18 Nisan , 2024, 08:20:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Maksat Muhabbet

Başlatan Emine, 17 Mayıs , 2013, 17:41:01

« önceki - sonraki »

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: asya81 - 16 Temmuz , 2013, 15:05:41
hayırlısı olsun hakkınızda sevindim :hello2: lakin benim korkum kızımdan yana çok zor yorucu kendime gelemedim daha üstüne üstlük konuşmayada niyeti yok daha :y25:

yaşıtlarıyla fazla zaman geçirse konuşması hızlanır... zaten iki yaşına konuşmaması normal...

asya81

saolun arkadaşlar allah izin verse konuşsa çevredekilerin çenesi kapansa başka bişe istemem :amin: beklemedeyim daha
okadar ilgileniyorumki ama tık yok arada yakalıyorum diyor ama nadir hayırlısı bakalım
bende 2. yi yaş geçmeden nasipse yapayım diyorum

izemsevi

benim kızım 1agustosta 2 yaşına girecek  41 kere maşallah çok net konuşuyor ama kayınvalidem,özellikle annem emekli öğretmen o çok üstüne düşüyor,akşamları ben ve babası ilgileniyoruz oyüzden 1,5 yaşında baya konuşmaya başlamıştı şimndi artık normal bizler gibi konuşuyor hatta arkadaşlar etrafdakiler hayret ediyorlar ondan 4-5 ay büyük arkadaşların çocukları konuşmuyor nasıl konuşuyor diye bana soruyorlar :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

izemsevi

Alıntı yapılan: asya81 - 16 Temmuz , 2013, 15:15:56
saolun arkadaşlar allah izin verse konuşsa çevredekilerin çenesi kapansa başka bişe istemem :amin: beklemedeyim daha
okadar ilgileniyorumki ama tık yok arada yakalıyorum diyor ama nadir hayırlısı bakalım
bende 2. yi yaş geçmeden nasipse yapayım diyorum

bence asya çok sıkma canım çok üsteleme eğer öyle yaparsan daha geç konuşur sadece dışarı çıktığında yada evde herşeyin ismini söyle bazen birşeyi 10defa sorar sen sabırla 10defa cevapla sinir bozucu ama bu çok iyi oluyor

asya81

canım ben sıkılmam yeterki sorsun parmakla işaret ederek herşeyi soruyor söylüyorum yada ben soruyorum o gösteriyorbildiği kelime kapasitesi çok fazla ama sese dökmüyor ona üzülüyorum. bu arada maşallah kızına allah nazardan saklasın

izemsevi

canım benim fikrim çocugu korkutmuş olabilirler biliyorsun onların psikolojisi çok hassas eğer çok çevre israrcı olduysa çocuk inatlaşma devresine girmiştir.şimdi benim kıza çişe alıştırıyorum oda normalde söylüyor ama bazen inat diyor bilerek sağa sola yapıyor yaptıktan sonra diyor bnede psikolog arkadaşa sordum oda15-20gün mola ver dedi şimdi moladayız :k06:

aşkitoom

asyacım seni en iyi ben anlarım,çünkü kızım doğduğunda zayıftı.2600 çokta zayıf sayılmazda neyse :cildir:
sonra 2,5 ay emdi bidaha emmedi mamaya başladık.kayınpederim falan başka çocuklarla kıyaslardı,işte şunun çocuğu bu aylarda şu kadar kilo diye,anne sütü emmedi ya ondan zayıf derdi :cildir: ne alakası var,anne sütü alsa iyiydi ama zorladım ettim olmadı ama kaldı mı sonuçta büyüdü.sürekli kilosundan bahsederdi sinir olurdum :cildir: şimdi yemesi içmesi iyi,başından beri zaten yemek secmezdi.benim kendi küçüklüğümde zayıfmış,belki bana çekti.cevredekilerin sözüne kulak asma cnm,herşeyi kafana takarsan ooooo.boşver ağızlarının payını ver kendini strese sokma :icon_thumright: her çocuk bir olmaz.

izemsevi

Alıntı yapılan: aşkitoom - 16 Temmuz , 2013, 15:48:47
asyacım seni en iyi ben anlarım,çünkü kızım doğduğunda zayıftı.2600 çokta zayıf sayılmazda neyse :cildir:
sonra 2,5 ay emdi bidaha emmedi mamaya başladık.kayınpederim falan başka çocuklarla kıyaslardı,işte şunun çocuğu bu aylarda şu kadar kilo diye,anne sütü emmedi ya ondan zayıf derdi :cildir: ne alakası var,anne sütü alsa iyiydi ama zorladım ettim olmadı ama kaldı mı sonuçta büyüdü.sürekli kilosundan bahsederdi sinir olurdum :cildir: şimdi yemesi içmesi iyi,başından beri zaten yemek secmezdi.benim kendi küçüklüğümde zayıfmış,belki bana çekti.cevredekilerin sözüne kulak asma cnm,herşeyi kafana takarsan ooooo.boşver ağızlarının payını ver kendini strese sokma :icon_thumright: her çocuk bir olmaz.

kesinlikle haklı çevreyi salla hasta olunca,yada birşeylere ihtiyaçları olunca çevrenin hiç umru olmuyor ama kıyaslamaya gelince yapıyorlar her çocuk gerçekten bir olmaz kimi 3aylık diş çıkartıyor kimi 1yaşda kii 9ayda yürüyor kimi 1yaşı geçiyor daha yürüyemiyor sağlığı yerinde olsunda boşver biraz geç konuşsun

asya81

saolun arkadaşlar diş dediler çıktı hepsi yaşıyla bir başladı 17 aylıktı tamamladı yürüme dendi yaşıyla yürüdü anne sütü dendi 3 ay emebildi sanki benim elimde şimdi konuşmaya takıldılar delirttiler beni töbe töbe haklısınız takmamalıyım
dediğiniz gibi sıkıntılarında yanımısdaymış gibi bunuda bize yüklemeleri hoş deil ne yapayım allah nasip etsin o günleride

iklima

slm kızlar
bu büyükler neden bezdirirler insani boyle hayattan anlamiyorum.
hazır cevap olmak çok güzel bu gibi durumlarda ben öyle degilim.bebisim dogdugunda kaynanam çok olucak biliyorum rabbim güç versin insanlarla uğrasmak zor.hele de her seyi ben daha iyi bilirim iddasi olanlarla
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

asya81

Alıntı yapılan: iklima - 16 Temmuz , 2013, 16:53:34
slm kızlar
bu büyükler neden bezdirirler insani boyle hayattan anlamiyorum.
hazır cevap olmak çok güzel bu gibi durumlarda ben öyle degilim.bebisim dogdugunda kaynanam çok olucak biliyorum rabbim güç versin insanlarla uğrasmak zor.hele de her seyi ben daha iyi bilirim iddasi olanlarla
canım ben çok sakin bir insandım fakat son zamanlarda insanlıktan çıktım çocuk olduktan sonra herşey farklılaştı kaynanam çok oldu anlayacağın o değil eşimlede aram açılıyor
lohusa halimle başladım savaş vermeye zor insanın psikolojisi faklı oluyor
sen sakinliğini koru sütü etkiliyor istemeden malesef

♣ ђคtเςє ♣

bende çok ara vermek istemiyorum inci 2 yaşına gelsin kısmetse bi dha istiyorum hem yaşları yakın olsun hemde çok çocuk olsun bunun 3ü var 4ü var erken tutmak lazım eli  :suclu:  :suclu:  :k06:  :k06:

boşverin kimseyi kafanıza takmayın ya inci yenidoğan sarılığı oldu ama seviyesi çok aşırı yüksekti hastanede 2 gün yatırdılar fototerapi falan aldı bnm kayınvalide ne gerek var hastaneye ne kdr meraklısınız diyip durdu, diyoruzki beyninde kalıcı hasar olabilir yüksek sevyesi hala gerek yok diyodu nasıl uyuz oldum anlatamam  :cildir: sonra dedimki ne takıyorum sanki onun sözünü mü dinlicem konuşsun dursun  :laughing7:

asya81

götürün tabi canım ne demek hastaneyemi götürülürmüş :caca:
anasını satıyım hepsi doçent oldu başımıza her pokuda biliyorlar
bu arada ikiz kardeşimin ismide inci
inc ismindeki bebekler uslu olur yerinden kalkmazlar tabi ilk aylar azcık cadı olurlar :love7:

♣ ђคtเςє ♣

ah canım nerdee bizimki alabildiğine mız mız   :k06: gece 4 ten gündüz 12ye kdr gözlerini hiç yummadı  :k06:ve mızıldandı hiç bi derdi yokken  :cildir: şimdide çırpınıyo yerinde  :icon_pale: bnm bildiğim yeni doğan bebekler dha çok uyur ya sizinkiler nasıldı

asya81

Alıntı yapılan: ♣ ђคtเςє ♣ - 16 Temmuz , 2013, 19:54:50
ah canım nerdee bizimki alabildiğine mız mız   :k06: gece 4 ten gündüz 12ye kdr gözlerini hiç yummadı  :k06:ve mızıldandı hiç bi derdi yokken  :cildir: şimdide çırpınıyo yerinde  :icon_pale: bnm bildiğim yeni doğan bebekler dha çok uyur ya sizinkiler nasıldı
dedimya inci isimli bebekler ilk aylar inletir anasını babasını sonra çok uslu olurlar emin ol
benim kızda kolik vardı ilk 3 ay azıma etti gündüz uykusu tilki gibi olurdu 15 dk bilemedin 20 dkuyurdu bir saat uyumazdı yine aynı terane akşama kadar sonra gece 11 de uyur uyanmazdı  tabi kırkı çıktıktan sonra oda bitti gece ikide uyurdu kırk kez uyanır sabahın köründede dinamik şekilde bildir bildir bakardı :cildir:
sonra biray kadar saadet yaşattı sahte mutluluk verdi bize hemen ikinciyi düşündüm :toothy10:fakat diş derdi çıktıbu sefer demem o kızımda istikrarı yakalayamadım
inşallah seninki uykuyu sever gaz varsa kolik o bitince düzelir içini rahat tut