28 Nisan , 2024, 01:44:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Maksat Muhabbet

Başlatan Emine, 17 Mayıs , 2013, 17:41:01

« önceki - sonraki »

mandalinaportakal

gözünde büyütme Z.Katip.ne kadar büyütürsen o kadar etkilenirsin.sonuçta bu bebeği istediğin için yaptın ve bundan sonra hayatının vazgeçilmez bir parçası olacak.keyfini çıkar,isteyip de çocuk sahibi olamayan onca insan var.bizler çok şanslıyız :amin: :nazar:

Z. Katip

Haklısın. ama iyi bi anne olamayacağımın korkusu var canım yaa . ya çocuğum büyüdüğü zaman ben neden senin çocuğun oldum derse. valla düşünüp düşünüp ağlıyorum.  :y25: Rabbim pişman etmesin  :crybaby2:

mandalinaportakal

bunların hepsi hormonlarının oyunu canım.inadına aksini düşün,ben mükemmel bir anne olacağım,çocuğum çok şanslı de.bol bol çocuk gelişimi ile ilgili kitaplar oku.pozitif düşün.şimdi her imkan elimizin altında.çocuk gelişimi ile ilgili sayısız kaynak var.kulaktan dolma bilgiler yerine çağdaş bilgilerle yetiştir çocuğunu.

Z. Katip

İnş. hayırlısı bakalım. benim yinede kendimden ümidim yok.  :y25:

mandalinaportakal

hiç öyle deyip kendini demoralize etme.ben de oğlumdan önce kendimi çok tecrübesiz hissediyordum.ama şimdi iyi bir anne olduğuma inanıyorum.elimden geldiğince iyi yetiştiriyorum oğlumu.dengeleri iyi kurabiliyorum.başkası bunu söylesin,söylemesin önemli değil.önemli olan bizim ne düşündüğümüz

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: Z. Katip - 20 Ağustos , 2014, 14:52:13
Haklısın. ama iyi bi anne olamayacağımın korkusu var canım yaa . ya çocuğum büyüdüğü zaman ben neden senin çocuğun oldum derse. valla düşünüp düşünüp ağlıyorum.  :y25: Rabbim pişman etmesin  :crybaby2:

her kadın hamileyken ve öncesinde bu duyguyu yaşar.
bir bebeğimiz olsun diye düşündüğümde eşim "kendimizi henüz geliştirmedik, nasıl onu yetiştireceğiz" demişti. biz de çocuk eğitimi ve aile ilişkileriyle ilgili bir sürü seminerlere gittik, kitaplar okuduk.
çevremdekiler iyi bir anne olduğumu çocuğumu iyi yetiştirdiğimi, hatta seni örnek alacağız derler.

ben ikinci bebek bile aynı duyguya kapıldım. bebek bakmayı unuttum, nasıl bakacağım  vs. hiçbir sorun yaşamadım çok şükür.

mandalinaportakal

günaydın herkese :wave:
dün oğlumla kardeşin kıyafetlerini ütüledik kaldırdık.sanırım o benden de heyecanlı  ::)

ยรlคภ๓คz göภlüm

günaydın. ne tatlı telaşlar onlar. nasılsın?

mandalinaportakal

iyiyim çok şükür.her şey yolunda :amin:küçük paşa nasıl?ne kadarlık oldu?

makaron

Kızlar günaydın. Kyzum bugn gaz sancısıyla kıvranarak yyandı mapıcamı şaşırdım yıne. Bu kolik olayı beni benden aldı valla. Ne zaman düzelexek ;(

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 21 Ağustos , 2014, 09:10:56
iyiyim çok şükür.her şey yolunda :amin:küçük paşa nasıl?ne kadarlık oldu?
dün keyifsizdi. hem diş hem de işe gitmem bebişi etkiledi. dün yedinci ayını doldurdu ve artık arka arka emekliyor

Alıntı yapılan: makaron - 21 Ağustos , 2014, 09:20:05
Kızlar günaydın. Kyzum bugn gaz sancısıyla kıvranarak yyandı mapıcamı şaşırdım yıne. Bu kolik olayı beni benden aldı valla. Ne zaman düzelexek ;(

canım hiç bilmiyorum.  bebişimde de gaz sancısı oldu ama öyle uzun süreli olmuyordu akşamları oluyordu gaz damlası ve rezene veriyordum.   

makaron

Ayşem denemediğim bir rezene kaldı onu nası veriyodun?

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım milupanın çayını almıştım.  istersen direk aktardan da alıp yapabilirsin ikisini de denedim 

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım oğlum bana bir yöntem öğretti. banyoda karnını sabunla ov.  kendisine yapıyormuş, bağırsakları yumuşuyormuş, kardeşime de yap dedi. faydasını gördük. oğlumdan da birşeyler öğrenmeye başladım  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

mandalinaportakal

gaz sancısından biz de çok çekmiştik.denemediğim damla,masaj kremi kalmamıştı.hatta bi dr oğlumun karnına dokunup bunun çok fazla gazı var demişti.bütün gün masaj yapardım karnına,bacak egzersizleriyle gazını çıkarmasına yardımcı olurdum.ama koliğin tek çaresi zaman.büyüdükçe sindirim sistemi gelişiyor ve gazdan kurtuluyorlar