Artık Dayanamıyorum Annemle Aramda Hep Mesafe Var

Başlatan esmerim:)), 04 Mayıs , 2013, 18:40:15

« önceki - sonraki »

esmerim:))

04 Mayıs , 2013, 18:40:15 Son düzenlenme: 04 Mayıs , 2013, 18:49:48 esmerim:))
25yasına geldım annemle oldum olası hıc arkadas gıbı olamadık söyle yurekten bana sarıldıgını bıle bılmem.Herzaman yaptıklarımı begenmeyen surekli eleştiren bır anne oldu.arkadaslarıyla kalkıp uzaklara gunlere bıle gıder benımle bugune kadar bır yere gelıp kahve bıle ıcmedı annem akıllı bır kadın emeklı ogretmen.universite okumamı cok ıstedı ama ben 2.senesınde bıraktım okulu cok uzuluyor haklıda benım ıcın okadar emek sarfetti babam ama olmadı evlendım bebegım oldu hala onume ısıtıp ısıtıp koyuyor annem mıllet okudu sen okumadın.ben baska sehırde oturuyor um uzakta yanıma gelıyorlar benı evde bırakıp akrabalarla gezıyor yolda beraber gıderken kardesı falan arayı uzunca konusuyor benı unutuyor.onun ıcın yıgenlerı kardesının cocukları 1 numara hepsı gelmıs 30,40 yasına.hıc bugune kadar benı taktır etmedı herseyıme karsı geldı. lısede notlar dusuk olunca herkeze soylerdı mıllet cocugunun herseyını gızlerdı annem ben yalan soylıyemem derdı.sımdıde kıloma takmıs durumda hep assagılayıcı laflar soyluyor ne olursa olsun ben onun
evladıyım.hakkını yemem yanıma geldıgı zaman yemeklerı o yapari ben rahatlarım ama yıne lafını soyler buraya gelıyorum ben hep ayaklarım sısıyor en.ufak tartısmamızda bıdaha gelmem zaten merak etme dıyor.sankı ben onu ıstemıyorum..dıyorum bazen yardım et azıcık dıye sen bızı baska sey ıcın cagırmazsın dıyor ıcım nasıl parcalanıyor ben evlenıp uzaga gıttıl yanlızım kucuk bebegın var annem o benım hasta oldugumda yanımda o vardı benı buyuttu bu yasa getırdı ama laf yemeye doydum dayanamıyorum  artık neden anlamıyorum kucuklugumde derdım acaba ben evlatlıkmıyım.annemle bı oturup arkadas gıbı kahve ıcmeye bıle cok ozlemım var ama artık bızde buyufuk dayanamayıp bazen kırıyorum onu bugun dedım benı sımdıye kadar ne ıcın destekledın..cok uzgunun

Emine

Hiç bir neden yokken sadece arayıp onu sevdiğini söylesen, birlikte olduğun zamanlar nedensiz sarılsan belki düzelirsiniz. Karşılıklı eleştirme ve eski günleri tekrar tekrar gündeme getirme kimseye bir fayda sağlamaz. Bir anneye söylenebilecek en ağır laf bugüne kadar benim için ne yaptın demektir. Hiç birşey yapmış olmasa bile 9 ay karnında taşıyıp belli bir yaşa getirme hakkını bile ödeyemeyiz. Ne anneler var çocuğunu satan işkence yapan iyi taraflarını görmeye çalışıp översen takdir edersen , bir iyiliği karşısında iyi ki varsın dersen emin ol düzelir aranız.

esmerim:))

04 Mayıs , 2013, 18:59:45 #2 Son düzenlenme: 04 Mayıs , 2013, 19:01:48 esmerim:))
Alıntı yapılan: Emine - 04 Mayıs , 2013, 18:52:51
Hiç bir neden yokken sadece arayıp onu sevdiğini söylesen, birlikte olduğun zamanlar nedensiz sarılsan belki düzelirsiniz. Karşılıklı eleştirme ve eski günleri tekrar tekrar gündeme getirme kimseye bir fayda sağlamaz. Bir anneye söylenebilecek en ağır laf bugüne kadar benim için ne yaptın demektir. Hiç birşey yapmış olmasa bile 9 ay karnında taşıyıp belli bir yaşa getirme hakkını bile ödeyemeyiz. Ne anneler var çocuğunu satan işkence yapan iyi taraflarını görmeye çalışıp översen takdir edersen , bir iyiliği karşısında iyi ki varsın dersen emin ol düzelir aranız.
evet bıraz agır oldu bılıyorum cok yaptıgını sırtımda taşısam gene hakkını odıyemem.ama hep boyleydık hep mesafelı oda bana hıc sarılmaz oyle opmez yanı sonradan boyle olmadık.sureklı elestırıp laf soyleyınce bende dayanamıyorum artık yoruldum genclıgımde gecelerı yatagımda gızlı gızlı agladıgımı

Emine

Her insanın kişiliği farklıdır elbette ama hep karşı taraftan beklediğimiz için böyle olabilir diye düşünüyorum ilk adımı sen atsan sen sarıl öp annecim de onun da sana karşı tavırlarında farklılık olacaktır. Eleştirdiğinde de alttan al senden öğrenecek çok şeyim var de çünkü sen de ters cevap verdikçe bu böyle sürer gider bir yerde olumlu tepki verirsen o da bir süre sonra seni üzmek istemeyecektir.

ayy

anneler karşılıksız sevilir bitanem :love9: :love9:

biliyorum belki anlamıyorum bana kızıyor olabilirsiniz...çok şükür annemle aramda kötü bişey olmadı...olamaz da annem ne yaparsa yapsın o benim annem ..yıllardır gurbetteyim .değilkende asla kırmadım kırmamda evet bazen istemeden beni kırıyor ama eminim istemeden oluyor.çünkü bi anne asla evladının kötülüğünü istemez.
HAYATTTAN GİTTİĞİNDE ONUN İÇİN KEŞKE DEMEMEK İÇİN KENDİM ÜZÜLEYİM AMA ANNECİM ÜZÜLMESİN.ÖMRÜMDEN ÖMÜR VERSİN RABBİM ANNNEME ...
33 YAŞIN İÇİNDEYİM 9 YILDIR HALA ANNE OLAMADIM BEBEKLERİMİ KAYBETTİĞİMDE HEP ANNEM VARDI YANIMDA BEN BEBEĞİME AĞLARKEN ANNEMDE BANA AĞLADI HEPPP HICKIRIKLARI HALA KULAĞIMDAAA...

BEN DAHA ANNE BİLE DEĞİLİM SADECE BİKAÇ AY KARNIMDA TAŞIDIM OKADAR...BUNA RAĞMEN ANNEMİN DEĞERİNİ DELİLER GİBİ BİLİRİM..AMA BEN EVLENMEDEN ÖNCEDE  BÖYLEYDİMMM...
SANIRIM BİRAZ SABIRLI OLMAK GEREKİYOR.YETERİNCE KARŞILIKSIZ CA HERŞEY YAPTILAR ZATEN  BİZE.BEN DAHA BİŞEY İSTEMEM YETERKİ DAHA ÇOOOOOOOOK UZUN YILLAR HAYATIMDA OLSUN..

4 KARDEŞİZ İSTERSE TÜM EVLATLARINI BENDEN ÜSTÜN TUTSUN BENİ SEVMESİN .KARDEŞLERİMLE İLGİLENSİN HİÇ AMA HİÇ FARKETMEZ YİNE BÖYLE DÜŞÜNÜRDÜM...KALDIKİ ARADA ACABA BENİM YERİM NERESİ DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMDE OLUR.AMA KIZARIM HEMEN KENDİME BENİM YERİM ANNEMİN YÜREĞİNİN CİĞERİNİN TAAAA İÇİNDE  ...4 EVLADININ YERİDE AYNI ORANDA...
SEN ANNESİN DAHA İYİ BİLİRSİN EVLAT NE DEMEK ..ASLINDA BİŞEY SÖYLEMEYE HAKKIM BİLE YOK ...
DARILMA BANA AMA ANNE NE YAPSADA KIRILMAMALISIN ONA..... :opucuk: :opucuk:

