir de şurup verip ateşini düşürüyoruz ama düşürmeyip kaç dereceye kadar çıkacak bakmak mı daha iyi ama işte 38,5 üstüne çıkarsa havale riski var, bir de ailede daha önce havale geçmişi olunca insan daha bir tedirgin oluyor  :sad1: ne biliyim yaa çocuklar hasta olmadan büyüseler keşke  :crybaby2:

Seval güzel şeyler düşün sonu güzel olacak en azından   :love9:

**fatoş**

günaydın geçmişler olsun goncacım düzelir umarım kızın benim kızımda çok ateşlenir hemde ateşleri öyle  38 bilmem ne değil 40 ları bulur her seferinde acilde alırız soluğu serum filan takılmayınca düzelmiyor bence çok yüksek değil ateşi yani kızıma bakarak normal bile vücudun bi savunma mekanizması ateş mikroplarla savaşmak için anneler korksakta bu böyleymiş ateşi çıktı diye sevinmelisiniz diyor doktor sanırım genelde boğaz iltihabındna kynaklanıyor önce o sorunu hallederseniz ateşide düşecektir allahım şifalar versin cnm

ponçik

Sağol Fatoşum doğru söylüyorsun, ateş çıkınca en azından vucudun mikroplarla savaştığını bilmek iyi bir şey. Ama işte gözlerinin altı çöküyor, suratı kireç gibi oluyor ve hiç birşey yemiyor ya , işte o an bitiyorum  :'(

**fatoş**

malesef bunlar oluyor cnm neler yaşadığını tahmin ediyorum çocuğunun gözlerini önünd eo hale gelmesi bi anneyi ne kadar üzüyor ama elden gelen bişey yok tek yapağımız soğuk kanlı olup ona daha fazla nasıl yararlı oluruz onu düşünmek zaten enfeksiyonu varsa antibiyotik kullanmadan düzelmez enfeksiyon geçince ateşte otomatikmen iyileşiyo umarım kızında düzelir bitanem üzülme çocuk onlar öyle böyle büyüyecek hem onlar bizden daha dayanıklılar

ยรlคภ๓คz göภlüm

38 derece olunca ateş düşürücü veriyorum özellikle gece uyumadan önce veririm. havale geçirmesinden çok korkuyorum. bu yıl bir kez ateşlendi büyük ihtimalle de üst solunum yolu enfeksiyonuydu. onu da antibiyotik kullanmadan atlattık çok şükür. inşallah bir daha olmaz. her kış bir sefer ağır grip olur o da budur inşallah... gonca dediğin gibi bir hastalansınlar, yüzleri bembeyaz oluyor, göz altı morarıyor, olmayan iştahı iyice gidiyor

**fatoş**

iştahsızlık  :cildir: :cildir: :cildir: bu kelimeden nefret ediyorum çocuklarımın ikiside zorla yemek yer herşeyide yemezler zorla ite kalka yedirirsem ancak hatta kızım a yemek yedirmek için kırk takla atıyoruz bi kaç kaşık yesin diye her lokmadan sonra babasıyla alkışlıyoruz bunu bi oyun sanıp yiyor karşılığında alkış istiyor oğlum dokuz yaşına giricek ama yaşıtlarına göre çöp gibi doktor gayet iyi siz abartıyorsunuz diyor ama bence çok zayıf bi çocuk görünen köy klavuz istermi napsak yediremiyorum keşke bana geçse o iştahsızlık ama nerdee :toothy10: :toothy10: