29 Mart , 2024, 02:21:07

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

Çatı Muayenesi

Başlatan ZAHİR, 20 Nisan , 2013, 17:24:16

« önceki - sonraki »

elfo

sezeryan da kişiden kişiye değişen bişey. kimileri hemen ayağa kalkarken kimileri yıllarca acısını yaşayabiliyorlar. komşumuzun kızının 5 yaşında kızı var. sezeryan doğum oldu. hala dikişleri ara sıra ağrırmış. suni sancı bir günlük acıyken sezeryan kimbilir ne kadar sıkıntı olacak. onun da garantisi yok. bol bol dua et. Allah kolayca kurtarsın seni de bebeğini de  :amin: doğum yapınca haber ver  :opucuk:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

°•.ℓανιηуα.•°

suni sancıdan korkmayın arkadaşlar. benim de hiç sancım yoktu en sonu suniyi verdiler. ama Rabbim o anda kuvvetini de veriyo. bebeğim doğduğu andan itibaren ne sancı ne acı. her şey bitti.........

doğum bu, elbette kolay olmicak.... sezeryanı da zor normali de.... dua edin bol bol.... 2. olursa eğer ben onu da normal isterim... kızlar sezeryana heves etmeyin. sezeryan bi tehlike olduğu zaman,anormal bi durum olduğunda tercih edilen bi durum. o durumlarda ALlah korusun ne bebeği ne de anneyi riske atmazlar zaten.

elfo

yok öznurcum heves etmiyorum ama suni sancıdan da korkuyorum. doğuma dair hiçbir belirtim yok. karnım aşağı bile inmedi. sanki aylarca böyle kalabilirmişim gibi. eşim diyor bu gidişle sana ayarı verebilirler (suni sancıdan bahsediyor)
bu aralar bol bol hurma yemeye çalışıyorum. inş. vesile olur  :amin:

ZAHİR

Elif bnm karnim aşağıya inmedi top gibi yukarıda duruyor. Sizlerde dua edin kızlar bana kolay kurtuluruz inşallah.miray naptı acaba doğum yaptımı
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

elfo

09 Mayıs , 2013, 14:33:32 #19 Son düzenlenme: 09 Mayıs , 2013, 14:43:03 elfo
yapmıştır herhalde canım. ben de şimdi doktordan geldim. kafa çapı 2 hafta önden gidiyor. 10 gün sonra bi daha çağırdı. eğer kafa çapı 41. haftayı geçmişse sezeryan önerecem dedi. tabi o zamana kadar doğmazsa.
hayırlısı olsun Allah hepimizi kolayca kurtarsın sağlıkla kavuştursun  :amin:

Ozay

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 08 Mayıs , 2013, 10:33:54
suni sancıdan korkmayın arkadaşlar. benim de hiç sancım yoktu en sonu suniyi verdiler. ama Rabbim o anda kuvvetini de veriyo. bebeğim doğduğu andan itibaren ne sancı ne acı. her şey bitti.........

doğum bu, elbette kolay olmicak.... sezeryanı da zor normali de.... dua edin bol bol.... 2. olursa eğer ben onu da normal isterim... kızlar sezeryana heves etmeyin. sezeryan bi tehlike olduğu zaman,anormal bi durum olduğunda tercih edilen bi durum. o durumlarda ALlah korusun ne bebeği ne de anneyi riske atmazlar zaten.

kesinlikle çok güzel anlatmışsın.

benim imkanım olsaydı normal doğum yapardım. risk altında olduğum için mecburi sezeryan oldu. normal doğum fırsatı varsa bir kadının o fırsatı kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.

asya81

bende suni sancı yedim hiç bişeyim yokken gittim yattım verdiler sancıyı evet çok çektim ama bide şu var hızlandırdı doğumu eğer olmasaydım belki iki günde çekebilirdim
evet zor amasonuca değer çok güzel bir deneyim bence :love9:allah herkese nasip etsin

ZAHİR

Ben hala ciftim kizlar ya glba ptesi gunu suni swnci alcam catim uygunsa tabi elif ya bn kafa capina bakldiginu blmiodum bugun farkli bi dra gittum sans herqlde o da dr um gibi iki dkikada gonderdi

elfo

Allah kolaylık versin canım. durumunu bize bildir fırsat buldukça.
benim doktorum detaylı bakıyor. 32. haftadan beri kafa çapı hep 2 hafta felan öndeydi. şimdiye kadar hiç yorum yapmamıştı. 38+0 da 40+5 lik kafayı görünce bi sonraki muayenenizde 41 hafta doldurmuş olursa kafa çapı, sezeryan öneririm aksi taktirde riske atmış oluruz dedi. adam beni normal doğuma ısındırmıştı bi aralar çok korkuyordum normalden.
doğumu beraber yapamayacaz özel çalıştığı için sağlık bakanlığından sorun çıkmış. önceden oysaki anlaşmıştık beraber yapacaz diye. yani sezeryan önerecek olursa hiçbir menfaati olmayacak. hakkımızda hayırlısı olsun. bebeğim de ben de sağlıkla çıkayım da o hastaneden zaten doğumum yeterince normal olmuş demektir.

ZAHİR

Amin cnm cumlemze yarina randewu aldim. Bakalim neler olacak
Senin de hakkina hayirlis olsun ins

elfo

bugün doğum yapmayı planladığım hastaneye gittim (doğumu kendi doktorum yaptırmayacak özel çalıştığı için) oradaki doktor da bebeğin kafa çapını büyük gördü 4 kg lık bebek kafası varmış. kendi kilosu da 3700 gr. sen normal doğurursun inş.tabi bi sıkıntı olursa da sezeryana alırız dedi.
kendi doktoruma bikaç güne kadar tekrar gidecem. en son gittiğimde kafa çapından dolayı doğumun riskli olabilir demişti. kafam çok karışık. bebeğimi riske atmak istemiyorum. sezeryan olayım desem ona haksızlık mı etmiş olurum ne yapacağımı şaşırdım kaldım biri bişey diyor öbürü başka şey  :dontknow:  :'( Allah ım yanlış yollardan uzak eylesin  :amin:

nazlıyarim

canım ben 5 kilo falan doğmuşum tombik bi bebekmişim hastaneye gidememiş annem çünkü hiçbir sancısı olmamış suyu gelince aaa galiba doğuruyom ben demiş acilen evde leğende doğurmuş beni canım annem ve kordon dolanmış boynuma mosmor doğmuşum ağlamamışım bile çok fena pataklamış ebem beni de basmışım çığlığı...inşallah herşey yolunda giderde sende normal doğumla alırsın kuzunu kucağına  :amin:  :amin:  :amin:
BENİM HALA UMUDUM VAR...

elfo

Alıntı yapılan: nazlıyarim - 15 Mayıs , 2013, 00:25:58
canım ben 5 kilo falan doğmuşum tombik bi bebekmişim hastaneye gidememiş annem çünkü hiçbir sancısı olmamış suyu gelince aaa galiba doğuruyom ben demiş acilen evde leğende doğurmuş beni canım annem ve kordon dolanmış boynuma mosmor doğmuşum ağlamamışım bile çok fena pataklamış ebem beni de basmışım çığlığı...inşallah herşey yolunda giderde sende normal doğumla alırsın kuzunu kucağına  :amin:  :amin:  :amin:

:ehi: :ehi: :ehi: ay gece gece çok güldüm
ben de ağlamamışım Allah'tan benim ebe seninkisi gibi acımasız değilmiş soğan koklatmış da öyle ağlamışım  :toothy10:

°•.ℓανιηуα.•°

elifim sen oluruna brak...  doktoruna güven.o ne diyosa onu yap canım. hayrlısı ile sağlıcakla doğsun da gerisi mühim değil.

nazlıyarim

gülersin tabii totoya şaplakları yemişim...anamı sömürmüşüm orda çıkmam zor olmuş.allahım hepinizin yardımcısı olsun  :amin:
BENİM HALA UMUDUM VAR...