bnsroni

05 Mayıs , 2013, 01:49:39 #5 Son düzenlenme: 05 Mayıs , 2013, 01:51:12 Bensuuu
Bir daha ki sefere annene "beni dünyaya sen getirdin" demelisin..
Bence bu söz ona yetmeli diye düşünüyorum...
Ben nedense iyimser yaklaşamıyorum bu tip konulara...
Anneler tabi özel fakat gerçekten annelik görevlerini layığınca yerine getirdiğinde...
Kendi evladını  sürekli eleştirip kıyaslayan insanlara gerçekten acıyorum nasıl bir kibirin eseri diye merak ediyorum..
Bir insan dünyaya getiriyorsan eğer onun asla senin istediğin gibi bir birey olması şartını koyamassın ve koyamadığın gibi onun her kosulda arkasında durmak zorunda seçimlerine saygı duyup onu sürekli motive etmekte yükümlüsün..
Bunu yapmazsan hem cocugunu kayberder hemde kendi kibirin içinde yok olup gidersin ve dısardan bakan herkes sana gercekten acır...
Bence vicdan azabı duyması gereken asla sen değilsin... Umarım evladın her zaman senin sevginle beslenir...

Balböceği

Meryem'di sanırım ismin  :opucuk: canım hepimizin sorunları var

Kimi malıyla mülküyle, kimi evladıyla kimi sağlığıyla vsssssss...

Rabbim akıl fikir versin hepimize...

Benim de canım sıkkın konuşmak bile istemiyorum kimseyle ama yaşıyoruz bun da şükür.

Balböceği

Boşver canım o annen yinede kızsada kalbini kırsa da annem diyorsun, e ben ne yapayım yıllardır elle uğraşıyorum  :-\

Şu son 1 haftadır içim dışım paramparça, buna da şükür dedim bu da geçecek çünkü..  :amin:

asya81

canlarım dünyanın en kötü anneside olsa parmağınıza diken batsa annenizin içi yanar
bazı anneler mükemmelliyetçiler malesef istedikleri gibi olursan o derece yaklaşırlar eğer olmassan iki adım gerideolurlar ama yine arkanızda olurlar bize birşey olsa inanın anamızdan başkası ağlamaz bu bir gerçek
bende annemle süper değildim bizimde kahve içmişliğimiz yok varsınolmasın önemlimi bazen kuşak arası fark da etkili olabiliyor
boşverin gölgeleri yeter allah başımızdan eksik etmesin ne ana nebabamızı :nazar:

muhribe

Agzin bal yesin adilem
ben.de pek yakin olamadim annemden ama kaynanadan bin kat iyidir
el.dedigin oluyorum.desen donup bakmaz. istisnalar olabilir.ama bize denk gelmemis.
Allah ana babalarimiza.saglik versin  :amin:

Balböceği

Benide dün annem sinir etti durun bende yazarım  :ehi:

Telefon actım 10 dakikadır derdimi anlatıyorum hı hı hı diyor  :ehi: sonra demez mi anlamadım  :cildir:

Dedim 10 dakikadır ben boşa mı konuşuyorum nasıl anlamadın  :cildir: kapatıyorum o zaman dedim  :ehi:

Kızım, kurban olurum niye sinirleniyorsun dedi  :ehi:

Her aradığımda başka yerde ya yolda ya okulda ya arkadaşta  :cildir: her gün bir yerde  :ehi:

ayy

öyle deme be balım sen hakoyu  bii düşün bi şeyi kaçkere anlatıyorsun da kacıncıda anlıyor.işte anneciğinde seni öyle büyüttü.şimdi büyüme sırası onlarda büyütme sırası bizde :love9: :love9: :love9: :love9:

Balböceği

Kız öyle de mübarek arkada orduyla çocuk var bi sakin bir yere çık  :ehi:

Ben kendisi için çabalıyorum kaç zamandır  :ehi: